Etiler Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Etiler Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 85
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.2058
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Etiler Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Etiler Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Etiler Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.2058".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
82.2058
2021
80.7956
2020
79.0425
Etiler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Etiler Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Etiler Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Etiler Anadolu Lisesi , hayırsever Sayın Natuk BİRKAN ´ın Milli Eğitim ´e bağışladığı 1. Levent´teki iki katlı, dört odalı, bahçeli evde Levent Kız Ortaokulu adı altında 1961-1962 öğretim yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.

Levent mahallesi ve çevresinin zamanla gelişmesi , Levent Ortaokulu´ndan mezun olanların devam edebileceği bir lise ihtiyacını doğurmuştu. Bu ihtiyacın karşılanması adına 1963 yılında okul bünyesinde Levent Ortaokulu Lise Yaptırma ve Öğrencileri Koruma Derneği kurulmuş ; bu dernek aracılığıyla Ankara ve İstanbul´daki resmi kurumlarla temasa geçilerek 1964 yılında lise binasının yapılma izni alınmıştır.

Gerekli ödenek temin edildikten sonra 1967-1968 öğretim yılına yetiştirilmek üzere binanın üç katlı olacak şekilde yapımına başlanmıştır. Binan yetersiz olacağı düşüncesiyle sonradan dördüncü kat ilave edilmiştir. 1968 yılının ilk günlerinde yapımı tamamlanan binaya "Şubat Tatili"nde taşınılarak normal esaslara göre eğitim -öğretime devam edilmiştir.

1968-1969 öğretim yılına başlamadan isminin "Levent Lisesi" olarak değiştirilmesi emri verilmiştir.

1961-1981 yılları arasında önce "Levent Kız Ortaokulu" sonra "Levent Lisesi" bugün de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Bölümünün 07.01.1981 tarih 420/ 220015 sayılı yazıları ile "Etiler Lisesi" adını alan okul, doğuşundan bu yana aynı binada Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda eğitim -öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
Etiler Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Etiler Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Etiler Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Etiler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Etiler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Etiler Anadolu Lisesi
Etiler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Etiler Anadolu Lisesi
Etiler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe

Adres: Nisbetiye Caddesi Akmerkez Yanı, Etiler Beşiktaş

Tel: 0212 351 41 00 - 0212 351

Fax: 0212 351 41 02

web: http://etileranadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Etiler Anadolu Lisesi ile ilgili 85 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Aycaa]

Ortlamam 87.4 falan ama Mecidiyeköy de oturuyorum alırlar mi
Ve öğretmen eksikliği var mı (suanki okuldan öğretmen eksikliğinden nakil istiyorum)

2022-11-29 19:39
 
0
 
0
[Birisi]

Obp puanim 75 kayit alani disinda oturuyorum bu okula girebilir miyim?Nakil olur mu?

2022-08-29 12:27
 
0
 
0
[öylesine]

ortalamam 88 nakillere yazdım umarım çıkar

2022-07-27 11:19
 
0
 
0
[Bilgii]

Bu okula nakil aldırcam 82yle kapatmış ama benim obp puanım 81 girebilir miyim?

2022-07-25 23:10
 
0
 
0
Reklam
[bilgii]

obp 77 bu okula girebilir miyim

2022-07-04 14:19
 
0
 
0
[wolfcutienaz ]

dil sınıfı acılıyor mu ve telefonlar toplanıyor mu bilgi verir misiniz

2022-06-22 16:03
 
0
 
0
[Ali Can]

Arkadaşlar yorumlarda bazı kişiler gelmeyin kötü lise diyor bazilarida gelin iyi lise diyor sizce ne yapmalıyım obp 86 lgs puanım 300 lerde yakın bir yere gütmek istiyorum rumeli hisar dayım

2022-06-18 14:16
 
0
 
0
[Bilgi isteyen öğrenci ]

Merhaba ben bu sene LGS’ye gireceğim ama OKB ile lise tercihi yapmayı düşünüyorum bu lise hakkında bana bilgi verebilirmisiniz?

2022-05-27 20:42
 
0
 
0
[haloo]

merhabalar direk özet geçeceğim sakın ama sakın bu okula gelmeyin çünkü okulda ders denen bir şey yok yani özellikle karantinaya girersniz gıdım ders işlenmio 1. buydu ,, 2. ise sınıfta çok az kişi dışında diiğer tüm kısım nerdeyse toxic bir kısım oluyor ve ayrıxa okulda tuvaletede girenlere şimdiden kolay gelsin çünkü girdiğiniz anda sigara içmek için kapnın önünde full sizi bekliyolar yani max 10 snye durmalısınız yoksa skntı yani dediğim gibi herkes etiler vaow eal de okuyon dio ama hiçkimse okumadan içine girmeden işin ne olup olmadığını bilemez. size tavsiyem iyi bi lise hayatı istiyosdamnız bu okula helmenixi çok tavsiye etmem

2021-11-20 22:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 112

Zehra - Asım Ülker Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 114

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 201

Yenibosna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 58

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 180

Halil İnalcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Etiler Anadolu Lisesi kaç puan 2023 82.2058
Etiler Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Etiler Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Etiler Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Etiler Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Etiler Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Etiler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Etiler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://etileranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Etiler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Etiler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Etiler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Etiler Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız