Yeşilköy Anadolu Lisesi

İstanbul / Bakırköy

Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • Yeşilköy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 559
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İstanbul
İlçesi Bakırköy
Taban Puanı 416.7713
Yüzdelik Dilimi 3.63
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Yeşilköy Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Yeşilköy Anadolu Lisesi İstanbul ili Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeşilköy Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Yeşilköy Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
170
2020
160
2019
120
2018
180
Yeşilköy Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 416.7713 3.63
2020 440.8556 2.50
2019 467.4422 2.26
2018 397.2955 2.69
2017 485.5759 3.59
Yeşilköy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Yeşilköy Anadolu Lisesi, Yeşilköy 50.Yıl Lisesi bünyesinde 1992-1993 Eğitim Öğretim Yılında açılmıştır. Daha sonra sekiz yıllık kesintisiz eğitim sebebiyle kapatılan Muhsin Adil Binal Ortaokulunun binası, Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi adını almıştır. Sonradan okulumuzun adı Yeşilköy Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
2013 yılı üniversite sonuçlarına göre; 84 mezundan 78´i üniversitelere yerleşmiştir. 22 öğrenci tıp fakültesine, 1 öğrenci diş hekimliğine, 1 öğrenci eczacılığa, 12 öğrenci hukuk fakültesine, 25 öğrenci mühendislik fakültesine, 1 öğrenci mimarlık fakültesine ve 15 öğrenci diğer bölümlere yerleşmiştir.

2016 yılı üniversite sonuçlarına göre; 122 mezundan 104´ü üniversitelere yerleşmiştir. 22 öğrenci tıp fakültesine, 1 öğrenci diş hekimliğine, 1 öğrenci eczacılığa, 12 öğrenci hukuk fakültesine, 25 öğrenci mühendislik fakültesine, 1 öğrenci mimarlık fakültesine ve 15 öğrenci diğer bölümlere yerleşmiştir.

Yeşilköy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilköy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe

Adres: Pembe Menekşe sok. No1 Yeşilyurt/Bakırköy/İstanbul

Tel: 02126632814

Fax: 02126633264

web: http://yesilkoyanadolu.meb.k12.tr

Yeşilköy Anadolu Lisesi ile ilgili 559 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[11. SINIF ÖĞRENCİSİ]

Okuldan bahsedersek, müthiş yetenekli öğretmen kadrosu var. Hocalar gerçekten işinde çok başarılı ve tecrübeli hocalar. Yemek işine gelirsek, okula getirilir ya da kantinde binbir çeşit yemekten alınır. Üniversite sınavı başarısı oldukça yüksektir. Okulun tek eksisi, biraz küçük olması, onun dışında ulaşımı kolay çok hoş bir yerde güzel bir okul.

2021-09-18 18:38
 
0
 
0
[10.SINIF ÖĞRENCİSİ]

Bugün okulun meleklerinden birini tanıdım. Erkek gibi kadın dediklerinden. Enerjisini hemen hissediyorsunuz. İnsanın hayata karşı beklentisini arttırıyor. Pandemi döneminde moralim diplerdeydi. Şimdi derslerime daha iyi odaklanacağım. Okul genelinde dersler de başladı. Olumsuz yorumlarla kendimizi daha fazla üzmeyelim derim ben.

2021-09-07 20:06
 
0
 
0
[10.sınıf veli]

Güzel yanları: okul güvenli, gelen öğrenci profili düzgün, veliler diğer okullara göre çok daha bilinçli .... AMA SADECE BU KADAR .....LGS PUANI İYİ OLAN OKULA GÖRE BU KADARI YETERLİ OLMAMALI......

Kötü Yanları: İdare ve yönetimle ilgili ciddi sorun var, okulu daha yukarı çekmek için hiçbir şey yapılmıyor.., Öğrencinin daha ileri gitmesi için kendisi ve ailesinin çaba göstermesi gerekiyor, birçok öğretmen bu konuda asla çaba göstermiyor, her öğrenci başının çaresine kendisi bakıyor..., devlet okulunda öğrenciye daha çok sahip çıkılması gerekiyor, Son olarak yazılı sınavlarda zorluyorlar ,bu yüzden okulun ortaöğretim başarı puanı düşük ,öğrenciler üniversite sınavında derece yaparken zorlanıyor... Gerçekten bu okulun velisiyim, okul idaresi ve öğretmenlerini ,bu hususlarda hassasiyete davet ediyorum. Geçen yıl başarı sıralamasında Hasan Polatkan daha altta gözükse de ,ek yerleştirmede Yeşilköyün önüne geçti. Kısaca Hasan Polatkana yerleşemediğimiz için burda kaldık,fırsatı olan varsa Hasan Polatkana nakil aldırın derim,zira öğrencilere yaklaşımda çok daha vicdanlılar.....

2021-09-01 13:23
 
0
 
0
[MEZUN´A KALAN]

Bizleri kendi halimize bıraksalar istediğimiz yerlere yerleşirdik. Ben de tanıtımlarından etkilenip gidenlerdenim. Benim gibi bir çok arkadaşım da mezuna kaldı. BALON kocaman bir balonlar. Ben de inanmamıştım .Bunu öğrenmek bana pahalıya patladı. Kendim çalışacağım artık. Aileme bunu borçluyum. Eskiler zaten biliyor. Yeniler de moralinizi bozmayın. Çalışın .Okulda güzellikler de var. Bakarsanız görürsünüz.

2021-08-31 22:48
 
0
 
0
[yeni. ]

okul formalarının satıldığı yerler hakkında bilgi verebilir misniz?

2021-08-31 16:05
 
0
 
0
[12. SINIF VELİSİ]

Sanırım YAL´a giremeyen bazı arkadaşlar bunun acısıyla okulumuzu sürekli bir kötüleme çabasına girmiş. Kendi okulunu kendi yerinde öv istediğin kadar.Ama YAL´la kıyaslamayın lütfen.Bu okula gelecek öğrenciler bilsinki gayet kaliteli güzel öğretmen ve öğrencileri olan özel okul ayarında pırıl pırıl nezih bir devlet okuludur.
Boşuna yorumları okuyup moralinizi bozmayın.

2021-08-31 13:54
 
0
 
0
[12. SINIF VELİSİ]

Çocuğu bu okulda okuyan bir veli olarak okulumuzu neden bukadar kötüleme çabasındasınız anlamıyorum.Herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığı iyi niyetli başarılı bir devlet okulu. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum.Kimsenin kimseyi bişeye zorladığı falan yok.İsteyen istediği dersaneye gidiyor.Yazılanları okudukça hayretler içinde kalıyorum.Herşey beklentiyle alakalı bence.Sonuçta atamayla gelen öğretmenlerin olduğu ,iyisi kötüsü olan bir okul her okulda olduğu gibi.Çoçuğunuz çalışırsa heryerde yapar yoksa zaten okul ne yapsın.Ben yazılan hiçbir kötü eleştiriye katılmıyorum.Ayrıca okula gelen öğrenciler kesinlikle çok aklıbaşında düzgün çoçuklar ,okul etrafıda çok güvenli aile oratamı gibi sıcak.Bazı kötü yorumların kesinlikle kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.

2021-08-31 13:39
 
0
 
0
[2021 veli]

Bu okulda para var ancak böyle kazanırlar hazır tezgah. Diger okulda umduklarını bulamadılar İdare hiç mi görmez ilçe milli eğitim hiç mi bilmez tuhaf .....matematikçi işini bilir hesabı iyi yapar

2021-08-28 23:26
 
0
 
0
[MEZUN]

Giden hocalar tekrar gelmeye çalışmışlar.Hatta bir tanesi tekrar gelmiş galiba.Nasıl vazgeçilmez okulsa artık:))

2021-08-18 20:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 723

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 873

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 85

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 481

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 849

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeşilköy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Yeşilköy Anadolu Lisesi kaç puan 2022 416.7713
Yeşilköy Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Yeşilköy Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yeşilköy Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Yeşilköy Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yeşilköy Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yeşilköy Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeşilköy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yesilkoyanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeşilköy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeşilköy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeşilköy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeşilköy Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız