Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi

İstanbul / Beylikdüzü

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 203
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beylikdüzü
OBP Puanı (*) 95.2858
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.2858". Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
İstanbul´ un, Beylikdüzü İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde 2006-2007 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen okulumuz Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi adı altında 480 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında Genel Liseden Anadolu Lisesine kademeli olarak dönüşen okulumuzda 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle 1159 öğrenci normal öğretim olarak öğrenimine devam etmektedir. Okulumuz ismini fikir adamı, şair ve yazar olan Cahit Zarifoğlu´ndan almıştır. Okulun bir müdür, bir müdür başyardımcısı ve üç müdür yardımcısı bulunmaktadır. Okulumuz da 65 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 gece bekçisi, 4 temizlik elemanı görev yapmaktadır. Okul toplamda 1680 m2  bina ve bahçe alanına sahip olup, binanın kurulumu 861 m2 ´dir. Okulun inşaatı  İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılmıştır. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Talat Paşa Sokak, No2, Bina Kodu 16390326, Adres Kodu/UAVT

Tel: 2128727316

Fax: 2128727313

web: http://bczl.meb.k12.tr

Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 203 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Levis]

Merhabalar Esenyurt ta oturuyorum ortalama 97 bu okula girebilirmiyim

2022-01-16 13:32
 
0
 
0
[Bazal ögrencisi]

Arkadaslar ben 9. Sinif bzcal öğrencisiyim. Öncelikle sizi okulu tanitiyim.
Ögrwgmenleriniyi hocalardan guzel anlatırlar. Konu ogrenme açısından bir sıkıntı olmaz. Ayni zamanda istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Burda tek eleştirim beden derslerinin iyi islenememesi. Bizi okulun çevresindeki bir bahçede 2 tur koşturmak beden dersi yaptirabileceklerini zannediyorlar üstelik vücudumuzu ısınmadan.( bari sobanın önüne koysular ahah saka;)) onun dışında laboratuvar yok. Siniflar 40 kişilik. Guzel bir okul. Kantini Cafe gibi . Akilli tahta var. 2 yabanci dil olarak almanca var.

2022-01-13 22:43
 
0
 
0
[maryam]

iyi günler ben bu okula nakil yaptırmak istiyorum 11 sınıfım alanım eşit ağırlık 10 sınıfın ortalamam 59 du

2021-11-15 15:07
 
0
 
0
[gizli]

buraya gelecek kişiler için bilgi vereyim okulun çevresi falan güzel forması siyah üstünde bczal yazıyor,sınıflar 40-45 kişilik,hocalara gelcek olursak bazıları iyi bazıları çok kötü sınavların zorluk dereceleri orta fakat okula son zamanlarda yabancı uyruklu öğrenci çok fazla alıyorlar biraz sinir bozucu.Fakat bölgedeki obpyle alan okullardan en iyisi diyebilirim yaşar acar münir alkan ve hüseyin yıldızdan sonra en iyi yani karar sizin

2021-10-24 10:45
 
0
 
0
[[KAAN]]

Arkadaşlar okul başarı puanım 94.7068 bu yıl LGS çok zorladılar o yüzden herkes anadolu liselerine ben dahil gitmeye çalışıyor,ben bu okulu çok istiyorum ayrıca evim çok yakın , bi kaç sokak ötede okul,ilk tercihe onu yazdım, sizce girebilirmiyim?

2021-07-25 01:00
 
0
 
0
[33333]

Arkadaşlar benim obp puanim 96, 3387 ve 2021 yılında lgs ye girdim bu yıl okul puani ile alınan okullar taban puanını yükseleceği için muhtemelen 95 veya üstü yapmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Eger bundan aşağısına alırlarsa en az 90 la alırlar buyuzden 90 altı ortalaması olanlar bu okulu yazmasinlar. Tercih hakkınızı bu okulla harcamayın derim ben.

2021-07-16 20:43
 
0
 
0
[ACİL CEVAPLAYIN NOLUR]

Ortalamam 98 küsür Atasehirde oturuyorum alırlar mı?

2021-07-02 23:41
 
0
 
0
[sayoli]

Ortalamam 89.4441, buyukcekmece de yaşıyorum. sizce alırlar mi?

2021-07-02 21:45
 
0
 
0
[nazli]

obp şeyim 91 küsürlü ama bu okula girmek istiyorum aşırı yekın oturuyorum konuma göre ve kontenjan acığından yerleşebilirim miyim sizce !!???

2021-07-02 12:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bczl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız