Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02122642090
02122704403
Adres Konaklar Mah. Faruk Nafiz Çamlıbel Cd. No 9 Yenilevent Beşiktaş
MEB logo İstanbul / Beşiktaş
Yenilevent Anadolu Lisesi

http://yenileventlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yenilevent Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yenilevent Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yenilevent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yenilevent Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Yenilevent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yenilevent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yenilevent Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Yenilevent Anadolu Lisesi Taban Puanı 432.0893 -
2016 Yenilevent Anadolu Lisesi Taban Puanı
398.7120 20.7600

Yenilevent Anadolu Lisesi 1970-1971 Eğitim Öğretim Yılında Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulunda faaliyete başlamıştır. İlk mezunlarını 1972-1973 öğretim yılından itibaren vermeye başlamıştır.  Bulunduğu semtten adını alan okulumuz, 2000-2001 Öğretim yılına gelindiğinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise statüsüne kavuşmuş bu statüsü 2007-2008 öğretim yılına kadar devam etmiş, bugün 27 derslikli olan okulumuzda 1 Fizik, 1 Biyoloji ve Kimya, 1 Bilişim Teknoloji Odası ve Kütüphane imkanlarıyla eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir.

Akademik başarısının yanı sıra İstanbul İl genelinde özellikle voleybol ve futbol branşlarında İl ve Türkiye dereceleri elde etmiş Yenilevent Anadolu Lisesi gerek öğrencisi ile gerek öğretmen idareci ve velileriyle bölgesinde tercih edilen kurumlar arasında üst sıralarda yer almaktadır.   40 Yıla aşkın mazisi bulunan okulumuzun akademik anlamdaki başarısı ülkeye kazandırdığı öğrencilerden anlaşılmaktadır.

Başarılar:  Yenilevent Anadolu Lisesi
 • Öğretmen Sayısı : 50
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 986
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:10 - 15:20
 • Derslik Sayısı : 26
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 5
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Resim Sınıfı Sayısı : 2
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 2
 • Yabancı Dil : İngilizce-Fransızca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe merkezine 4 km.
 • Ulaşım : Metro 4. Levent durağında Yenilevent çıkışına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : İlçe merkezi
Yenilevent Anadolu Lisesi Yenilevent Anadolu Lisesi Yenilevent Anadolu Lisesi Yenilevent Anadolu Lisesi Yenilevent Anadolu Lisesi

Yenilevent Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yenilevent Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yenilevent Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yenilevent Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Yenilevent Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02122642090
Okulun Faxı: 02122704403
Okulun Adresi: Konaklar Mah. Faruk Nafiz Çamlıbel Cd. No 9 Yenilevent Beşiktaş

Bu okula 38 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Bağcılar Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Fenerbahce Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Sarıgazi Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -

Önemli: Yenilevent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yenilevent Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yenilevent Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yenilevent Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Yenilevent Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Yenilevent Anadolu Lisesi yorumları, Yenilevent Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yenilevent Anadolu Lisesi nerede?, Yenilevent Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Yenilevent Anadolu Lisesi formaları, Yenilevent Anadolu Lisesi adresi, Yenilevent Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+