Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi
 • Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 43
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 368.8964
Yüzdelik Dilimi 10.53
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 368.8964 10.53
2020 391.0088 9.53
2019 412.9345 10.28
2018 333.7132 12.21
2017 431.7365 22.71
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
216
2019
150
2018
150
2009 yılında ilk mezunlarımızı verirken ÖSYM den ÖSS kod numarası istendi. Daha önce bu isimle açılan okul olduğu ve bu isme kod verilemeyeceği, adımızı değiştirmemiz gerektiği ifade edildi. Bunun üzerine Bakanlık Makamının oluru ile Yüreğir Anadolu Lisesi şeklinde olan adımız "Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

Daha sonraki eğitim öğretim yıllarında 5 er şubeye 150 şer öğrenci alındı. İlk mezunlarını 2009 yılında veren Halıcılar Anadolu Lisesi, bugün 27 şubede 698 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Yüklenmiş olduğumuz misyon gereği; öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, bilinçli, araştıran, sorgulayan ve bilimsel çalışma ruhunu benimsemiş bireyler olarak bir üst öğrenime hazırlama noktasında müfredat dışında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerle destekleme çalışmaları yürütmekteyiz. Bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz bilim şenliği sadece okulumuza değil İl genelinde bir vizyon kazandırmış ve takdir edilmiştir.

Ayrıca mevcut spor salonumuz ve her bölüm için oluşturduğumuz odalarla da bu çalışmalara ışık tutan etkinliklere imza atılmaktadır.
2014 yılı üniversiteye yerleşme zaferi. Dört öğrencimiz TIP FAKÜLESİNE yerleşirken diğer öğrencilerimiz de DİŞ EKİMLİĞİ, HUKUK, MÜHENDİSLİK, VERERİNERLİK,FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON,HEMŞİRELİK ve ÖĞRETMENLİK gibi alanlara 161 öğrencimizden 98 tanesi lisans programlarına yerleşerek göğsümüzü kabartmıştır.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Selahattin Eyyübi Mahallesi 3845 Sokak No 26 Yüreğir/ADANA

Tel: 0322 328 93 30

Fax: 0322 328 64 40

web: http://yurhal.meb.k12.tr

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi ile ilgili 43 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[sanane]

arkadaşlar sizce halıcılarmı 75.yılmı

2022-03-22 22:35
 
0
 
0
[Lgs mağduru]

Lgs yüzdelik dilimim 10,75 sizce nakille buraya gelebilir miyim ?

2021-07-26 19:25
 
0
 
0
[Akademia]

Seneye bu okuldan mezun olacağım. Bir sürü okul gezdim bir sürü okul değiştim bu okul bambaşka. Evet bina eski ama içindekiler okulu pırlanta değerine taşıyor. Öğretmenler istisnalar dışında birer cevher. Hepsi bu zor zamanlarda olsun normal zamanlar olsun bizler kadar bazen bizden daha çok çırpınıyorlar. Öğrenci kalitesine gelecek olursak her okulda olabileceği gibi tiplemeler var. Ama onlarda kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Pek zararları yok. Herkes kendi halinde. Müdürümüz ve yardımcılarımızın vizyon ve misyonları yerine getirmek için adeta bir savaş veriyorlar ve bu savaşta galip geliyorlar. Okulun disiplini sık boğaz edici değil. Kurallara uyduğunuz sürece nezih bir ortamda öğrenim görürsünüz. Kavgalar nadiren olur. Okula 3 dönem gidebildim. Gittiğim süre zarfında en fazla 5 kavga belki olmuştur. Kişilerin hatası olunca okula yüklemek oldukça mantıksız olsa da belirtmek istedim. Öğretmen harici görevli çalışanların hepsi birbirinden tatlı. Favorim Hüseyin amcadır :) Demem o ki pişman olmazsınız. Emin olun..:)

2021-02-23 22:09
 
0
 
0
[ Melisa]

Bana bu okul çıktı . Ilk başta çok ağladım ama bu yorumları görünce biraz içim rahatladı düşük puanlı olmasınden dolayı korkmuştum sizce çevresi falan kötü mü çünkü biraz uzaktan gelicem

2020-08-15 02:17
 
0
 
0
Reklam
[Iremm]

Bu sene buraya gecenler instasini yazsin tanisalim ben de bu sene gectim

2020-08-11 22:11
 
0
 
0
[Naz]

Lgs puanım 390 1. Tercihte 391 le kapamış nakille gelme ihtimalim var mı buraya

2020-08-10 23:14
 
0
 
0
[Rain]

World okulla ilgili açıklama yaptığın için teşekkür ederim üç aydır bekliyordum soruma kim cevap verecek diye sağolasın :)

2020-07-21 12:55
 
0
 
0
[world]

Selamlar okuldan bu sene mezun oldum ve bu okula gelmek isteyen insanlara nasıl yardımcı olabilirim diye düşünürken kendimi bir anda burada buldum gelin lafı fazla uzatmadan okulla ilgili izlenimlerime başlayalım.
Okulun öğrenci ortamı ben ilk geldiğimde biraz farklı olsa da her yıl biraz daha iyide giden bir ortamı var ve okulun yüzdelik dilimi artıkça bu durum devam edecek gibi, genel olarak herkes birbirine saygılı kısacası nasıl bir ortam istiyorsanız ona uygun bir zemin var. Öğretmenler konusuna gelecek olursak tüm branşlardaki öğretmenler bir kaç istisnai durum olsa da çok iyi ve hepsi yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor, genel olarak hepsi öğrenci dostu en az bizim kadar onlarda bizim iyiliğimizi istiyor hatta daha fazla istedikleri durumları da yaşadım. Öğretmenlerle ilişkiye gelecek olursak hepsi size pozitif, bu pozitifliği daha ileri götürmek veyahut daha geri getirmek tamamen sizin elinizde öğretmenle abla-kardeş ilişkisi olanda vardı aralarında husumet olanda vardı. Okulun fiziki şartlarına gelecek olursak okul biraz eski olabilir ama bakımlı olduğu için herhangi bir eksiklik yaşamazsınız okulun spor salonu var ayriyeten biz çok fazla kullanmasak da bahçesinde bir stadyum kadar olmasa da oldukça geniş bir sahası var ve bakımı sağlanmışsa istediğiniz aktiviteyi olanak sağlar, okulun kantini iyi kötü idare eder ben genelde dışarıyı kullanma taraftayım çünkü dışarıda ne ararsanız ( Burger King, Dominos Pizza, belki 20 den fazla kebapçı dönerci tantunici lokanta börekçi çiğköfteci pastane zaten okulun yakınındaki marketleri saymak bile istemiyorum, Adana da bu kadar fırsatı olan sayılı okullardan biri diyebilirim) var, ulaşım olarak Adananın en uzak yerine (Real Buruk Mezarlığı) bile otobüse bindikten sonra 20 dk diyebilirim (Güney Adana dışında) okul Adananın merkezi bir yerinde olduğu için olanakları çok fazla. Okuldan faydalanmak isterseniz 4 yıl boyunca sizi hayata hazırlar sorumluluk sahibi yapar tabi bunların hepsini siz isterseniz, kısacası çok astronomik hedefleriniz ( ilk 500 gibi) yoksa okul sizin gereksinimlerinizi karşılar ve düzenli ders çalışma ile çok güzel bölümlere yerleşebilirsiniz. Son olarak her hangi bir eğitim kurumu seçecek arkadaşlara tek önerim kurumun idari kadrosuna iyi baksınlar yukarıda saydığım çoğu durum idareye bağlı ben gittikten sonra yada siz bu yazıyı okurken okul idaresinde neler olmuştur bilemem ama kurumun iadesi ne kadar öğrencilikten anlarsa okul öğrenci için o kadar iyi olur, bu uzun yazıyı okuma zahmetine katlandığınız için hepinize teşekkür ederim umarım mutlu bir 4 yıl geçirirsiniz.

2020-07-19 14:32
 
0
 
0
[LGS ]

puanım 490 yüzdelik dillimim %0,05 bu okula gelebilllirmiyimm?

2020-07-17 12:41
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Adana Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Seyhan Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Adana Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Çeas Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi kaç puan 2022 368.8964
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yurhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız