Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

İstanbul / Beşiktaş

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 557
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İstanbul
İlçesi Beşiktaş
Taban Puanı 461.7167
Yüzdelik Dilimi 0.64
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
170
2019
150
2018
150
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 461.7167 0.64
2020 467.3894 0.71
2019 480.8382 1.00
2018 421.4147 1.14
2017 493.1133 1.08
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, İstanbul ilinde bulunan bir Anadolu Lisesi'dir. 1929 yılında Yıldız Sarayı'nda II. Abdülhamit'in başhekimine ait evde 50. İlkokul adıyla öğretime açılmıştır. 1993-1994 öğretim yılından itibaren yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulanan okul 1998-1999 öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür.

Sabancı Vakfı tarafından yaptırılarak kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okulda, 1992-1993 eğitim-öğretim yılından itibaren lise, 1993-1994 eğitim yılından itibaren de yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulanmış ve 1998-1999 eğitim-öğretim yılından itibaren de Anadolu Lisesine dönüştürülerek Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi adını almıştır.

1982 yılında hizmet vermeye başlayan "Sakıp Sabancı Lisesi" toplam 10.500 m2 alan üzerinde kurulmuş olup, 7.000 m2 kapalı alana sahiptir.Eğitim için her türlü modern araç ve gereçle donatılmış olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, ülkemizin önde gelen liselerinden birisidir.

Okulda 30'ar kişilik 20 derslik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve yabancı dil laboratuvarları, 25 kişilik kütüphane, müzik ve resim odaları, kafeterya, 170 kişilik konferans salonu ve idari ofisler bulunmaktadır.

Eğitim alanındaki başarıların teşvik edilmesi amacıyla başlatılan ödül programları kapsamında her yıl Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ni ilk 3 derece ile bitirenlere olmak üzere birincilere 25, ikincilere 15, üçüncülere 10 Cumhuriyet altını değerinde "Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü" verilmektedir.

Ayrıca, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nden mezun olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda en yüksek puanı alan 3 öğrenciye de üniversite öğrenimleri süresince "Sakıp Sabancı Başarı Bursu" verilmektedir.

Türkiye?nin sayılı Anadolu Liseleri?nden biri olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, akademik ve sosyal alanlardaki gelişimini artırmak ve okul başarısını daha da üst sıralara taşımak için çeşitli çalışmalar başlatmıştır. Bunlardan bazıları Sabancı Üniversitesi ile imzalanan iş birliği protokolü, bir üst sınıfa geçen en başarılı 5?er öğrencinin Sabancı Üniversitesi?nde yaz okulu ile ödüllendirilmesi ve yürütülen çeşitli projelerdir.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM : İngilizce hazırlık sınıfı ile birlikte 2019 / 2020 öğretim yılından itibaren eğitim süresi 5 yıl olmuştur. Eğitimde İngilizce haftada 6 saat olmak üzere dersler yapılmaktadır.Hazırlık sınıfında yoğunlaştırılmış İngilizce programı yapılacaktır.Milli Eğitim kapsamında İngilizce verilmekte olup,öğrencilerini seviyelerine göre sınıflar oluşturulmaktadır. Ayrıca BritishSide English Language School ile ortak yapılan proje kapsamında haftada 2 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Almanca dersi ikinci dil olarak verilmektedir.

BİLİMSEL ETKİNLİKLER : Edinburg Projesi ,Shell Eco Maraton " MUN "Model United Nations Birleşmiş Milletler Kulübü

YURT DIŞI PROJELERİ : Kardeş Okul uygulamaları ,Almanya Erlangen-İsveç-Danimarka -Makedonya Gostivar Belediyesi Lisesi karşılıklı ziyaretler yapılmaktadır. Okulumuz 4.11..2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile İngilizce hazırlık okulu olmuştur. 21.10.2019 tarihi onaylı IB ( Uluslararası Bakalorya Diploma Programı) projesi ile aday okul olmuştur.

ETÜT VE TYT / AYT HAZIRLIK : TÜM SINIFLAR İÇİN Etüt programları haftalık, aylık olarak planlanmakta ayrıca cumartesi günüde Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile hafta sonu kursları düzenlenmektedir .Özelikle 12 sınıflar için yoğunlaştırılmış kurslar kişi bazında plan ve program yapılmaktadır.

Sabancı Üniversitesi ,Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Bahçeşehir Üniversitesi ,İstinye Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

KÜTÜPHANEMİZ : Kütüphanemizde 3700 adet kitap bulunmaktadır.Yordam Kütüphane Bilgi Belge otomasyon Programı , Uluslararası MARC formatı özelliği ile Anglo -American Kataloglama kuralları II çerçevesinde her türden kütüphane için sınırsız alanda basit, orta ,ileri düzeyde veri girişi yapma imkanı sağlayan çok kullanıcılı ve internete uyumlu bir kütüphane programını kullanmakta olup IB ( Uluslararası Bakalorya Diploma Programı ) eğitimi kapsamında tüm dünya kütüphaneleriyle entegre olacaktır.

Ayrıca Bireysel grup çalışma alanları ,Donanımlı bilgisayarlar mevcuttur.

LABORATUVAR : Fizik ,Kimya ,Biyoloji laboratuvarlarında malzeme ve deneysel ekipmanlar bulunmaktadır.Ayrıca Arduıno laboratuvarlarında uygulama geliştirmeye yönelik ,3 boyutlu yazıcılarla tasarım yapılmaktadır.

KULÜPLER : Afet hazırlık kulübü ,Avrupa Birliği projeleri kulübü,Basketbol kulübü ,Bilim fen teknoloji kulübü ,Çevre koruma kulubü,Fotoğrafçılık kulübü,Gezi tanıtma ve turizm kulübü,Girişimcilik kulübü ,Görsel sanatlar kulübü,Halk oyunları kulübü işaret dili,Kültür ve edebiyat kulübü ,Mun ( Model Birleşmiş Milletler kulübü),Müzik kulübü ,Oryantring kulubü,Satranç kulubü,,Scrabble kulubü ,Sosyal Yardımlaşma kulübü ,spor Kulubü ,Tarih kulübü ,Tiyatro kulubü ,Unesco kulübü ,Voleybol kulübü ,Zeka oyunları kulübü .

16.03.2021 itibariyle Uluslararası Bakalorya Diploma Programı(IBDP) uygulama yetkisi verilen bir dünya okulu olmaya hak kazandık.

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından hayata geçirilen Uluslararası Bakalorya Eğitim Programı (IBEP) , merkezi Cenevre'de bulunan Uluslararası Bakalorya (IB) tarafından uygulanan ve üç yaş grubundaki öğrencilere sunulan uluslararası bir eğitim programıdır. 1976 yılına kadar da United Nations Education Service and Cultural Organization (UNESCO) ve 20th Century Fund ve Ford Foundation tarafından finanse edilmiştir. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IBO)'nun, New York, Buenos Aires ve Singapur'da bölge ofisleri ve İngiltere Cardiff'te Öğretim Program Düzenleme ve Değerlendirme Merkezi bulunmaktadır.

IBO hazırladığı programlarla ilk önceleri özellikle II. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'da sayıları hızla artan diplomatlar ve uluslararası işlerde çalışan insanların çocuklarını hedef grup olarak seçmiştir. Bunda sıklıkla ülke değiştiren ve adaptasyon problemi çeken bu gruptaki çocukların uluslararası bir standartta, özel bir program dâhilinde, gittikleri ülke fark etmeksizin eğitim alabilmeleri öncelikli düşünce olmuştur. 1968 yılından günümüze gelişerek büyüyen bu organizasyon, şuan dünyanın 161 ülkesinde, akredite olmuş 5377 okulda uygulanmaktadır (www.ibo.org). Türkiye'de ise IB 1994 yılında başlamış olup ve bugün itibariyle IB programlarını veren 83 okul vardır. Bu okullardan 55 tanesi Diploma Programını verirken 5 tanesi de devlet okuludur. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen diplomanın haricinde, öğrencilere uluslararası geçerliliği olan bir diploma kazandıran IB, uygulandığı ülkelerin kendi eğitim gereksinimlerine göre değişikliklere olanak tanıyarak uyarlanabilen bir program olup, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da resmen tanınmaktadır. IB Programı içerisinde üç ayrı yaş grubuna yönelik farklı programlar uygulanmaktadır:

 • İlk Yıllar Programı (PYP): 3-12 Yaş grubu.
 • Orta Yıllar Programı (MYP): 11-16 Yaş grubu.
 • Diploma Programı (DP): 16-19 Yaş grubu.
 • Kariyer Programı (CP) : 16-19 Yaş grubu.
Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), 16?19 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış, geniş kapsamlı, üniversite öncesi iki yıllık bir programdır. İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinden birisi ile verilen bu program, günümüzde dünya çapında akademik güvenirliliğin ve entelektüel düşüncenin bir simgesi olmuştur. Programdan mezun olan öğrenciler dünya çapındaki birçok seçkin üniversiteye kabul edilebilme olanağına sahip olmaktadır. Bu programı seçen yüksek motivasyonlu lise öğrencileri bitirme sınavları sonunda uluslararası geçerliliği olan IB Diplomasını alırlar.

Öğrencileri, hızla değişen ve gitgide küreselleşen toplumda başarılı olmak için gereken donanıma sahip, yaratıcı sorun çözücüler ve yaşam boyu bağımsız düşünebilen bireyler olmaya hazırlar. DP, öğretme ve öğrenme konusunda kültürler arası farkındalığı geliştirme odaklı bütünsel bir yaklaşım sunar. Öğrenciler sorgulama, eleştirel düşünme ve açık görüşlülük sayesinde etraflarındaki dünyayı keşfetmeyi ve anlamayı öğrenirler.

Dengeli bir Müfredat ve Eşsiz bir DP Temeli

DP öğrencileri bilgi ve anlayış derinliği ve genişliği sağlayan 6 ders grubundan dersleri tamamlarlar. Çeşitli derslerle etkileşimleri sayesinde, farklı akademik alanlar arasındaki bağlantıları görmelerini sağlayan kapsamlı bir eğitim deneyimlerler. Üç temel bileşenden oluşan zorunlu bir program temelinin tamamlanmasının yanı sıra güçlü bir dil öğrenimi gerekliliği mevcuttur.

Bilgi Kuramı (Theory of Knowledge - TOK)öğrencileri bilginin doğası ve bildiğimizi iddia ettiklerimizi nasıl bildiğimiz üzerine dönüşümlü düşünmeye sevk eder.

Bitirme Tezi (Extended Essay) öğrencilerin kişisel ilgi alanlarından birinde öz-yönetimli araştırma yapmak suretiyle üniversite öncesinde bağımsız çalışmanın gereklilikleri ve kazanımlarıyla tanışmalarını sağlar.

Yaratıcılık, Aktivite ve Topluma Hizmet (Creativity, Activity and Service - CAS) toplum hizmeti ve spor seçenekleri dâhil olmak üzere öğrencilerin çok çeşitli müfredat dışı aktiviteye zaman ayırdıkları deneyimsel bir öğrenme bileşenidir. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi resmi olarak 31 Ekim 2019 tarihinde IB Okulu olma yolunda çalışmalarına başlamış ve 21 Ocak 2020 tarihinde de IB Organizasyonu tarafından Aday Okul ünvanı almaya hak kazanmıştır. Adaylık sürecimizin onaylandığı yazıyı sizlerle paylaşmak isteriz.

"Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, IB Diploma Programı aday okuludur*. Bu okul, bir IB Dünya Okulu olmak için yetkilendirme sürecindedir.

IB Dünya Okulları, öğrencilerimiz için önemli olduğuna inandığımız ortak bir felsefeyi - yüksek kaliteli, zorlu, uluslararası eğitime olan bağlılığını - paylaşır.

*Yalnızca IB Organizasyonu tarafından yetkilendirilmiş okullar IB Organizasyonu'nun sunduğu dört akademik programdan birisini uygulayabilirler: İlk Yıllar Programı (PYP), Orta Yıllar Programı (MYP), Diploma Programı (DP) veya Kariyer - ilişkili Program (CP)."

Ekim 2019 tarihinde yapmış olduğumuz fizibilite çalışmaları doğrultusunda gerek IB ile bürokratik yazışmalarımıza devam ederken gerekse de okulumuzun fiziki şartlarını IB kriterlerine uygun hale getirebilmek adına çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bu doğrultuda tespit edilen ihtiyaçlar için hem Hacı Ömer Sabancı Vakfı hem de Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tüm destekleriyle bütçe planlamamıza katkıda bulunmaktalar. IB adaylığımızın yetkili okul ünvanına dönüşmesi, mevcut durumların görülmesi ve eksiklerin giderilmesi için 05-09 Ekim tarihleri arasında IB danışmanı tarafından ziyaret edileceğiz.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beşiktaş
  İlçe

Adres: Yıldız caddesi No 73 34359 Beşiktaş/ İstanbul

Tel: 212 227 46 10

Fax: 212 227 20 43

web: http://sabancilisesi.meb.k12.tr

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili 557 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Karaca]

Herkes maşallah okulun çahbesiyle maçlarıyla ilgili yorum yazmış. Okumak isteyen adam bahçesini ne yapsın eğitimiyle ilgili şeyler yazın şuraya. Bazıları da öyle heveslenmiş ki bahçesine sanki liseyi kazanmışta bahçesini küçük buluyor. Bahçeye, spor salonuna bakarak okul tercih ediyorsanız gidin halı sahaya.

2021-10-23 11:01
 
0
 
0
[HAYDARPAŞALI]

Okulu Allahınız yaptınız muhtemelen bu kadar kusursuz zira bir Allah var. Okula 0.81´le girdim 2019 1.tercihlerde, 1.nakillerde haydarpaşaya geçtim. Başta yurt olmak üzere diğer yetersizlikleri yüzünden ve yurt işinde okul da yardım etmediği için nakil aldırdım. İstanbulda yaşarsanız güzel bir lise fakat imkanları kısıtlı.

2021-08-30 13:01
 
0
 
0
[HAYDARPAŞALI]

2019 senesinde iyi bir puanla kazandığım fakat okulun imkansızlıkları ve yetersizlikleri yüzünden Haydarpaşa Lisesi´ne nakil aldırmıştım

2021-08-29 04:02
 
0
 
0
[Melike]

Bende bu liseyi istiyorum çok güzel sosyal etkinlikler spor salonu bide öğretmenleri de iyi diyorlar bi şey sorcam öğrenciler yani arkadaş ortamı iyi mi öğretmenler de iyi Sınavlar zor mu bence en önemlisi çevre yani öğrenciler iyi mi arkadaş ortamı 2022 de yorum yazcam inş İstanbul´da bir yeri kazanırım 🙂

2021-08-08 17:33
 
0
 
0
[SSAL ]

-Okulun bahçesi gayet iyi. Etrafında ağaçlar, banklar ve piknik masaları var. Büyük değil ama yeterli bir boyutta.
- Okula spor salonu yapılması gündemde, yapılırsa bahçenin altına yapılacak. Zaten okulun kötü hava koşullarında kullanılabilecek dans salonu benzeri bir salonu var, o kullanılıyor.
- Okul kalabalık değil, neden 400 kişiden fazla kapasitesi olan bir konferans salonuna ihtiyaç olsun? 150 kişilik büyük ve güzel bir konferans salonu var.
- Geniş etüt salonu ile kastetmek istediğiniz ne bilmiyorum. Öğrenciler mantıken kurs ve etütlere kendi sınıflarında katılır.
- Donanımlı bir kütüphanesi yok demişsiniz, kütüphaneyi gerçekten gördünüz mü? IB kriterlerinden biridir bu ve dolayısıyla da kütüphane zenginleştirildi. Ayrıca öğrencilerin YTÜ kütüphanesi verilerine ulaşmaları da mümkün.
Aşağıdaki yorumları yapanlar okulu gidip bir kendi gözleriyle görsün. İmkanları gayet geniş bir binaya sahip okul.

2021-08-01 17:48
 
0
 
0
[Sadece bahçe mi küçük?]

Sadece bahçe mi yok? Büyük bir Spor salonu var mı? ya da 400+ kişilik bir konferans salonu? Ya da geniş bir etüd salonu veya donanımlı bir kütüphane?

2021-07-31 18:16
 
0
 
0
[bruhhh]

Bahçesi küçük diye 30 puan daha düşük hazırlıksız bir okula mı gitmeli çocuk? Öyle saçma şey mi olur

2021-07-30 14:35
 
0
 
0
[Sabancı kazananlar]

Okulun içi sabancı vakfının destekleri sayesinde gerçekten iyi donatılmış durumda ama okul yolun kenarında yeri çok kötü ve bahçesi küçücük dolayısıyla kazananlar maalesef o konuda şanssızlar.Bana göre Beşiktaş atatürk veya Beşiktaş anadolu çok daha mantıklı bir tercih olabilirdi ama yine de kazanan herkese başarılar.

2021-07-30 12:04
 
0
 
0
[çapaa]

CAPA´daki kontenjan 9 olmuş, İlgilenenlere duyurulur..

2021-07-30 11:01
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 724

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 873

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 482

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 849

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi kaç puan 2022 461.7167
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sabancilisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız