Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0212 641 35 35
0212 504 68 58
Adres Ferit Selim Paşa Cad. Çöreotu Sokak No 14/1 Yayla Bahçelievler
MEB logo İstanbul / Bahçelievler
Adnan Menderes Anadolu Lisesi

http://bahcelievleradnanmenderes.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 416.1976
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Adnan Menderes Anadolu Lisesi İstanbul ili Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Adnan Menderes Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Adnan Menderes Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Adnan Menderes Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adnan Menderes Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Adnan Menderes Anadolu Lisesi Taban Puanı 416.1976 -
2017 Adnan Menderes Anadolu Lisesi Taban Puanı 490.4848 1.8900
2016 Adnan Menderes Anadolu Lisesi Taban Puanı
484.9120 1.5400

1990da itibarı iade edilen ünlü Devlet adamının adına ithafen Adnan Menderes Anadolu Lisesi adı verilmiştir.

Okulumuz karma-gündüz öğretimi yapıyor. 1950-1960 Yılları arasında başbakanlık yapmış ünlü siyaset adamı Adnan Menderes, iç politikada tarım ve sanayi kesimlerine önem veren, ekonomide canlanmayı başlatan uygulamaları ve halka dönük kişiliğiyle büyük kitlelerin sevgisini kazanmış karizmatik bir liderdir.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Adnan Menderes Anadolu Lisesi, şu anda Eğitim Öğretimi geçici olarak sürdürmekte olduğumuz Bahçelievler İlçesindeki binaya taşınması ve uğradığı haksızlığın ortadan 1990 da itibarı iade edilen ünlü Devlet adamının adına ithafen Adnan Menderes Anadolu Lisesi adını alması, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü?nün 27.08.1992 tarih ve 17906 sayılı makam onayı ile gerçekleşmiş olup bu binaya 20.09.1992 tarihinde taşınılmıştır.

BAŞARILAR

Okulumuzun öğrencileri her sene yapılan üniversite sınavlarında seçkin üniversitelerin seçkin bölümlerine yerleşmektedirler. Öğrencilerimizin %35´lik bir bölümü tıp fakültelerine yerleşmektedir.Okulumuz YGS ´de yine büyük bir başarıya imza atarak Anadolu Liseleri arasında Türkiye´de 7. olmuştur.
 • Öğretmen :46
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :698
 • Derslik :21
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Saatler 08:20 - 15:20
 • Yabancı Dil İngilizce İkinci Yabancı Dil Almanca
 • Ulaşım METRO / METROBÜS BAHÇELİEVLER DURAĞINDAN YÜRÜME MESAFESİNDE
 • Servis Bilgisi Var
 • Yerleşim Yeri Bahçelievler Merkez Mah. Çöre otu Sk.No:14/1 BAHÇELİEVLER/İSTANBUL
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu %100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %95
Adnan Menderes Anadolu Lisesil Adnan Menderes Anadolu Lisesi Adnan Menderes Anadolu Lisesi

Adnan Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Adnan Menderes Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0212 641 35 35
Okulun Faxı: 0212 504 68 58
Okulun Adresi: Ferit Selim Paşa Cad. Çöreotu Sokak No 14/1 Yayla Bahçelievler

Bu okula 159 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Adnan Menderes Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Adnan Menderes Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi yorumları, Adnan Menderes Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Adnan Menderes Anadolu Lisesi nerede?, Adnan Menderes Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Adnan Menderes Anadolu Lisesi formaları, Adnan Menderes Anadolu Lisesi adresi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi başarıları, Adnan Menderes Anadolu Lisesi İstanbul, Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi

google+ google+ google+