Bingül Erdem Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Bingül Erdem Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 154
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.4177
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bingül Erdem Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bingül Erdem Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.4177".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
77.4177
2021
80.6001
2020
78.2899
Bingül Erdem Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bingül Erdem Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kurucumuz -İş Adamı Sayın Sami ERDEM in ,eşi Sayın Bingül ERDEM adına yaptırmış olduğu Bingül Erdem Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı´na devredilerek hayatına 2000-2001 Eğitim ve Öğretim yılında başlamıştır.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi 6 katlı ana bina ile 3 katlı ek binadan oluşan, alt ve üst bahçeleri bulunan bir yapı olarak 2000 yılında öğretim hayatına başlamıştır. Ana bina içerisinde 1 Kimya Laboratuarı, 1 Fizik Laboratuarı, 1 Müzik Odası, 1 Resim Odası, 28 Sınıf, 1 Çay Ocağı, 2 Rehberlik Servisi, 1 Öğretmenler Odası, 3 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Müdür Odası ve alt bahçede 1 Kantin mevcuttur. Ana bina üst bahçesinde ayrıca 1 Güvenlik Giriş Noktası da vardır. Ek binada ise 1 Konferans Salonu ve 1 Spor Salonu bulunmaktadır. Okulumuza Gelenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler 1- Öğrenci girişleri ve Merkezi Sınavlarda ,sınava girecek kişiler Fulya Deresi sokaktan(Alt bahçe) giriş yaparlar. 2- Personel girişi ve diğer girişler Barış sokak´tan (Üst Bahçe) yapılmaktadır.

Bingül Erdem Anadolu Lisesi  Halk Oyunları Ekibi  yurt içinde aldığı birincilik-ikincilik dereceleri ve yurt dışında katıldığı festival-organizasyonlarla; Tiyatro Ekibi ise yurt içinde sergilediği performansı ve aldığı ödüllerle geçmiş dönemlerde onur kaynağımız olmuştur.  Bununla birlikte okul olarak katıldığımız EducaTurk Fuarı Organizasyonu da tanıtımımızda etkin rol oynamış faktörlerdendir. Okulumuz basketbol ve futbol takımlarının turnuvalarda gösterdiği performans ve aldığı ödüller, bilgi-kültür-sanat (resim, müzik) yarışmalarındaki katılımlar ve başarılar gurur kaynağımız olmaya devam etmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Bingül Erdem Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Bingül Erdem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bingül Erdem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dikilitaş Mah. Barış Sk. No/11 Beşiktaş/İSTANBUL

Tel: 02123271902

Fax: 02123271904

web: http://bingulerdemlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bingül Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili 154 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Yiğit]

eşit ağırlık varmı ?

2023-01-11 19:49
 
0
 
0
[hayatsiz sitpostcu]

cok istemistim buraya girmek nasip olmadi bitti kontenjan acıkta olmuyor

2022-10-08 03:08
 
0
 
0
[isimsiz]

obpm 78 nakil yapmak istiyorum bos kontejan var mı ve sizce girebilir miyim?

2022-09-17 20:05
 
0
 
0
[Kim??_?]

23.59´DA KİM NAKİL BAŞVURUSU YAPTI ALLAHTAN SON ANDA FARKETTİM BAŞKA OKULA YAPTIM.

2022-09-16 00:05
 
0
 
0
Reklam
[sorud]

sadece sayısal değil mi ben tehlikeye atmıycam haftaya tekrar basvurcam

2022-09-14 20:41
 
0
 
0
[Öğrenci]

arkadaşlar önümde 1 kişi var çıkın şu nakilden!!!!! :)

2022-09-14 20:39
 
0
 
0
[Sozelsayisal]

Okul galiba sadece sayisal

2022-09-13 01:18
 
0
 
0
[Okulda okuyan biri]

Arkadaşlar mesela okulda 5 boş yer var sizin okula girmeniz için siraniz 1,2,3 falan olması lazım.

2022-09-12 22:26
 
0
 
0
[Herhangi biri]

Sözel sınıf var mı?

2022-09-12 16:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 184

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Zeytinburnu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 114

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Küçükçekmece Orhan Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 201

Yenibosna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bingül Erdem Anadolu Lisesi kaç puan 2023 77.4177
Bingül Erdem Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bingül Erdem Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bingül Erdem Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bingül Erdem Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bingül Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bingulerdemlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bingül Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bingül Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bingül Erdem Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız