Yenilevent Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Yenilevent Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 214
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.1915
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yenilevent Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yenilevent Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yenilevent Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.1915".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
93.1915
2021
92.6442
2020
91.4378
Yenilevent Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yenilevent Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yenilevent Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yenilevent Anadolu Lisesi 1970-1971 Eğitim Öğretim Yılında Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulunda faaliyete başlamıştır. İlk mezunlarını 1972-1973 öğretim yılından itibaren vermeye başlamıştır.  Bulunduğu semtten adını alan okulumuz, 2000-2001 Öğretim yılına gelindiğinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise statüsüne kavuşmuş bu statüsü 2007-2008 öğretim yılına kadar devam etmiş, bugün 27 derslikli olan okulumuzda 1 Fizik, 1 Biyoloji ve Kimya, 1 Bilişim Teknoloji Odası ve Kütüphane imkanlarıyla eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir.

Akademik başarısının yanı sıra İstanbul İl genelinde özellikle voleybol ve futbol branşlarında İl ve Türkiye dereceleri elde etmiş Yenilevent Anadolu Lisesi gerek öğrencisi ile gerek öğretmen idareci ve velileriyle bölgesinde tercih edilen kurumlar arasında üst sıralarda yer almaktadır.   40 Yıla aşkın mazisi bulunan okulumuzun akademik anlamdaki başarısı ülkeye kazandırdığı öğrencilerden anlaşılmaktadır.

Yenilevent Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Yenilevent Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Yenilevent Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Yenilevent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yenilevent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Yenilevent Anadolu Lisesi
Yenilevent Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe

Adres: Konaklar Mah. Faruk Nafiz Çamlıbel Cd. No 9 Yenilevent Beşiktaş

Tel: 02122642090

Fax: 02122704403

web: http://yenileventlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yenilevent Anadolu Lisesi ile ilgili 214 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[gercekten]

köy okulu.

2023-01-07 01:30
 
0
 
0
[Mhrss]

İyi günler 91,60 puanım nakille girebilir miyim bu okula

2022-08-30 11:38
 
0
 
0
[12. Sınıf]

Okulun çevresi bahçesi oldukça güzel 10.sınıfta online eğitimi de iyiydi ben 3 yıllık lise hayatımın 1.5 senesini yüz yüze okuyabildim ve hem arkadaş ortamı hem de öğretmenleriyle bende güzel anılar bıraktı. Ama maalesef söylemeliyim ki eğer gerçekten bir üniversite kazanmak istiyorsanız sayısal da ilk 50k 30k gibi hedefleriniz varsa bu okul sizi tatmin edemez. Sınavların kalitesizliği, öğrencilerin birçoğunun üniversite hedefi olmaması, öğretmenlerin birçoğunun yaşlı ve gelişime kapalı olması ve bu yüzden alan derslerinin bile zaman kaybı gibi hissettirmesi (kesinlikle hepsi değil eğer şanslıysanız mükemmel hocalara denk gelebilirsiniz), 12. sınıfların ders çalışmaları için yeteri kadar alan dışı derslerden feragat edilmemesi sayabileceğim eksiler. Birçok öğrenci açığa geçiyor kalanlarda ya aileleri izin vermediği için ya da yeteri kadar disiplin sahibi olmadıkları için kalıyorlar ve en acısı da yönetimin bu eksiklerin farkında olup açığa geçmek isterseniz yolunuz açık olsun isterseniz mezuniyete gelin diye konuşma yapıp gitmek isteyenlerin listesini çıkartması. Bu bahsettiğim olay kötü bir şey değil ama böyle yapmak yerine bu çocuklar neden gidiyorlar bu durumu nasıl düzeltebiliriz diye düşünmüyorlar. Ben bu yorumu 11. sınıftaki tecrübelerime ve hocalarımın 12.sınıflar hakkında söylediklerine dayanarak yazıyorum bu hafta açık lise için başvuracağım ve bunu yapan sadece ben değilim sadece bizim sınıftan en az 3 kişi daha gidiyor ve maalesef öbür sınıflarda da durum böyle. Siz 9. sınıfsanız 12. sınıf olana kadar daha 3 yılınız var. Umarım o zamana kadar bir şeyler değişmiş olur.

2022-08-24 20:49
 
0
 
0
[birisi]

5 Eylül de 9. sınıf uyum haftası olacak mı?

2022-08-23 21:31
 
0
 
0
Reklam
[Balik]

Kirmizi forma mi yoksa beyaz forma mi alacagiz?

2022-08-23 11:05
 
0
 
0
[Hebele]

Merhaba, bu okulu kazandım ve başka kazanan varsa instagramdan bana yazabilir mi? egednss ismim

2022-08-17 00:18
 
0
 
0
[ veliA]

DENEME SINAVLARI DÜZENLİ OLARAK YAPILIYOR MU?BURDA OKUYANLAR EĞİTİM HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR Mİ RİCA ETSEM.

2022-08-11 21:53
 
0
 
0
[Merhaba]

Kayıt için okula mı gidiliyor yoksa otomatikten kayıt oldum mu?

2022-08-03 22:24
 
0
 
0
[Kayit]

Kaydim bu okulda gorunuyor. Kayit islemleri ne zaman basliyor... Ariyorum, okul telefonu cevap vermiyor. Kayit evraklari nelerden olusuyor
Bilen varsa cevap verebilir mi

2022-07-28 13:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 110

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 160

Başakşehir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 153

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 156

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 247

Prof. Dr. İbrahim Savaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Yenilevent Anadolu Lisesi kaç puan 2023 93.1915
Yenilevent Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yenilevent Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yenilevent Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yenilevent Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yenilevent Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yenilevent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yenilevent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yenileventlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yenilevent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yenilevent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yenilevent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yenilevent Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız