Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

İstanbul / Beykoz

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 56
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.8209
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.8209".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
88.8209
2021
87.6437
2020
85.1989
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 1970 yılında bugünkü Halk Eğitim Merkezi binasında Ortaokul olarak hizmete açılmıştır. 1990 yılında bu günkü Hacınuman İlköğretim Okulu binasında Liseye dönüştürülmüştür. 1994-1995 eğitim öğretim yılında orta kısım Hacınuman İlköğretim Okuluna bırakılıp, bağımsız lise olarak mevcut binanın yerinde bulunan eski binada faaliyete geçmiştir.

1997-1998 Eğitim öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise kısmı hizmete girmiş, 2005-2006 Eğitim öğretim yılında liselerde öğrenim 4 yıla çıkarılması ve bazı okulların Anadolu Lisesine dönüştürülerek Y.D.A Liselerin kaldırılması nedeniyle 2005-2006 Eğitim öğretim yılından itibaren Y.D.A.Lise kısmına öğrenci alınmamıştır. İstanbulda sismik riskin azaltılması çalışmaları çerçevesinde 2007 yılında yıkılan okul binası mevcut haliyle yeniden yapılarak 2008-2009 Eğitim öğretim yılı başında tekrar faaliyete geçmiştir.

Beykozlu olan Mareşal Fevzi Çakmakın anısına okulumuza Fevzi Çakmak Lisesi adı verilmiştir.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe

Adres: ÇAYIR CAD. NO43 ORTAÇEŞMEBEYKOZ/İST.

Tel: 02163230023

Fax: 02163230043

web: http://beykozfevzicakmakanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili 56 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Fcalll]

Merhaba okulun özellikle 9. Sınıf ortamı hakkında bilgi verir misiniz gelmeyi düşünüyorum da

2022-10-28 22:06
 
0
 
0
[twgvetgwae]

bir sınıfta ortalama kaç kişi oluyor bilen varsa cevaplayabilir mi?

2022-07-27 14:01
 
0
 
0
[YORUMUOKU]

Ortalamam 76 fevzinin hemen yaninda oturuyoruz 10 devamsizligim var acaba adresle girebilirmiyim bilgi verirmisiniz baska girebilecegim bir lise yok puanim dusuk oldugu icin sizce yedek olarak felan alirlarmi beni buraya BIDE OKUL NASIL BIYER ACABA COK ZOR VE DISIPLINLIMI YORUMLARI OKUDUGUMA GORE OYLE

2022-07-07 10:06
 
0
 
0
[.....]

Okul puanım 87 ye yakın evime 1 otobüs aynı ilçede oturuyorum sizce girebilir miyim ve nasıl bir okul bilgi verebilirmisiniz.

2022-07-03 13:24
 
0
 
0
Reklam
[kjcnzajsc]

Bu okula gelmek istiyorum dersler, ortam vs. hakkında bilgi verir misiniz

2022-06-28 16:31
 
0
 
0
[alexa]

Okula naklimi aldırmak istiyorum 2 boş kontenjan gözüküyor. Okulla ilgili kötü yolumlar aldım ama evime yakın olduğu için gitmek istiyorum (ortalama 10 da okula vararım). Sizce gelebilir miyim ve okul nasıl bir yer?

2022-06-06 19:30
 
0
 
0
[Yiğit]

Ortalamam her hangi bir değişiklik olmazsa 83 oluyor ve evim 10dk uzaklıkta tokatköy de oturuyorum sizce alırlarmı? Bunu lütfen cevap verin

2022-03-16 19:06
 
0
 
0
[jsjsjsjjdj]

merhaba obp puanım 74 ve okul la aramda 10 dk mesafe var sizce okula girebilme şansım varmi

2021-07-12 21:50
 
0
 
0
[aysel]

OBP puanım 73 ve 6-7-8. sınıflarda hiç devamsızlığım yok okul evime 10 dakika uzaklıkta kazanma şansım nedir? 2020 yılında en son kaç ile öğrenci alındı?

2021-05-26 13:58
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 307

Erkut Soyak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 156

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 180

Halil İnalcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 39

Sultangazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi kaç puan 2023 88.8209
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://beykozfevzicakmakanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız