Mehmetçik Anadolu Lisesi

İstanbul / Çekmeköy

Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • Mehmetçik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 276
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Çekmeköy
OBP Puanı (*) 85.3867
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmetçik Anadolu Lisesi İstanbul ili Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmetçik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmetçik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.3867". Mehmetçik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mehmetçik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Mehmetçik Anadolu Lisesi, 1977 yılında Sarıgazi Köyü tüzel kişiliğine ait tek katlı, iki derslikli binada, Sarıgazi Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime açılmıştır.

Binanın Özellikleri Binamız betonarme olarak inşa edilmiştir.Okulumuz bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Doğalgaz sistemiyle ısıtılmakta olup elektrik ile aydınlatılmaktadır.

Derslikler Okulumuzda şu anda 33 adet derslik mevcuttur. Fatih Projesi kapsamında dersliklerimizin tümüne, laboratuar ve öğretmenler odası dahil, toplam 38 etkileşimli tahta kurulumu yapılmıştır.

Kütüphane Durumu Okulumuzda 2100 adet kayıtlı kitaba sahip bir kütüphanemiz bulunmaktadır. Her yıl kütüphanemizdeki kitap sayısı artmaktadır.Kütüphanemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaöğretim için tavsiye edilen 100 Temel Eser mevcuttur.

Laboratuar ve BT Sınıfı Durumu Okulumuzda şu anda 1 adet laboratuarımız, 1 adet de BT sınıfımız mevcuttur. Laboratuarımızda akıllı tahta kurulumu bulunmaktadır.

Spor Salonu Durumu Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında basketbol, voleybol ve masa tenisi oynayabilecekleri, ayrıca olumsuz hava koşullarında Beden Eğitimi derslerini yapmak için bodrum katında bir spor salonumuz mevcuttur.

Bahçenin Alanı Okulumuzun bahçesi küçüktür.430 m2lik bir alana sahiptir. Bahçemizin kapısı otomatik raylı sisteme sahip olduğundan kontrol ve güvenliği sağlamaktadır. Bahçe giriş kapısında nöbetçi kulübesi ve özel güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Okulun bahçesinde yeşil alan yoktur.

Okulun Güvenliği Okulumuz 24 saat gece görüşlü renkli iç ve dış cephe kameralı güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Toplam kamera sayısı 50?dir.Ön bahçe kapısında güvenlik bulunmaktadır.

Teknolojik Alt Yapı: Okulumuzda 1 adet BT sınıfı mevcuttur. Tüm idari birimlerde ve öğretmenler odası, kütüphane, rehberlik servisi gibi bölümlerde bilgisayar, yazıcı ve internet erişimi bulunmaktadır. Okulumuzda bir adet fotokopi makinesi, 3 tarayıcı, 38 akıllı tahta ve 25 bilgisayar bulunmaktadır. Okulumuzun içinde ve dışında kablosuz ses yayın sistemi bulunmaktadır.
2015 Mezunlarımızın üniversiteye yerleşme oranı %73 olmuştur. Mezunlarımızın başarılarının devamını dileriz.

Mehmetçik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmetçik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mehmetçik Anadolu Lisesi
Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Çekmeköy
  İlçe
Mehmetçik Anadolu Lisesi
Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Çekmeköy
  İlçe
Mehmetçik Anadolu Lisesi
Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Çekmeköy
  İlçe
Mehmetçik Anadolu Lisesi
Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Çekmeköy
  İlçe

Adres: Kirazlıdere mh. Subay Lojlanları yanı no 1 / ÇEKMEKÖY

Tel: 0216 621 41 48

Fax: 0216 621 51 86

web: ttp://mehmetcikanadolulisesi.meb.k12.tr

Mehmetçik Anadolu Lisesi ile ilgili 276 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hdjeksnska]

Dil bolumu var mi 11 sinif

2021-11-16 20:38
 
0
 
0
[isim vermeyen kişi]

ortalamam 73 lgs 290 ile 300 arası alınır mıyım buraya gitmek isteyen arkadaşlar varsa yazsın konuşuruz

2021-10-01 11:47
 
0
 
0
[Nilüfer ]

Mehmetçik Anadolu Lisesi, öncelikle Öğretmenlerimizin harika ders anlatımları ile birlikte son derece mükemmel bir okuldur. Geçen yıl ilk tercihimiz de girmiştik. İyiki bu okul oldu diye şükrettim.Kafanızda hiç soru kalmasın. Tercih edebileceğiniz kaliteli bir okuldur. Tüm Öğretmenlerimize pandemi sürecinde eksiksiz ders yaptırdıkları için çok teşekkür ediyorum.

2021-08-07 11:26
 
0
 
0
[Lemur]

4sene öncesine kadar kotu bir okuldu ama artık onlarun hepsi mezun oldu bir takıma okul içindeki zehri kustu hala ortalamanin biraz altında bir okul bende 3puanla güç kardeşleri kaçırdım maalesef

2021-08-02 01:38
 
0
 
0
[Bts armyyy]

Bu okula gitmek istiyorum ama nasıl bı okul bilmiyorum benim obp puanın obp dimi neyse işte puanım 81 alirlarmi acaba iyi bı okulmu serseriler fln yok dimi öğretmenleri nasıl yorumları okudum ama herkez farklı farklı yorumlar yapmış 😪

2021-07-10 14:13
 
0
 
0
[İğrenç ]

İğrenç diye isimli benim ben Eskişehir’deki okuldan bahsettim Mehmetçik diye bi baktım İstanbul çıktı benim yorumumu aldırış etmeyin sjsjsjsj 🤣🤣

2021-07-05 12:21
 
0
 
0
[İğrenç ]

Arkadaşlar bu okul değişti böyle değil artık dış görünüşü bide yeni halini görün adamlar 1. Katın pencerelerine korumalık koymuşlar zincir gibi bişey çünkü serseri var okuldan kaçan var ama Gine’de siz bilirsiniz

2021-07-05 12:16
 
0
 
0
[boşverin ismimi hahayt]

nasıl okul lan bu gelsem mi gelmesem mi karar veremedim. Biri iyi yorum yapıyor diğeri tam tersi. Gelirsem çok şey kazanırsınız da neyyyse 😘

2021-06-30 20:54
 
0
 
0
[Elif Demir]

Mehmetçik anadolu lisesi iyi bir okul mu 77 benim 6 7 8 .sınıf ortalamalarım toplam 79 ben bire biliyorum ama iyi bir okul mu eğitimi nasıl acil lütfen iyi bir okul mu onu öğrenmek istiyorum

2021-06-30 19:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmetçik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmetçik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (ttp://mehmetcikanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmetçik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmetçik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmetçik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmetçik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız