Bahçelievler Anadolu Lisesi

İstanbul / Bahçelievler

Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • Bahçelievler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 591
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İstanbul
İlçesi Bahçelievler
Taban Puanı 416.5573
Yüzdelik Dilimi 3.66
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bahçelievler Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Bahçelievler Anadolu Lisesi İstanbul ili Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahçelievler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Bahçelievler Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
150
2020
200
2019
120
2018
120
Bahçelievler Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 416.5573 3.66
2020 434.2211 3.15
2019 460.7866 3.02
2018 385.6968 3.77
2017 484.3971 6.55
Bahçelievler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Bahçelievler Anadolu Lisesi hem İngilizce hem de Almanca eğitim veren bir eğitim kurumudur. Her iki bölüm ayrı taban puan ile öğrenci almaktadır.

1999-2000 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir.250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonumuzu öğrencilerimizin sportif çalışmalarına önemli katkı sağlamıştır. Yaklaşık 14000m2 alan üzerine kurulmuş olan okul bina ve tesislerimizle öğrencilerimiz için en uygun eğitim-öğretim olanakları sunulmuştur. Velilerimizin katkılarıyla kafeterya, soyunma odaları, duş kabinleri ile tam donanımlı standartlara uygun Halı Saha tesisimiz Şubat 2002´de hizmete girmiştir. Öğrencilerimizin ders içi sportif etkinlikleri halı saha ve kapalı spor salonumuzda gerçekleştirilmektedir.

Bahçelievler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahçelievler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bahçelievler
  İlçe

Adres: İstanbul Evleri Yanı Bozkır Sokak No7 Haznedar/Bahçelievler/İstanbul

Tel: 0212-575-67-22

Fax: 02125061745

web: http://bahcelievleral.meb.k12.tr

Bahçelievler Anadolu Lisesi ile ilgili 591 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[whatistheasalet?]

Merhaba, acaba BAL´da dil bölümü var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

2021-12-12 11:45
 
0
 
0
[bal da okumakta olan biri]

merhaba arkadaşlar, aşağıda bazı atışan kişileri gördüm, olabilir. öncleikle şunu bilmek gerek ki bu ortamı okulu sevip sevmeme durumu o kadar kişisel ki. kimisi iyi arkadaşlar ediniyor şahane bir ortam oluştuuyor , güzel hocalar geliyor. kimisine de kendine göre arkadaş bulamıyor falan filan. pandemi sürecinde okulda kopukluklar yaşanmasi çok doğal. ama aşağıdaki arkadaşın okulunu sevmemesinde istediği arkadaş ortamını bulamamasının da katkısı olduğunu düşünüyorum. ayrıca bakış açısi da etkiler. hocalara da okula da sadece eğitim yeri gözüyle bakmamak lazım. yeni insanlarla tanışınca ve düzenlenen etkinliklere katılınca işte o zaman bu BAL ruhunu hissedebilirsin anca. okul maçlarına katıl , kulüplerde aktif görev almaya çalış, kendin turnuva düzenle, ne biliyim hiç olmadı langırt oynasan bile bir şekilde çevre ediniorsun insanlarla tanısıyorsun.

2021-12-03 02:11
 
0
 
0
[Balli]

Okul yeni yapildigi icin siniflari guzel ama mevcut 32-33u bulabiliyor.Futbol sahasi + kapali basketbol sahasi var.Hocalarin cogu iyi.Yeni gelenlere hayirli olsun.

2021-10-30 02:20
 
0
 
0
[Mağdur edebiyatı ]

Mağdur edebiyatı yapan arkadaş madem bu kadar dertliydin 4 yıl içinde niye nakil aldırmadın ? Harcadın hayatını boş yere desene :) yazık sana.

2021-10-26 00:44
 
0
 
0
[MAĞDUR ]

4 yılını burada harcamış biri olarak söylüyorum.GELMEYİN!!!
Bana inanmıyorsanız mezun tablosuna bakın ya da BAL öğrencilerine insta´dan okulla ilgili sorular sorun.Onlar size zaten her şeyi anlatır.Son olarak şunu söylemek istiyorum 4 yıl önceki aklım olsa değil bu okula para vermek bana para verseler bu okulu listeme almazdım.

2021-10-25 17:27
 
0
 
0
[Ballı birine cavap ]

11 sınıfım diyorsun zaten topu topu okula geldiğin günleri toplasan ( Pandemi süreci okullar kapalı ) anca 1 dönem okula gelmişliğin var zaten bunu da inşaat sürecinden dolayı misafir okulda geçirmişsin. Misafir okulda olmamız yüzünden ikili eğime tabi olduk üstüne pandemi, online eğitim ve okuldan uzak kalma gibi bir sürü olumsuz gelişmeyle karşı karşıya geldik. O yüzden eleştiri yaparken bunları da dikkate almak gerekmez mi ? Aşağıdaki eleştirilerin bir çoğu bu geçtiğimiz zorlu günlerde zaten bir çok okulda oldu ve daha olacak gibi gözüküyor. " okul marşları, veda günleri, bahar çayları, pilav günleri," bunları uzun bir dönem unut bence. okuldan o kadar uzak olunca bunların olmadığını düşünmen normal aslında :) Bu dönem okulun ilk günü tören alanında geçmiş dönemden mezun olanlardan bir çok kişi geldi ve kazandığı okulları 9 sınıflara tanıtımını yaptı gelenek ve görenekleri olmayan bir okulda bunları bulamazsın. Öğretmen sıkıntın olabilir her öğretmenin seveni olduğu gibi sevmeyeni ve anlaşamadığı olur normal şeyler bunlar. Hocaları ile sorun yaşadığın bir okulda okuduğun için üzüldüm keşke 11 sınıfa kadar beklemeden başka okula nakil aldırsaydın. Okulda gelenek görenek yok diyorsun nasıl böyle bir fikre sahip oldun hayret edici bir şey doğrusu BAL bir çok okuldan daha çok bu tür konulara dikkate eder. Bal da okuyan kişiler ve öğretmelerimiz dediğin gibi "sıradan insanların toplandığı gereksiz " bir yer değil biz hiç değiliz. Baskıcı okul derken kıyafet , telefon toplama gibi şeyleri kastediyorsan evet Bal bu konuda kuralları olan bir okul keşke bunları önceden dikkate alarak okula gelseydin. Gazan mübarek olsun bitmez bu okul kolay gelsin :)

2021-09-29 15:54
 
0
 
0
[ballı biri]

öğrenci arkadaşlarım, veliler. okulda 11. sınıf öğrencisiyim. size biraz okul hakkında bilgi vereyim. ben şahsen okulumu sevmiyorum, evet üzücü bir gerçek. okulda gerek öğrenciler arasında gerek öğretmen öğrenci arasında bir bütünlük bulunmamakta. yüzdelik dilim olarak her yıl düşmekte. her yıl okulun yüzde 98 i takdir alıyor ve bu başarıymış gibi lanse ediliyor fakat üniversite yerleştirme başarısı bir hayli düşük. öğrenim açısından dersten derse göre değişiyor ama genel olarak hocalarımızla aramızda samimi bağlar kuramıyoruz. ya hani eski okulların bir birliği olur ya işte bu okulda o gram yok. kimse ballıyız canım okulum halinde değil cünkü öyle bir okul değil. sosyal etkinlik açısından çok zayıf bir okul. mun ve münazara ve biraz müzik aktif. diger türlü ortaokul gibi bir yer. okul kaliteli statüsüne üni başarısıyla giremiyor, mahalle okulunun biraz daha kalitelisi düsünün. öğrenciye değer verilen bir yer değil. kıyafet falan filan takıntılı bir kurum çünkü bunlar olduğu zaman işte bal böyle şöyle diye otorite sağlayacaklarını düsünüyorlar. kaliteli okullara bakın vefa pertevniyal... hiçbirinde böyle kıyafet zorunluluğu şu şöyle yapmış takıntıları yoktur. cünkü okul öğrencinin zihnini kendisini önemser. öğrenci mutlu olsun birliğimiz geleneğimiz olsun ister. bizim okulda tam tersi. ha şimdi derseniz senin burada güzel hiç mi anın yok. tabii ki var ama buraya gelmek zorundaysanız da kendinizi oo kaliteli okul diye heyecanlandırıp gelmeyin. telefonlar toplanıyor. hani güya kaliteli okuluz ya ee öğrenci kaliteliyse zatdn derste telefona bakmaz dimi ama! arkadaslad imkanınız varsa gelmeyin. gelirseniz aktivite yapmak yaptırmak için çırpının. hocalara fikir atın müdür yardımcısıyla konuşun. anlamadım ama hocalar sizden bekliyor ama sizi yönlendirmiyorlar. işte demek istedigimi anladınız mı. boşvermiş bir okul. sonra hocalar siz hiç fikir sunmuyorsunuz diye kızarlar falan filan. yani OKULDA BİRLİK YOK. keşke daha iyi bir puan yapsaydım am kader diyelim. geliyorsanız da nolur şu okulda bir şeyleri deģstirmeye çalısın. okula gelenek görenek getirin. yoksa o kadar çekilmsz olugor ki. diğer okulların yaptıklarını duydukça üzülüyorsunuz. okul marşları, veda günleri, bahar çayları, pilav günleri, rozet törenleri, sanat bilim günleri... işte bunların hiçbiri bizde yok. sıradan insanların toplandıgı gereksiz baskıcı bir okul. gazanız mübarek olsun

2021-09-29 01:48
 
0
 
0
[lgscı]

okul aıle bırlıgınden aldık kıyafetı sadece thısort vardı pantolonu dısardan alıcaz sıyah boru paca kanvas veya kot pantolon olucak kışlıklar daha yoktu

2021-09-06 16:05
 
0
 
0
[Hazırlık Almanca]

Merhaba bu hafta nakil oldum Okul kıyafeti nereden alınıyor bugün almam gerekiyor

2021-09-05 16:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 724

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 873

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 482

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 849

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahçelievler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Bahçelievler Anadolu Lisesi kaç puan 2022 416.5573
Bahçelievler Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Bahçelievler Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bahçelievler Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Bahçelievler Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bahçelievler Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Bahçelievler Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bahcelievleral.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahçelievler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahçelievler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahçelievler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız