Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Başakşehir

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 133
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Başakşehir
OBP Puanı (*) 92.9475
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.9475". Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 1995 yılında T.C. Emlak Bankası A.Ş tarafından yaptırılmıştır. İlk defa 1995-1996 öğretim yılında da Yabancı Dil Ağırlıklı Lisede Eğitim-Öğretime geçilmiştir.

 Okulumuzun Özellikleri Okulumuz 16.682m´ lik alan üzerine kurulmuştur. Anabinanın kapladığı alan 1850m´dir, spor salonun kapladığı alan 1408m´dir. 13.424m´lik alan öğrencilerin oyun amaçlı kullandığı okul bahçesidir. Okulumuz zemin+2 katlı olup, betonarme olarak yapılmıştır. Doğalgazla ısınmaktadır. Okulumuz bünyesinde 49 Dershane, 3 Laboratuvar, 1 Müdür odası, 1 Müdür Baş Yardımcısı odası, 4 Müdür Yardımcısı odası, 1 Memur odası, 1 Öğretmenler odası, 1 Rehberlik Servisi odası, 1 Dernek odası, 1 Yardımcı Hizmetli odası, 1 Arşiv odası, her katta kız ve erkek wcleri bulunmaktadır. Bodrum katında Projekson odası ve kantini, zemin katta kütüphane ve bilgi teknoloji odası, üst katında müzik odası ile öğrencilere hizmet etmektedir. Okulumuz bahçesinde kapalı spor salonu mevcuttur. Spor salonu bünyesinde sorumlu öğretmen odası, araç odası, kız-erkek öğrenci soyunma ve giyinme odaları, resim odası, depo, kız ve erkek öğrenci duşları ve kız erkek öğrenci wcler bulunmaktadır.

Ulaşım okulumuz ulaşım imkanları toplu ulaşımla bahçeşehir manavgat durağındadır taksimden 76d ve 76E(express) hatları bakırköyden E-57 mecidye köyden E-58 araçları ile ulaşım vardır avcılardan ve beylikdüzünden doğrudan ulaşım yoktur. (esenkent opet de inilip 20dk aşağı yürümek gerekiyor )

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe

Adres: Şelale Cad. Ata Sok. No3/2 Bahçeşehir2.Kısım Başakşehir / İstanbul

Tel: 902126692451

Fax: 902126698245

web: http://bahata.meb.k12.tr

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 133 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci ]

Başakşehirin en iyi okulu Bahçeşehir Atatürk Anadolu lisesi

2021-12-26 02:13
 
0
 
0
[NakilKurbani]

Bu okulun disiplinsiz bir disiplini var her sabah çocuk gibi sıraya giriliyor öğretmenler normalde derse daha az katılan öğrencileri parmak kaldirirken cevap vermesi için kaldırmıyor hep zeki ve sevdiği öğrencileri kaldırıyor. Nefret ettim okuldan ortamı da sarmiyor. Öğretmenlere hakettiğinden daha fazla değer veriliyor cidden çok şımartiliyorlar.

2021-11-13 17:45
 
0
 
0
[Şevval]

Ben bu okula bu sene gireceğim 9. Sınıf olarak mevcut bir whattsapp grubu var mı. Müdür açılacak demişti ama hala açılmadı ve hangi sınıfta olduğumuzu nasıl ve ne zaman öğrenebiliriz

2021-08-22 17:57
 
0
 
0
[Melike ]

bilmiyorum önerebileceğiniz hangi okullar var öğrenciden armagan icin oek iyi demiyorlar sanki

2021-08-20 01:14
 
0
 
0
[Melike ]

Bende 10 sınıfımı taşındığım için nakil aldırcam lgs de %9 du dilimim sizce nasıl güzel mi bu okul

2021-08-18 15:12
 
0
 
0
[9373928’e cevap]

Knk sen eğer yeni taşındıysan başka okullara da bak sadece buraya bel bağlama

2021-08-12 13:37
 
0
 
0
[9373928]

Evet, benimde obp 95 (10. Sınıfım) ama nakillerde en son 47,48lerdeydim bence yanlışlık var.

2021-08-11 20:02
 
0
 
0
[Cevap verir misiniz]

Arkadaşlar ortalamam tam 90(obp) 10.sınıfım nakillerdeki sıralamam 47 sizce de bir anormallik yok mu şimdi benim önümdeki 46 kişinin ortalaması 90’dan yüksek mi yoksa sistem de bir yanlışlık olmuş olabilir mi

2021-08-08 00:03
 
0
 
0
[123456]

9.sınıf ortalamana bakılır

2021-08-03 13:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bahata.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız