Bingül Erdem Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Bingül Erdem Anadolu Lisesi
 • Bingül Erdem Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 79
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beşiktaş
OBP Puanı (*) 80.6001
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bingül Erdem Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bingül Erdem Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.6001". Bingül Erdem Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bingül Erdem Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Kurucumuz -İş Adamı Sayın Sami ERDEM in ,eşi Sayın Bingül ERDEM adına yaptırmış olduğu Bingül Erdem Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı´na devredilerek hayatına 2000-2001 Eğitim ve Öğretim yılında başlamıştır.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi 6 katlı ana bina ile 3 katlı ek binadan oluşan, alt ve üst bahçeleri bulunan bir yapı olarak 2000 yılında öğretim hayatına başlamıştır. Ana bina içerisinde 1 Kimya Laboratuarı, 1 Fizik Laboratuarı, 1 Müzik Odası, 1 Resim Odası, 28 Sınıf, 1 Çay Ocağı, 2 Rehberlik Servisi, 1 Öğretmenler Odası, 3 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Müdür Odası ve alt bahçede 1 Kantin mevcuttur. Ana bina üst bahçesinde ayrıca 1 Güvenlik Giriş Noktası da vardır. Ek binada ise 1 Konferans Salonu ve 1 Spor Salonu bulunmaktadır. Okulumuza Gelenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler 1- Öğrenci girişleri ve Merkezi Sınavlarda ,sınava girecek kişiler Fulya Deresi sokaktan(Alt bahçe) giriş yaparlar. 2- Personel girişi ve diğer girişler Barış sokak´tan (Üst Bahçe) yapılmaktadır.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi  Halk Oyunları Ekibi  yurt içinde aldığı birincilik-ikincilik dereceleri ve yurt dışında katıldığı festival-organizasyonlarla; Tiyatro Ekibi ise yurt içinde sergilediği performansı ve aldığı ödüllerle geçmiş dönemlerde onur kaynağımız olmuştur.  Bununla birlikte okul olarak katıldığımız EducaTurk Fuarı Organizasyonu da tanıtımımızda etkin rol oynamış faktörlerdendir. Okulumuz basketbol ve futbol takımlarının turnuvalarda gösterdiği performans ve aldığı ödüller, bilgi-kültür-sanat (resim, müzik) yarışmalarındaki katılımlar ve başarılar gurur kaynağımız olmaya devam etmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Bingül Erdem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bingül Erdem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dikilitaş Mah. Barış Sk. No/11 Beşiktaş/İSTANBUL

Tel: 02123271902

Fax: 02123271904

web: http://bingulerdemlisesi.meb.k12.tr

Bingül Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili 79 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[.........]

79.6 ile bu okula girebikirmşyim acil cevaplarmısınız

2021-08-04 11:41
 
0
 
0
[2021 lgs magduru]

Ortalamam 85 kusur bu sene alirlarmi lutfenn acil cevap

2021-07-12 14:42
 
0
 
0
[Elif.]

Her şeyiyle dört dörtlük bir okul gerek çevresi gerek hocaları bu okulu düşünen arkadaşlar hiç tereddüt de kalmasın

2021-07-09 06:54
 
0
 
0
[Yorum]

Ben bu okulda okuyorum bence güzel bir okul geçen sene 79 la kapattılar bu sene bence 85 in üstüne çıkar

2021-07-08 17:47
 
0
 
0
[YORUM?]

ORTALAMAM 83 OLURMU BU OKUL ACABA

2021-07-08 16:33
 
0
 
0
[Gıngka hagane]

Okul nasıl?
Spor salonu varmı suan?
Obp 89 girebilirmiyim?
Pls cevaplayın

2021-07-02 01:19
 
0
 
0
[bnennee]

ortalamam76.5 bu okula girebilirmiyim ?

2021-07-01 18:44
 
0
 
0
[lgs puanım 270]

arkadaşlar obp puanım 93 ama lgs de dikkat hatası yaptığım içinde 270 sizce bu okula gidebilirmiyim

2021-06-07 09:39
 
0
 
0
[Ölesine]

Kaptan nerede oturuyon bende uzakta oturuyom çıkarmı bilmiyorm slşsksşs

2021-06-01 11:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bingül Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bingulerdemlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bingül Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bingül Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bingül Erdem Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız