Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi

İstanbul / Beylikdüzü

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
 • Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 279
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beylikdüzü
OBP Puanı (*) 94.0833
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.0833". Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
İstanbulun, Beylikdüzü İlçesi Yakuplu Merkez Mahallesinde 2009-2010 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen okulumuz Galip Balkar Lisesi adı altında 470 öğrenci ile eğitim ve öğretimine 24 Eylül 2009 da başlamıştır. Bölgemizde aynı adı taşıyan bir de ilköğretim bulunduğundan okulumuzun ismi 01/12/2009 tarih ve 420/121142 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı kararı doğrultusunda Beylikdüzü Beşir Balcıoğlu Lisesi olarak değiştirilmiştir. 

2010-2011 eğitim öğretim yılında da okulumuz anadolu lisesine dönüştürülmüştür. 

Okulumuzda toplamda 441 anadolu lisesi, 220 genel lise öğrencisi olmak üzere toplamda 661 öğrenci bulunmaktadır. Okulumuzda 31 kadrolu ve 2 ücretli branş öğretmeni, 1 memur, 1 gece bekçisi, 3 temizlik elamanı görev yapmaktadır. 

Okul toplamda 5377 m2 (bina ? bahçe) alana sahip olup, binanın kurulumu 861 m2?dir. 

Okulun inşaatını İstanbul İl Özel İdaresi yaptırmıştır.  Beylikdüzü Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi toplamda 32 derslikten oluşmaktadır. Bu dersliklerin 3 tanesi fizik, kimya, biyoloji laboratuarı 1 taneli müzik sınıfı olarak kullanılmaktadır

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe

Adres: Yakuplu Merkez Mh. Hürriyet Cd. 91. Sok. No4 Yakuplu / Beylikdüzü

Tel: (212) 876 80 86

Fax: (212) 876 80 78

web: http://besirbalcioglu.meb.k12.tr/

Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 279 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsimsiz]

Bu okul 2017-2018 döneminde son TEOG öğrencilerini aldı ve 470 taban puanına sahipti ve 2020-2021 yılında mezun oldular zaten okul son TEOG sınavından sonra düşüşe geçti. Lgs sisteminde heba edile iyi okullardan birisidir. 150-200 puanlık İmam Hatip ler nitelikli olurken 470 puanlık Anadolu Lisesini sınavsız yaptılar . Okulun eskiden fiziki şartları harikaydı en az 3 laboratuvar bir bilgisayar s. vardı artık bu sınıflar yok okul 1350-1370 civarı öğrenciye sahip. Tam Gün.
Ayrıca disiplinli bir okuldu formaya dikkat ediliyor . Okula gelmek istiyenler için OBP niz en az 94 olmalı
🏫Okulumuz
33 Sınıf
6 tane 9 ve 10.sınıf
12 tane 11.sınıf
9 tane 12.sınıf
1 Kütüphane
1 Resim Sınıfı
1 Müzik Sınıfı
1 Halısaha
Kantin/ konferans salonu
Soyunma odası beden için K/E
11.siniflar baya kalabalık sayısal sınıflar 45-50 kişi ve 8 tane sayısal sınıf var 11 lerde . Ama yarısından fazlası sayısal dan hiç bı şey anlamıyor sırf muhabbet etmek için arkadaşlarıyla aynı bölümü seçiyor ve aynı sınıfta oluyor. Eşit ağırlık sınıfları ise 35-36 civarı kişi oluyo. Bu yıl yaklaşık olarak 350-380 civarı 12.sinif mezun olucak bu da okulda rahatlamaya sebep olucaktır çünkü çok fazla öğrenci var. 2022-2023 te büyük ihtimalle okulla 150-240 arası konteyjan açar. Ayrıca bazı arkadaşlar demişki 87 ile bu okula girdim arkadaşlar liseden nakil yaparsanız sizin lise OBP bize bakarlar bunuda belirtiyim okula yeni gelen 9.sınıflar içinde çalışsınlar ilk sınavlar haftaya başlıyor ve hocalar acımaz . Büyük ihtimalle kelebek sistemi olmiyacak bu yıl pandemiden dolayı . Okuldan bu yıl 5-6 tıp fakültesi kazanan öğrenci olmuş. Bu yıl ilk defa lgs öğrencileri sınava giricek. Umarız başarı olurlar okulumuz Beylikdüzü´ ndeki en iyi 3 Anadolu Lisesineden biridir. Çalismicaksaniz okula hiç gelmeyin
9 10 ve 12 . sınıflar ise 40 kişi ortalama bazı sınıflar 35-36 kişi oluyor. Hocalarimiz çok iyi . Kimya matematik İngilizce ve tarih öğretmenleri çok iyi okulun tek büyük sıkıntısı kalabalık olması ama seneye büyük ihtimalle bu kalabalık azalır ayrıca okulin proje okul olma ihtimali varmış ama kesin değil.
Ayrıca kütüphanede ders çalışabilirsiniz. 12.siniflarda 1 dil sınıfı var .15-20 kişi var dil sinifinda. 11 lerde malesef yok

2021-10-19 19:03
 
0
 
0
[gercek]

merhabalar arkadaşlar. okula yeni nakilim 11. sınıfım. size ilk 2 haftamı anlatacağım. puanı güzel bir okul haliyle fakat ben 87 puanla girdim 94 puanlı okula ve inanın torpil yok. zaten okul şu an 1500 kişiye dayanmış durumda. o yüzden o kadar düşük değilse puanınız bence yazın. okul binası güzel. 4-5 banka sahip bir arka bahçesi var. ön bahçede genellikle voleybol oynanıyor. ön bahçede bir tribün var teneffüste orada oturuluyor. bir de okulun anlaşmalı olduğu bir halı saha var. direk okul bahçesinden girebiliyorsunuz herhangi bir kilidi falan yok ama hocalar beden dersleri hariç girilmesine kesinlikle izin vermiyor. kapı kilitsiz sadece teneffüslerde top alınabilsin diye. okulda bt sınıfı biyoloji kimya fizik laboratuvarları resim odası müzik odası kütüphane var. bt sınıfı biyoloji fizik kimya laboratuvarları sınıf olarak kullanılıyor. -1. katta bile sınıf var siz düşünün. hocaları iyi bir okul. dinlerseniz derslerde zorlanmazsınız zaten genellikle derste çaba göstermenize bakıyor hocalar. an itibariyle sınıflar ciddi derece kalabalık. ilk haftada olduğum sayısal sınıfı 47 kişiydi. eşit ağırlık sınıfları neyse ki daha az şu an olduğum eşit ağırlık sınıfı 36-7 kişi. diğer düşük puanlı anadolu ve mesleklerde görülen tipler çok yok bu okulda. o yüzden biraz rahat olabilir yeni gelecek arkadaşlar. şimdilik bu kadar. herkese bol şans. umarım istediğiniz liselere yerleşirsiniz.

2021-09-23 23:10
 
0
 
0
[12. sınıf öğrencisi]

merhaba arkadaşlar ben okulun 12. sınıf öğrencisi okul hakkında bilgi vermek gerekirse okulumuz sınavsız aldığından beri çok kalabalık biliyorsunuz ilk lgs kurbanları biziz ve okula başladığımız ilk zamanlar hocalar bizi sevmezdi çünkü okulu çok kalabalıklaştırmıştık ama bizden sonrası daha kötü oldu okulda laboratuvarlar kapatıldı sınıf yapıldı kantin katında (-1) bile sınıf var mescid yerine sınıf yapıldı kadın erkek mescidi birleştirildi okul çok kalabalık kısaca ve hocalarda bundan sıkıntılı genel olarak kantin bize yetmiyor çok uzun kuyruklar oluyor ve kantin pahalı bahçe yetmiyor tribün olsun banklar olsun hızlıca kapmanız gerek hocalar genel olarak iyi dersi dinlerseniz iyi verim alırsınız haftaya görüşmek üzeree

2021-08-29 19:10
 
0
 
0
[Okuldan biri]

Bu yıl 6 sınıf açıldı 240 kısık konteyjan vardı şuan 7 tane boş kontenjan var. Tercih edicekler ortalaması 93,6veya 93,7 altındaysa boşuna yazmasın çıkmaz. İlk tercihlerde 94,1 kapadı
Okulun nüfusu 1415 civarı okulda 35 sınıf var Okulun sıkıntısı kalabalık olması öğretmenler iyi fakat sınıflar aşırı kalabalık en az 37 38 bazı sınıflar 43 kişi .Okula gelicekseniz yüksek bı ortalama yapmalısınız. Ayrıca okul ortami iyi

2021-08-23 00:37
 
0
 
0
[begüm]

bodrumda bile sınıf var haberiniz olsun çok kalabalık gelmeyin yazmayın

2021-08-22 21:55
 
0
 
0
[Ogrenci]

Okul çok kalabalık sınıflar 45 kişi civarı ama okulun kantini bile bu sayıya yetersiz.Labaratuvarlar kütüphane bile sınıf olmuş.Mudur odasının yanında bile sınıf var bahçe yetersiz.Ogretmenler iyi ama dersle ilgilenirsen sen gayret edersen yardımcı oluyorlar..Güzelim okul ne hale gelmiş yazık..

2021-08-13 14:37
 
0
 
0
[Okuldan biri]

Okul 94,1 puanla kapattı 94 obp si olan yazabilir nakillerle büyük ihtimal 93,7 kadar düşer. 93.5 obp altı yazmasın çıkma ihtimali zor. Zaten konteyjan dolmuştur. Gidenlerin yerine girer gelenler.

2021-07-27 18:03
 
0
 
0
[Lgs 2021 ]

Arkadaşlar ortalamam 94 Abidin Nesimi çıkmış 2.kez tercih yaptık Beşir Balcıoğlu sizce çıkarmı virgül ile kaybettim beşiri cevaplayin pls .

2021-07-27 14:21
 
0
 
0
[lgs 2021]

95 buçukla bura çıkmış hadi hayırlısı.

2021-07-26 08:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://besirbalcioglu.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız