Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi

İstanbul / Beyoğlu

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 138
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.5739
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi İstanbul ili Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.5739".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.5739
2021
93.1533
2020
88.2639
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından, Mayıs 2004 tarihinde inşasına başlanan okulumuz, 2004-2005 öğretim yılının Eylül ayında Fiba Holding tarafından inşaatı tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı´na teslim edilerek eğitim vermeye başlamıştır. İstanbul, Beyoğlu, Aynalıkavak´ da 3254 m² arazide 2100 m2 alana kurulmuştur.

İstanbuldaki en güçlü fiziki şartlarını taşıyan okullardan biri olan Okulumuzda bilgisayar, yabancı dil, Fizik, Biyoloji, ve Kimya Laboratuvarları ile birlikte toplamda 36 derslik, nizami ölçülerde kapalı spor salonu, konferans ve seminer salonları da bulunmaktadır.

Mezunlarından ortalama, % 50 sini üniversiteye yerleştirerek eğitimin çıtasını kendi içinde yükselten okulumuz, 2010/2011 yılından itibaren de Mili Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu Lisesi kategorisine alınmıştır. Halen 890 öğrencisi ile eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, İstanbulun en iyi okullarından biri olma hedefine doğru adım adım ilerlemektedir.
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beyoğlu
  İlçe
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beyoğlu
  İlçe
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beyoğlu
  İlçe

Adres: Kulaksız Mh.Hasbahçe Sk.No1 Hasköy Beyoğlu/İstanbul

Tel: 0212 3615254

Fax: 0212 3615257

web: http://dilnihatandl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi ile ilgili 138 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[öğrenci]

Okulun 22 girişli öğrencileri okulun beklentilerine göre daha kötü olduğunu ve öğretmenlerin de pek iyi olmadığını söylemiş. Arkadaşlar burada sizin başarınızı isteyen öğretmenler olduğunu söyleyebilirim öyle ki eğer siz derslerinize ´gerçekten´ çaba sarf ediyorsanız cidden size her manada destek olurlar. Okulun bir kısmı Hasköy Ortaokuluna verildiğinden dolayı küçük gelmesi de gayet doğal. Gerçekten disiplini bir okul aslında daha serbest bırakıyorlar son zamanlarda fakat bu seneki 9. sınıflar bu konu hakkında hem şikayetçi hem de genel olarak kurallara karşı çıkmaya daha meyilli bazı konularda evet haklılar ama sürekli de karşı çıkılmaması gerek sonuçta bu kurallar bu okul için konuluyor, okulun kendine özgü bir disiplini varken bu herkesin isteğine göre değiştirilemez. Ayrıca okulda herkes kendi çevresi ile ilgilenir ve size bulaşmazlar insanlarla aranızda mesafeli ve düzgün bir ilişki kurduğunuz sürece her şey daha iyi olur. Gruplaşma olayları da sadece 10. ve 9. sınıflar arasında nadiren bulunuyor yoksa kolay kolay dışlanmazsınız. Sınıf ortamları olabildiğince samimi herkesin birbiri ile iletişimi genel olarak iyi. Anlayacağınız kötü bir okul değil eğitimi de gayet iyi fakat nitelikli bir okul beklentisi içinde bulunmaya gerek yok.

2023-01-18 18:15
 
0
 
0
[öğrenci]

bu okula bu sene başladım öncelikle okul öğrenci sayısına göre çok küçük bu sene ortalaması düştüğü için iyice bozulmuş öğretmenlerin çoğu fena olmasa da bazı önemli derslerin hocaları yetersiz sınıf içi zorbalık ve gruplaşma oldukça fazla sakın iyi bir ortalamayla girdim diye büyük bir beklentide olamayın şahsen hiçbir beklentim çıkmadı tabii okul tersane ve kasımpaşaya göre iyidir zaten onlara göre de iyi olaması lazım yani kısaca asla beklenti ile gelmeyin. (95,5 ortalamayla girdim)

2023-01-01 18:22
 
0
 
0
[Ogrenci]

Hocalar sözlü notlarını inanılmaz düşük giriyor
Bu durum obp yi bayağı etkiliyor.

2022-12-15 20:46
 
0
 
0
[Tavsiye]

9. Sınıfım ve buraya tavsiye üzerine gelmiştim ama pişman oldum. Başka bir okula gitmek için başvuru yaptım. Herkes disiplini övmüş ama bu kadar disiplin cidden fazla. Ayriyetten okul yakın diye de seçmiştim lakin duraklar dolu oluyor ve 15 dakikalık yol oluyor size 1 saat 1.5 saat. Böyle bir okulu önermiyorum

2022-09-14 18:35
 
0
 
0
Reklam
[eliff]

edevletten ve ebadan aciklanan siniflar kayitlardan sonra degisecek mi yoksa kesin siniflar mi

2022-08-26 19:31
 
0
 
0
[Dilara]

merhaba ben bu sene dilnihat okuluna yeni başladım 9. Sınıfım kaç ders var müzik , görsel sanatlar ve beden dersi varmı dersleri söyleyebilirmisiniz

2022-08-26 11:00
 
0
 
0
[Miray]

Okulda sınava hazırlanma çabası yoğun mu geldiğim Okulda en ufak sınava hazırlanma kırıntısı yoktu

2022-08-17 09:25
 
0
 
0
[Turna]

Bu okulda 11 sınıflarda kaynaştırma öğrencisi bulunuyormu ben kaynaştırma öğrencisiyim 11 sınıfı bu okulu tercih ediyorum gittiğim okulda çok fazla dışlanıyorum yardımcı olurmusunuz

2022-08-03 23:24
 
0
 
0
[55555]

cok abartili olmayan protez tirnak ve piercingler yasak mi okulda

2022-08-02 14:13
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 155

80.yıl Nuh Çimento Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 242

Ataköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 62

Aliya İzzetbegoviç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 110

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Güngören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.5739
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dilnihatandl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız