Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0212 578 04 58
0212 614 28 60
Adres Kartaltepe Mahallesi Kültür Sokak No 2 Bayrampaşa /İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Bayrampaşa
Sağmalcılar Anadolu Lisesi

http://sagmalcilar.meb.k12.tr
Sağmalcılar Anadolu Lisesi İstanbul-Bayrampaşa
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Sağmalcılar Anadolu Lisesi İstanbul ili Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sağmalcılar Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sağmalcılar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Sağmalcılar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sağmalcılar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sağmalcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Sağmalcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı 458.4500 -
2016 Sağmalcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı
432.3260 12.6700

Sağmalcılar Anadolu Lisesi 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Lisesi olmuştur.

Okulumuz 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında yıkılarak yaklaşık 1500 metrekare üzerine (3 normal kat + Zemin kat + bodrum olarak) yeniden yapıldı ve 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete geçti.

Sağmalcılar Anadolu Lisesi Okulumuzda; 33 derslik, 2 bilgi teknoloji sınıfı, 1 müzik odası, 1 resim atölyesi, 1 revir, fizik, kimya ve biyoloji dersleri için ortak kullanılan 2 fen bilimleri laboratuarı ,1 kütüphane. çok amaçlı toplantı salonu, 1 öğretmenler odası, 2 arşiv odası, 2 rehberlik servisi odası, 1 öğrenci kantini, 1 yemekhane, bodrum katta Beden Eğitimi dersleri için giyinme odaları, Spor salonu, sığınak ve okul bahçesinde 1 halı saha bulunmaktadır.

Okulumuzda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 66 öğretmen, 1 memur (1 ücretli) , 6 ücretli hizmetli ve 1 ücretli güvenlik görevlisi görev yapmaktadır.

Sağmalcılar Anadolu Lisesi resmi ve gündüz öğrenimi yapan Anadolu Lisesidir. Okulda tekli eğitim yapılmaktadır. 9. sınıflar 6 şube, 10. Sınıflar 8 şube, 11. Sınıflar 11 şube, 12. Sınıf 8 şube olmak üzere toplam 33 şube mevcuttur. Eğitim öğretim ve kültürel amaçlı kullanılan bölümlerde toplam 40 adet akıllı tahta mevcuttur. Okulumuzda 11. ve 12. Sınıf öğrencileri eşit ağırlık, sayısal ve dil ağırlıklı dersler almaktadır.

Okul içinde ve dışında 48 kamera ile kapalı devre kamera güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bilgi teknoloji sınıflarında toplam 46, idareci odalarında 5, rehberlik servisinde 3, öğretmenler odasında 2, büroda 1,kütüphanede 1 ve 3 adet de dizüstü olmak üzere toplam 61 adet bilgisayar bulunmaktadır. Tüm bilgisayarlarımızda internet bağlantısı vardır.

Bilgi teknoloji sınıfları öğrencilerimize internet kullanımı konusunda açıktır. Öğrencilerle ilgili devamsızlık, notlar, sınav tarihleri, çeşitli duyurular, okulda yapılan etkinlikler, eğitim dünyasındaki gelişmeler sürekli güncellenen web sitemizde yer almaktadır.

MİSYON Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir birimi olarak eğitim, bilim ve kültürün merkezi olmaktır.

BAŞARILAR
 1. 2016 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 2. 2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 3. 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 4. 2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
SAĞMALCILAR ANADOLU LİSESİ'NE NASIL GİDERİM?

Okulumuza ulaşmak isteyenler;

 • o Havalimanı veya Kirazlı-Esenler yönünden metro ile gelenler "KOCATEPE" metro istasyonunda inip istasyon çıkışındaki "EYÜP HASTANESİ"ne giden minibüse binmeli, KARTALTEPE MUHTARLIĞI'nda inmelidir.
 • o Aksaray'dan Havalimanı veya Kirazlı yönüne metro ile "TOPKAPI" metro durağında inip "TOPKAPI-HABİPLER" tramvayına (Habipler Yönüne) binmeli, SAĞMALCILAR DURAĞI'nda inmelidir.
 • o Fatih, Beşyüzevler, Karadeniz Mahellesi yönünden gelenler 36K, 38K, 36E numaralı İETT otobüsüne binip SAĞMALCILAR OTOBÜS DURAĞI'nda inmelidir.
 • o Cevatpaşa 32A otobüsüyle gelenler KARTALTEPE DURAĞI'nda inmelidir.
 • o Metrobüsle gelenler, EDİRNEKAPI ŞEHİTLİK DURAĞI'nda inip "TOPKAPI-HABİPLER TRAMVAYI (HABİPLER yönü)'na binip SAĞMALCILAR DURAĞI'nda inmelidir.
 • o 32 No'lu Hatlarda çalışan otobüsler SAĞMALCILAR LİSESİ durağından geçmektedir.
 • Öğretmen : 66
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 1150
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 33
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü Öğretim
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:45 - 15:55
Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi

Sağmalcılar Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sağmalcılar Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 50 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sağmalcılar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sağmalcılar Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sağmalcılar Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Sağmalcılar Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sağmalcılar Anadolu Lisesi yorumları, Sağmalcılar Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sağmalcılar Anadolu Lisesi nerede?, Sağmalcılar Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sağmalcılar Anadolu Lisesi formaları, Sağmalcılar Anadolu Lisesi adresi, Sağmalcılar Anadolu Lisesi başarıları, Sağmalcılar Anadolu Lisesi İstanbul, Bayrampaşa Sağmalcılar Anadolu Lisesi

google+ google+ google+