Mesut Özata Anadolu Lisesi

Van / ipekyolu

Mesut Özata Anadolu Lisesi
 • Mesut Özata Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 27
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Van
İlçesi ipekyolu
OBP Puanı (*) 89.8319
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mesut Özata Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mesut Özata Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mesut Özata Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.8319". Mesut Özata Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mesut Özata Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz, kendilerine güvenen, yeteneklerinin farkında ve bu özelliklerini kullanabilen, gelişmelere ve yeniliklere açık kendisi ve çevresiyle barışık, kültürel değerlerine saygılı, öğrenciler olsun. Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalışsın.

Misyon Anahtarı azim, hedefi bilim olan, her durumda öğrenmeye hazır, bilinçli, araştırmacı, ufkunu genişletmeyi görev bilen, öğrencilere hizmet vermeyi hedefliyoruz.

 • Öğretmen :54
 • Öğrenci :961
 • Derslik :28
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler Ders Başlama:08.00 Ders Bitiş:15.10
Üniversite Başarı Oranı ( % )
 • 2012 Yılı 27,94
 • 2013 Yılı 40,96
 • 2014 Yılı 26,98

Mesut Özata Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mesut Özata Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Vali Mithat Bey Mah. Eski Sanayi Sitesi Yeri MERKEZ/VAN

Tel: 04322146817

Fax: 04322146818

web: http://vanmesutozata.meb.k12.tr

Mesut Özata Anadolu Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Okul öğrencisi]

Arkadaşlar Mesut Özata da okuyan biri olarak okulumuz gayet güzel. Bu seneki mezunlarımızdan biri türkiyede ilk 320 kişi arasına girmiştir(eşit ağırlık ). Her sene tıp vermekte. Öğretmenler gayet iyi (bazı hocaların fen lisesi tecrübeleri de vardır. ) tek sıkıntısı kalabalık olmamız onda da yapacak bir şey yok. Ama bunu lehimize çevirirsek çok iyi yerlere çok sayıda öğrenci veririz. Okulumuz oldukça disiplinlidir. Umarım sorularınıza cevap olmuşumdur. Okulumuzun servis taşımaları da vardır. Sorunuz varsa sorabilirsiniz......
İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALAR
Okul öğrencisi

2021-10-03 12:39
 
0
 
0
[Selim]

Başarı notum 85 ben bu okula gelebilir miyim peki

2021-07-31 16:56
 
0
 
0
[Irmak ]

OBP puanım 88 bu okula gidebilir miyim

2021-07-30 01:28
 
0
 
0
[Ayşenur ]

OBP puanım 88 bu liseye yerleşebilir miyim?

2021-07-14 14:37
 
0
 
0
[Rukiye]

Ortalamam 88,97 bu okula alırlar mı boş kontenjan varsa

2021-07-08 10:25
 
0
 
0
[Yakup]

Ortalamam yetiyor van awm nin orda kalıyorum neden sistemde gözükmüyor atatürk daha uzak o gözüküuor onada puan yetmiyor MAĞDURUM MÜDÜR.

2021-07-07 16:43
 
0
 
0
[HALUK SAĞLAM ]

Merhaba OBP puanım 91 bu liseye gelebilir miyim ?

2021-07-01 19:21
 
0
 
0
[Deniz]

Ortalamam 87 gelebilir miyim o liseye ayrıca güzel bir lise mi?

2021-06-30 20:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Van Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Mesut Özata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Özen Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mesut Özata Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mesut Özata Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vanmesutozata.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mesut Özata Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mesut Özata Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mesut Özata Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mesut Özata Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız