Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0322 328 93 30
0322 328 64 40
Adres Selahattin Eyyübi Mahallesi 3845 Sokak No 26 Yüreğir/ADANA
MEB logo Adana / Yüreğir
Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi

http://yurhal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 333.7132
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı 333.7132 -
2017 Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı 431.7365 22.7100
2016 Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Taban Puanı
394.8817 21.7200

2009 yılında ilk mezunlarımızı verirken ÖSYM den ÖSS kod numarası istendi. Daha önce bu isimle açılan okul olduğu ve bu isme kod verilemeyeceği, adımızı değiştirmemiz gerektiği ifade edildi. Bunun üzerine Bakanlık Makamının oluru ile Yüreğir Anadolu Lisesi şeklinde olan adımız "Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

Daha sonraki eğitim öğretim yıllarında 5 er şubeye 150 şer öğrenci alındı. İlk mezunlarını 2009 yılında veren Halıcılar Anadolu Lisesi, bugün 27 şubede 698 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Yüklenmiş olduğumuz misyon gereği; öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, bilinçli,araştıran,sorgulayan ve bilimsel çalışma ruhunu benimsemiş bireyler olarak bir üst öğrenime hazırlama noktasında müfredat dışında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerle destekleme çalışmaları yürütmekteyiz. Bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz bilim şenliği sadece okulumuza değil İl genelinde bir vizyon kazandırmış ve takdir edilmiştir.

Ayrıca mevcut spor salonumuz ve her bölüm için oluşturduğumuz odalarla da bu çalışmalara ışık tutan etkinliklere imza atılmaktadır. Vizyon Sevginin eğitime dönüştüğü bir okul olarak Anadolu Liseleri kapsamında kaliteli eğitim veren, gerçekleştirdiği sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerle ilgi odağı haline gelmiş çağdaş bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda zihinsel ve fiziksel yüksek enerji düzeyine sahip sürekli gelişme isteğinde olan özgüven sahibi ve sorumlulukların bilincinde çağdaş bilgilere ulaşabilen dünyadaki olumlu gelişmelere ayak uydurabilen kendine ve yaşadığı topluma yararlı olan dünya ile bütünleşmiş ve toplum olma bilinci ile hareket edebilen bireyler olarak yetiştirmektir.

  • Öğretmen :48
  • Öğrenci :789
  • Derslik :26
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :3
  • Konferans Salonu :1
  • Atölye-İşlik :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Tam Gün
Başarılar 2014 yılı üniversiteye yerleşme zaferi. Dört öğrencimiz TIP FAKÜLESİNE yerleşirken diğer öğrencilerimiz de DİŞ EKİMLİĞİ, HUKUK, MÜHENDİSLİK, VERERİNERLİK,FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON,HEMŞİRELİK ve ÖĞRETMENLİK gibi alanlara 161 öğrencimizden 98 tanesi lisans progamlarına yerleşerek göğsümüzü kabartmıştır.

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 328 93 30
Okulun Faxı: 0322 328 64 40
Okulun Adresi: Selahattin Eyyübi Mahallesi 3845 Sokak No 26 Yüreğir/ADANA

Bu okula 25 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi yorumları, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi nerede?, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi formaları, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi adresi, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi başarıları, Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Adana, Yüreğir Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi

google+ google+ google+