Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Başakşehir

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 194
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.5191
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.5191".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
89.5191
2021
92.9475
2020
90.9550
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 1995 yılında T.C. Emlak Bankası A.Ş tarafından yaptırılmıştır. İlk defa 1995-1996 öğretim yılında da Yabancı Dil Ağırlıklı Lisede Eğitim-Öğretime geçilmiştir.

 Okulumuzun Özellikleri Okulumuz 16.682m´ lik alan üzerine kurulmuştur. Anabinanın kapladığı alan 1850m´dir, spor salonun kapladığı alan 1408m´dir. 13.424m´lik alan öğrencilerin oyun amaçlı kullandığı okul bahçesidir. Okulumuz zemin+2 katlı olup, betonarme olarak yapılmıştır. Doğalgazla ısınmaktadır. Okulumuz bünyesinde 49 Dershane, 3 Laboratuvar, 1 Müdür odası, 1 Müdür Baş Yardımcısı odası, 4 Müdür Yardımcısı odası, 1 Memur odası, 1 Öğretmenler odası, 1 Rehberlik Servisi odası, 1 Dernek odası, 1 Yardımcı Hizmetli odası, 1 Arşiv odası, her katta kız ve erkek wcleri bulunmaktadır. Bodrum katında Projekson odası ve kantini, zemin katta kütüphane ve bilgi teknoloji odası, üst katında müzik odası ile öğrencilere hizmet etmektedir. Okulumuz bahçesinde kapalı spor salonu mevcuttur. Spor salonu bünyesinde sorumlu öğretmen odası, araç odası, kız-erkek öğrenci soyunma ve giyinme odaları, resim odası, depo, kız ve erkek öğrenci duşları ve kız erkek öğrenci wcler bulunmaktadır.

Ulaşım okulumuz ulaşım imkanları toplu ulaşımla bahçeşehir manavgat durağındadır taksimden 76d ve 76E(express) hatları bakırköyden E-57 mecidye köyden E-58 araçları ile ulaşım vardır avcılardan ve beylikdüzünden doğrudan ulaşım yoktur. (esenkent opet de inilip 20dk aşağı yürümek gerekiyor )
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2014-2020 Başarı Analizi
2019 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2017 Başarı Durumu 2015 Başarı Durumu

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Başakşehir
  İlçe

Adres: Şelale Cad. Ata Sok. No3/2 Bahçeşehir2.Kısım Başakşehir / İstanbul

Tel: 902126692451

Fax: 902126698245

web: http://bahata.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 194 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Lütfen soylermisiniz]

Esenyurttayim 8. Sınıfım seneye bu liseyi düşünüyorum şuanda 1. Dönemi bitirdim obp´em 90 alirlarmi esenyurttan

2023-01-28 21:33
 
0
 
0
[İremm]

Nakil aldırmayı düşünüyorum okul sizce nasıl?

2022-10-20 10:17
 
0
 
0
[ogr83]

2022 de kaç kişi alındı okula

2022-10-08 21:12
 
0
 
0
[Anonim]

Bu okula gelecekleri Hiç önermiyorum her semtten öğrenci alıyorlar Şahintepe Güvercintepe Kanuni gibi öğretmenleri çok sert çocukların gözlerini korkutuyorlar her şeyi artı eksi veriyorlar

2022-09-19 18:14
 
0
 
0
Reklam
[ogrenci]

Bu okul için uyum haftası var mı?

2022-09-04 13:06
 
0
 
0
[Gulsen]

Merhaba benim oğlum Atatürk Anadolu´yu çok isdiyordu dugalari kabul oldu yerleştirildi bu okula okula ikikere gittim okula okul çok güzel disiplinliymis ortamı güzel öğretmenleri müdürler çok hoşuma gitti çok güzel ilgileniyorlar öğretmen deyilde çok yakın bir aileden gibi çok samimi yaklaşımı oldu bütün öğretmenlerine müdürüne müdür yardimcisina sonsuz teşekkür ederim inşallah benim oğlum öğretmenlerinin yüzünü güldürür Arifin adına kendi adıma çok teşekkür ederim binlerce. İyiki sizin gibi değerli öğretmenleri tanimisim

2022-08-28 11:38
 
0
 
0
[KARARSIZ KALDIM]

Bana necip fazıl anadolu lisesi çıktı ama yol sıkıntısı yüzünden bahçeşehir atatürk anadolu yada toki kayaşehir anadoluyu düşünüyorum obp 85.6117´hangisine gitmeliyim

2022-08-02 10:54
 
0
 
0
[User223]

Okul hakkında bilgi alabilir miyim ortam nasıl

2022-07-28 00:37
 
0
 
0
[Acil cevap]

88.5 ile gidebilirmiyim nakil yaptircam Esenyurt´ta oturuyorum

2022-07-26 10:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 238

Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 162

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 111

Üsküdar 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 470

Emlak Konut Bahçekent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 114

Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 89.5191
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bahata.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız