Etiler Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Etiler Anadolu Lisesi
 • Etiler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 63
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beşiktaş
OBP Puanı (*) 80.7956
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Etiler Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Etiler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Etiler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.7956". Etiler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Etiler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Etiler Anadolu Lisesi , hayırsever Sayın Natuk BİRKAN ´ın Milli Eğitim ´e bağışladığı 1. Levent´teki iki katlı, dört odalı, bahçeli evde Levent Kız Ortaokulu adı altında 1961-1962 öğretim yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.

Levent mahallesi ve çevresinin zamanla gelişmesi , Levent Ortaokulu´ndan mezun olanların devam edebileceği bir lise ihtiyacını doğurmuştu. Bu ihtiyacın karşılanması adına 1963 yılında okul bünyesinde Levent Ortaokulu Lise Yaptırma ve Öğrencileri Koruma Derneği kurulmuş ; bu dernek aracılığıyla Ankara ve İstanbul´daki resmi kurumlarla temasa geçilerek 1964 yılında lise binasının yapılma izni alınmıştır.

Gerekli ödenek temin edildikten sonra 1967-1968 öğretim yılına yetiştirilmek üzere binanın üç katlı olacak şekilde yapımına başlanmıştır. Binan yetersiz olacağı düşüncesiyle sonradan dördüncü kat ilave edilmiştir. 1968 yılının ilk günlerinde yapımı tamamlanan binaya "Şubat Tatili"nde taşınılarak normal esaslara göre eğitim -öğretime devam edilmiştir.

1968-1969 öğretim yılına başlamadan isminin "Levent Lisesi" olarak değiştirilmesi emri verilmiştir.

1961-1981 yılları arasında önce "Levent Kız Ortaokulu" sonra "Levent Lisesi" bugün de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Bölümünün 07.01.1981 tarih 420/ 220015 sayılı yazıları ile "Etiler Lisesi" adını alan okul, doğuşundan bu yana aynı binada Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda eğitim -öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Etiler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Etiler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Etiler Anadolu Lisesi
Etiler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Etiler Anadolu Lisesi
Etiler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe

Adres: Nisbetiye Caddesi Akmerkez Yanı, Etiler Beşiktaş

Tel: 0212 351 41 00 - 0212 351

Fax: 0212 351 41 02

web: http://etileranadolulisesi.meb.k12.tr

Etiler Anadolu Lisesi ile ilgili 63 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[haloo]

merhabalar direk özet geçeceğim sakın ama sakın bu okula gelmeyin çünkü okulda ders denen bir şey yok yani özellikle karantinaya girersniz gıdım ders işlenmio 1. buydu ,, 2. ise sınıfta çok az kişi dışında diiğer tüm kısım nerdeyse toxic bir kısım oluyor ve ayrıxa okulda tuvaletede girenlere şimdiden kolay gelsin çünkü girdiğiniz anda sigara içmek için kapnın önünde full sizi bekliyolar yani max 10 snye durmalısınız yoksa skntı yani dediğim gibi herkes etiler vaow eal de okuyon dio ama hiçkimse okumadan içine girmeden işin ne olup olmadığını bilemez. size tavsiyem iyi bi lise hayatı istiyosdamnız bu okula helmenixi çok tavsiye etmem

2021-11-20 22:29
 
0
 
0
[HELLO]

Gençler öncelikle okul çok kalabalık ama bir süre sonra alışıyorsunuz. Kantin tam olarak kazık yani büyük ihtimal okulun konumundan dolayı fiyatlar yüksek. Bence okul forması da güzel çok kötü değil yani. Üst beyaz kısa kollu tişört ve siyah sweatshirt var ve sweatshirt mükemmel. Bide üst var bir tane daha uzun kollu o da siyah ve hırkası var mavi. Altına tayt eşofman vb. izin vermiyorlar . Beden derslerinde de tayta izin yok eşofman giymek gerekiyor.Spor salonu var okulda ama okula teslim edilmediği için 2 senedir kullanılmıyor bu sene de hala açılmadı. Saç boyası konusunda da abartı şeyler olmadığı sürece sıkıntı olmuyor. Abartılı küpe vb. yasak. Hocalar konusunda da çoğu hoca tecrübeli yani uzun süredür öğretmenmiş çoğu. Okulun bahçesi baya büyük o yönden sıkıntı çekmiyoruz

2021-09-10 00:56
 
0
 
0
[2021 lgs magduru]

Arkadaslar ortalamam 85 alirlarmi sizce

2021-07-12 14:47
 
0
 
0
[Maviş]

Okula gelmeyi düşünen arkadaşlar okul çok kalabalık eğitim eh işte çevre okulları tavsiye ederim Erhan Gedik başı ya da Bingül Erdem Anadolu

2021-07-08 12:16
 
0
 
0
[Xccch]

Okul otelcilik okulu degil. Bildiğiniz anadolu lisesi. Turizm okulu etiler anadolunun yakınlarında. Ayrıca okul konum olarak çok iyi bir yerde. Eğitim konusunda bir sıkıntısı yok. Ortamı da iyidir. Yalnız tek sıkıntısı okul küçük ve cok kalabalık ayrıca bir konferans salonu da yok. Kütüphanesi de küçük bir şey. Bunlar sizin için onemli değilse okulu rahatlıkla secebilirsiniz. Sınıfları özenli ve temizdir. Yaklaşık olarak 40 öğrenci var her sınıfta. Ayrıca okulun 2. Yabancı dili Almanca ve okulun üniforması var. Sadece logolu tişörtü giymeniz yeterli. Pantolon önemli değil. Okul hakkında bilmeniz gereken detaylar bunlar. Gideceklere şimdiden başarılar.

2021-07-05 14:27
 
0
 
0
[Bilinmiyor ]

Okulda herkes birbirine bi hava atma derdinde gitmeyin bence çok çalışkan öğrencilerin bulunduğu bi okul değil tek tük akıllılar var okuldaki çoğu kişi nakil aldırmaya çalışıyor

2021-07-02 21:06
 
0
 
0
[Soru sordm]

Ortalamam 79.600 küsürlü bişi çıkıyo alırlarmı

2021-06-08 13:03
 
0
 
0
[Isimsiz]

Arkadaşlar ortalamam 80.209 kusur cikiyo sizce alarlarmi beni evime az uzak ama 20 dk yol o isi hallederimde sizce alma şansım varmı ?

2021-05-31 01:54
 
0
 
0
[kediseven]

Arkadaslar ortalamam 89. Sariyerde oturuyorum. Okula girmemde adres sıkıntı olur mu? Okula girersem okuldaki tipler, davranışlar öğretmenler nasıl?

2021-05-23 04:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 118

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Etiler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Etiler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://etileranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Etiler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Etiler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Etiler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Etiler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız