Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

İstanbul / Beykoz

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 46
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beykoz
OBP Puanı (*) 87.6437
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.6437". Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 1970 yılında bugünkü Halk Eğitim Merkezi binasında Ortaokul olarak hizmete açılmıştır. 1990 yılında bu günkü Hacınuman İlköğretim Okulu binasında Liseye dönüştürülmüştür. 1994-1995 eğitim öğretim yılında orta kısım Hacınuman İlköğretim Okuluna bırakılıp, bağımsız lise olarak mevcut binanın yerinde bulunan eski binada faaliyete geçmiştir.

1997-1998 Eğitim öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise kısmı hizmete girmiş, 2005-2006 Eğitim öğretim yılında liselerde öğrenim 4 yıla çıkarılması ve bazı okulların Anadolu Lisesine dönüştürülerek Y.D.A Liselerin kaldırılması nedeniyle 2005-2006 Eğitim öğretim yılından itibaren Y.D.A.Lise kısmına öğrenci alınmamıştır. İstanbulda sismik riskin azaltılması çalışmaları çerçevesinde 2007 yılında yıkılan okul binası mevcut haliyle yeniden yapılarak 2008-2009 Eğitim öğretim yılı başında tekrar faaliyete geçmiştir.

Beykozlu olan Mareşal Fevzi Çakmakın anısına okulumuza Fevzi Çakmak Lisesi adı verilmiştir.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe

Adres: ÇAYIR CAD. NO43 ORTAÇEŞMEBEYKOZ/İST.

Tel: 02163230023

Fax: 02163230043

web: http://beykozfevzicakmakanadolulisesi.meb.k12.tr

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili 46 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[jsjsjsjjdj]

merhaba obp puanım 74 ve okul la aramda 10 dk mesafe var sizce okula girebilme şansım varmi

2021-07-12 21:50
 
0
 
0
[aysel]

OBP puanım 73 ve 6-7-8. sınıflarda hiç devamsızlığım yok okul evime 10 dakika uzaklıkta kazanma şansım nedir? 2020 yılında en son kaç ile öğrenci alındı?

2021-05-26 13:58
 
0
 
0
[sıradanbiri]

Bu yıl burada okuyorum okul çok disiplinli ve çok zor. İlk dönem aşırı zor geliyor ama sonradan alışıyorsunuz. Eğer ortalamanız iyiyse yazabilirsiniz. Öğretmenlerde çok disiplinli. Henüz okula hiç gitmediğimiz için okul ortamını bilmiyorum .

2021-05-24 01:33
 
0
 
0
[FCL ÖĞRENCİSİ ]

yeni öğrenci ben bu okulda okuyorum hiç memnun değilim .

2021-04-29 18:48
 
0
 
0
[yeni öğrenci]

Okul hakkında genel bilgi verebilir misiniz. Burayı kazandım ve hiç beklediğim bir şey değildi nitelikli bir okul beklediğimden burayı araştırmadım okul eğitimi ve çevresi hakkında bilgisi olan ve bu okulda okuyan biri cevaplarsa çok sevinirim iyi günler.

2020-08-10 09:55
 
0
 
0
[admin]

Gençler ben bu okuldayım, okul gerçekten güzel ve disiplinli. geçen sene 90 üstü ortalaması olanları aldılar. Yine de siz 2020 lgscileri şansınızı deneyin bu okula derim. tercih olarak en üste bu okulu yazın belki tutar. ama dediğim gibi ortalaması yüksek olanları alıyor.

2020-07-30 15:20
 
0
 
0
[hisarlıgençç]

Ortalamam 83 buraya girebilir miyim lütfen cevap verin. Okul güzel deniyor bilgi de edinmek isterim.

2020-07-22 14:34
 
0
 
0
[Ahsen ]

Ben Beykoz da oturuyorum otobüsle en fazla 20dk. mesafe var.Ortalamam 3 senede 79.8 çıkıyor yani 80 diyebiliriz. 8.sınıf devamsızlığım 3 gün. BURAYA GİREBILIYOR MUYUM NOLUR CEVAPLAYIN YA NOLUR ALLAH AŞKINA NOLUR

2020-07-16 16:54
 
0
 
0
[octavia]

nerden bilelim görürsünüz açıklanınca

2020-07-07 12:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://beykozfevzicakmakanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız