Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
2128831062
2128831062
Fatih Mh. Kordonboyu Cd. No7 Büyükçekmece / İstanbul
MEB logo İstanbul / Büyükçekmece
Büyükçekmece Anadolu Lisesi

http://buyukcekmeceanadolulisesi.meb.k12.tr
Büyükçekmece Anadolu Lisesi İstanbul/Büyükçekmece
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Büyükçekmece Anadolu Lisesi İstanbul ili Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Büyükçekmece Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Büyükçekmece Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Büyükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Büyükçekmece Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Büyükçekmece Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı 433.7208 -
2016 Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı
392.3063 22.3500

Büyükçekmece Anadolu Lisesi 1967 1968 yılında eğitim öğretime açılan okulumuz 2009 yılına kadar pansiyonlu okul olma özelliğini muhafaza etmiştir. 2009 yılına kadar Batı Trakya dan öğrenciler okul pansiyonunda yatılı öğrenci statüsünde eğitim görmüşlerdir.       

Okulumuzun ilk müdürü Mehmet ERKAN dır. Sonrasında sırayla Selahattin BİLGİÇ,Hikmet SARAL, Bahattin FIRTINA, Selçuk EROĞLU, Yavuz ÖZDAL, H.Avni SANDIKÇI, Erdoğan BAKIR, Fahri GÜNAY ve şuanda okul müdürlüğü görevi Hikmet ARAS tarafından yürütülmektedir. 

Okulumuzun binası ilk olarak Yavuz Selim İlköğretim okulunun bulunduğu alanda iken, bugün 1989 yılında yapılan bu binada öğretime devam etmektedir.           Okulumuzda şuanda 20 adet derslik 1 kütüphane, fizik kimya ve biyoloji laboratuarı,1 ödev ve bilim sınıfı ve kantin bulunmakta olup, spor salonu ve konferans salonu mevcut değildir.     

 Halen okulumuzda 1090 öğrenci 3 memur, 6 yardımcı hizmetli 51 öğretmen, 3 müdür yardımcısı 1 müdür başyardımcısı ve 1 okul müdürü görev yapmaktadır.      İkili öğretim uygulanan okulumuzda, öğrenciler ilçe ve il genelinde sosyal kültürel ve spor alanlarında birçok başarılara imza atmışlardır. 

      Okulumuzdan mezun olmuş ünlüler arasında Okan Buruk(GS Futbolcu milli) Muhammed Altıntaş (GS Futbolcu) Metin Şentürk (ses sanatçısı). Müge Anlı ( Gazeteci) gibi ismini sayamadığımız mesleğinde başarılı kişiler mevcuttur.  Okulumuzun başarıları artarak devam etmektedir.

VİZYON Vizyon Yetiştirdiği öğrenciler ile bölgesinin üniversite yerleştirmede en yüksek başarı oranına sahip, ulusal ve uluslararası yarışma ve müsabakalarda yüksek dereceler elde etmiş, bölgesinin en çok tercih edilen okulu olmak.

MİSYON Bilgi, gelişim ve ilerlemenin kaynağı olarak öğrenci, öğretmen veli ve çevre paydaşların gelişim aracı olmak, kendisi ve çevresi ile barışık, toplumun temel ve milli değerlerine gönülden bağlı, gelişme ve ilerlemeyi, topluma değer katmayı amaç edinmiş çağdaş dünyanın becerileri ile donatılmış mutlu huzurlu bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR

Okulumuzun üniversiteye yerleştirme oranı %69 dur.
 • Öğretmen :40
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :600
 • Derslik :20
 • Müzik Sınıfı :0
 • Resim Sınıfı :0
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :0
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Hazırlık Sınıfı :0
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Tam Gün Eğitim
 • Kantin :1
 • Saatler 09:00 - 16:00
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım Otobüs, Metrobüs, Minibüs
 • Servis Bilgisi Büyükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü,Esenyurt ilçelerine servislerimiz mevcuttur.
Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi Büyükçekmece Anadolu Lisesi

Büyükçekmece Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Büyükçekmece Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 26 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Büyükçekmece Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Büyükçekmece Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Büyükçekmece Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Büyükçekmece Anadolu Lisesi yorumları, Büyükçekmece Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Büyükçekmece Anadolu Lisesi nerede?, Büyükçekmece Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Büyükçekmece Anadolu Lisesi formaları, Büyükçekmece Anadolu Lisesi adresi, Büyükçekmece Anadolu Lisesi başarıları, Büyükçekmece Anadolu Lisesi İstanbul, Büyükçekmece Büyükçekmece Anadolu Lisesi

google+ google+ google+

)