Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
 • Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 317
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 170
Okulun Taban Puanı 480.8382
Güncel Yüzdelik Dilimi 1.00
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 480.8382 1.00
2018 421.4147 1.14
2017 493.1133 1.08
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, İstanbul ilinde bulunan bir Anadolu Lisesi'dir. 1929 yılında Yıldız Sarayı'nda II. Abdülhamit'in başhekimine ait evde 50. İlkokul adıyla öğretime açılmıştır. 1993-1994 öğretim yılından itibaren yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulanan okul 1998-1999 öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür.

Sabancı Vakfı tarafından yaptırılarak kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okulda, 1992-1993 eğitim-öğretim yılından itibaren lise, 1993-1994 eğitim yılından itibaren de yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulanmış ve 1998-1999 eğitim-öğretim yılından itibaren de Anadolu Lisesine dönüştürülerek Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi adını almıştır.

1982 yılında hizmet vermeye başlayan "Sakıp Sabancı Lisesi" toplam 10.500 m2 alan üzerinde kurulmuş olup, 7.000 m2 kapalı alana sahiptir.Eğitim için her türlü modern araç ve gereçle donatılmış olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, ülkemizin önde gelen liselerinden birisidir.

Okulda 30'ar kişilik 20 derslik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve yabancı dil laboratuvarları, 25 kişilik kütüphane, müzik ve resim odaları, kafeterya, 170 kişilik konferans salonu ve idari ofisler bulunmaktadır.

Eğitim alanındaki başarıların teşvik edilmesi amacıyla başlatılan ödül programları kapsamında her yıl Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'ni ilk 3 derece ile bitirenlere olmak üzere birincilere 25, ikincilere 15, üçüncülere 10 Cumhuriyet altını değerinde "Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü" verilmektedir.

Ayrıca, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nden mezun olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda en yüksek puanı alan 3 öğrenciye de üniversite öğrenimleri süresince "Sakıp Sabancı Başarı Bursu" verilmektedir.

Türkiye?nin sayılı Anadolu Liseleri?nden biri olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, akademik ve sosyal alanlardaki gelişimini artırmak ve okul başarısını daha da üst sıralara taşımak için çeşitli çalışmalar başlatmıştır. Bunlardan bazıları Sabancı Üniversitesi ile imzalanan iş birliği protokolü, bir üst sınıfa geçen en başarılı 5?er öğrencinin Sabancı Üniversitesi?nde yaz okulu ile ödüllendirilmesi ve yürütülen çeşitli projelerdir.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM : İngilizce hazırlık sınıfı ile birlikte 2019 / 2020 öğretim yılından itibaren eğitim süresi 5 yıl olmuştur. Eğitimde İngilizce haftada 6 saat olmak üzere dersler yapılmaktadır.Hazırlık sınıfında yoğunlaştırılmış İngilizce programı yapılacaktır.Milli Eğitim kapsamında İngilizce verilmekte olup,öğrencilerini seviyelerine göre sınıflar oluşturulmaktadır. Ayrıca BritishSide English Language School ile ortak yapılan proje kapsamında haftada 2 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Almanca dersi ikinci dil olarak verilmektedir.

BİLİMSEL ETKİNLİKLER : Edinburg Projesi ,Shell Eco Maraton " MUN "Model United Nations Birleşmiş Milletler Kulübü

YURT DIŞI PROJELERİ : Kardeş Okul uygulamaları ,Almanya Erlangen-İsveç-Danimarka -Makedonya Gostivar Belediyesi Lisesi karşılıklı ziyaretler yapılmaktadır. Okulumuz 4.11..2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile İngilizce hazırlık okulu olmuştur. 21.10.2019 tarihi onaylı IB ( Uluslararası Bakalorya Diploma Programı) projesi ile aday okul olmuştur.

ETÜT VE TYT / AYT HAZIRLIK : TÜM SINIFLAR İÇİN Etüt programları haftalık, aylık olarak planlanmakta ayrıca cumartesi günüde Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile hafta sonu kursları düzenlenmektedir .Özelikle 12 sınıflar için yoğunlaştırılmış kurslar kişi bazında plan ve program yapılmaktadır.

Sabancı Üniversitesi ,Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Bahçeşehir Üniversitesi ,İstinye Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

KÜTÜPHANEMİZ : Kütüphanemizde 3700 adet kitap bulunmaktadır.Yordam Kütüphane Bilgi Belge otomasyon Programı , Uluslararası MARC formatı özelliği ile Anglo -American Kataloglama kuralları II çerçevesinde her türden kütüphane için sınırsız alanda basit, orta ,ileri düzeyde veri girişi yapma imkanı sağlayan çok kullanıcılı ve internete uyumlu bir kütüphane programını kullanmakta olup IB ( Uluslararası Bakalorya Diploma Programı ) eğitimi kapsamında tüm dünya kütüphaneleriyle entegre olacaktır.

Ayrıca Bireysel grup çalışma alanları ,Donanımlı bilgisayarlar mevcuttur.

LABORATUVAR : Fizik ,Kimya ,Biyoloji laboratuvarlarında malzeme ve deneysel ekipmanlar bulunmaktadır.Ayrıca Arduıno laboratuvarlarında uygulama geliştirmeye yönelik ,3 boyutlu yazıcılarla tasarım yapılmaktadır.

KULÜPLER : Afet hazırlık kulübü ,Avrupa Birliği projeleri kulübü,Basketbol kulübü ,Bilim fen teknoloji kulübü ,Çevre koruma kulubü,Fotoğrafçılık kulübü,Gezi tanıtma ve turizm kulübü,Girişimcilik kulübü ,Görsel sanatlar kulübü,Halk oyunları kulübü işaret dili,Kültür ve edebiyat kulübü ,Mun ( Model Birleşmiş Milletler kulübü),Müzik kulübü ,Oryantring kulubü,Satranç kulubü,,Scrabble kulubü ,Sosyal Yardımlaşma kulübü ,spor Kulubü ,Tarih kulübü ,Tiyatro kulubü ,Unesco kulübü ,Voleybol kulübü ,Zeka oyunları kulübü .
 • Öğretmen :52
 • Öğrenci :534
 • Derslik :21
 • Atölye-İşlik :1
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler 08.15 15.20
 • Isınma Merkezi Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilzce Almanca
 • Ulaşım iETT-Dolmuş ve Deniz yolu ulaşımı. KABATAŞ´a kadar tranvay Zincirlikuyu´ya kadar METROBÜS hatları kulanılmaktadır. Beşiktaş METRO çalışmalar bittiğinde (Yıldız Çıkışı) okulumuza 150 m
 • Servis Bilgisi öğrenci servis taşımacılığı talepler doğrultusunda yapılmaktadır.
 • Yerleşim Yeri YILDIZ SARAYI KÜLLİYESİ - YILDIZ CAMİİ ve YTÜ Karşısı Barbaros Bulvarı- Beşiktaş
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Beşiktaş Meydanına 1000 m. uzaklıkta olup merkezi konumdadır.
 • Okulun TYT/AYT Başarı Durumu %100
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %100
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Twitter hesabı : SakipSabanciAL

Instagram hesabı : besiktassal

Adres

Yıldız caddesi No 73 34359 Beşiktaş/ İstanbul

Telefon

212 227 20 43

Fax

212 227 46 10

web

http://sabancilisesi.meb.k12.tr

Bu okula 317 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız