Celal Aras Anadolu Lisesi

İstanbul / Beykoz

Celal Aras Anadolu Lisesi
 • Celal Aras Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 43
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beykoz
OBP Puanı (*) 82.8487
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Celal Aras Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Celal Aras Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Celal Aras Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.8487". Celal Aras Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Celal Aras Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Celal Aras Anadolu Lisesi Aras Holding´in 2010 yılında temellerini attığı Celal Aras Anadolu Lisesinin resmi açılış töreni 29 Ocak 2012 Cumartesi günü yapıldı. İstanbul / Beykoz ilçesi Kavacıkta Aras Holding kurucusu Celal Arasın ölümünün 3.yılında kendi adını taşıyan Anadolu Lisesinin açılış töreninde protokolün yanı sıra Aras Holding yönetimi ve Beykoz halkı da hazır bulundu.

Okulumuz 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında ilk öğrencilerini kayıt yaparak eğitim  öğretim yılına başlamıştır...

Celal Aras Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Celal Aras Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe
Celal Aras Anadolu Lisesi
Celal Aras Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beykoz
  İlçe

Adres: Rüzgarlıbahçe Mah. Ağlayan Gelin Sok. No 6 Beykoz

Tel: 0216 6930013

Fax: 0216 6930012

web: http://celalarasanadolu.meb.k12.

Celal Aras Anadolu Lisesi ile ilgili 43 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[reki.]

9. sınıfım ve hiçbir problem yaşamadım kötüleyen insanların abartmış olduğunu düşünüyorum

2021-12-25 18:01
 
0
 
0
[idare edebilir]

ortalama en son tercihe yazılabilir beykozun en iyi lisesi ferit inal

2021-09-29 17:22
 
0
 
0
[Anonim]

Okulu kötüleyenler, sağcı olduklarını söyleyenler aynı zamanda öğretmenleri/hocaları, kantini, bahçeyi ve ne hikmetse artık camları bile beğenmediklerini söyleyenler var. Arkadaşlar onlara bakmayın ve cidden bunları düşünmeyin nedeni şudur; Birincisi ´Beykoz´ ilçesine ait en iyi okullardan biriyiz ki geçen seneden de bakabilir ve bu seneki OBP puanı ile birlikte gözden geçirebilirsiniz. Okulumuz geçen sene ile birlikte ´sınavsız-yerleştirme´ ile birlikte aldı ve bu yüzden OBP puanına bakma zorunluluğu geldi. Okulumuzda geçmiş senelere dayanarak 400-450 alan öğrenciler mevcuttur. Ek kitap vermiyorlar ve hocaların ek kitap istemesi aynı zamanda aldırmaları/önermeleri ´Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)´ tarafınca yasaklandı. Herkesin kendine göre üslubu ve tavrı bulunuyor burada hiçbir şekilde: "Buradakiler çok egoist ve sağcı, nefret ettim" gibi tavırlar/sözcükler kurmaya hakkı da yok diye düşünüyorum. Hapis gibi okul diyenlere de şu şekilde cevap vereyim. Eğer özele gitmek istiyorsan gidebilirsin fakat burası bir devlet okulu ve devlet okulunda o kadar çok beklentiye girmemek şartıyla ´4-5 yıldızlı bir otel´ havasında mekan/konum bekleyemez kimse. Diğer bir tavır olan: "Keşke seçmeseydim, her gün ağlıyorum!" yazan kullanıcıya anlamış değilim. Daha 10. sınıfsın (hiçbir şekilde kötü bir tavrım yoktur, aynı zamanda bende 10. sınıf öğrencisiyim aynı okul içerisinde) ve hiçbir dersi tam göremedin, okulunu tanımıyorsun. Öğrencilerin saygılısı da var, saygısızı da, çözüm üreteni de, kolaya kaçanda...

- Okul genel olarak güzel ve öğretmenlerimiz muhteşemdir şahsi görüşüm olarak. İstediğiniz gibi rahatlıkla gelebilirsiniz hiçbir şekilde ulaşımda sıkıntı çekmezsiniz, Kavacık merkezinde bulunuyor da denilebilir binevi.

2021-09-18 19:17
 
0
 
0
[düşünmeyin bile]

gelmeyi düşünmeyin bile… öğrenciler çok saygısız

2021-09-09 14:35
 
0
 
0
[anonim]

beğenmedim annem buraya zorladı

2021-09-08 21:45
 
0
 
0
[pahali]

kantin, ek kitaplar vs cokkk pahali

2021-09-08 20:22
 
0
 
0
[:((((((]

herkesin egosu çok yüksek psikolojim bozuldu gideceğim burdan gitmek istediğim okulda 1. sıradayım çok şükür

2021-09-08 19:34
 
0
 
0
[anonymous]

offff keşke yazmasaydım şuan 10 um pazartesi ilk günümüzdü geçen seneki sınavlar hariç fen lisesine geçeceğim inşallah hemen geçerim her gün ağlıyorum rehber öğretmenim burayı yazdırmıştı

2021-09-08 19:31
 
0
 
0
[anonim]

burada okuyordum özele geçtim mis hapis gibi okuldu özür dilerim ama.. camları falan çok küçüktü ve sağcı insanlar çok fazlaydı

2021-09-08 19:23
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Celal Aras Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Celal Aras Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://celalarasanadolu.meb.k12.), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Celal Aras Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Celal Aras Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Celal Aras Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Celal Aras Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız