Bağcılar Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Bağcılar Anadolu Lisesi
 • Bağcılar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 99
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Bağcılar
OBP Puanı (*) 80.4330
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bağcılar Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bağcılar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bağcılar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.4330". Bağcılar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bağcılar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bağcılar Anadolu Lisesi 1971 1972 öğretim yılında Bağcılar´da ortaokul olarak açılmıştır.

Okulumuz mezunları Bakırköy ilçesine bağlı iken ilçe çapında üniversiteye sayısal açıdan en çok öğrenci yerleştiren okul olup, Bağcılar ilçesinde de 1990-1995 yıllarında hem sayısal hem de sözel alanda üniversite alanlarında birinci sırada 1996 yılında ise kredi sisteminin meydana getirdiği olumsuz ortamdan etkilenerek sayısal alanda 3. sözel alanda da 2.sırada yer almıştır.

1997 yılında ÖYS sınavlarında da sözele yöneliş devam etmiştir. Buna mukabil 1997 yılında Bağcılar ilçesinde düzenlenen bilgi yarışmasında okulumuz 9 lise arasında 1.olmuştur. Daha önce Bakırköy ilçesinde iken yapılan 2 bilgi yarışmasının birinde 2. birinde de 3. olmayı başarmıştır.

Okulun öğretim düzeyi yanında eğitim düzeyi de oldukça yüksek bir seviyede sürmektedir. Civar okullara rağmen disiplini, öğretmenler ve idareciler arasındaki uyumu ile dikkat çekmektedir. Okulumuz idaresi ile koruma derneği ve aile birliği arasında güzel bir dayanışma ve diyalog vardır. Bu sayede; İlk yapıldığında sobalı, bahçesi toprak olan okulun, daha sonra Koruma derneği-okul idaresi, Milli eğitim-Mahalli idareler katkısı ile bahçesi yükseltilerek koruma altına alınmış, ısıtma daha sonra doğalgaza dönüştürülmüş, ek bina yapılmış, bina iç ve dış boyamaları ile aydınlık hale getirilmiş, konferans salonu, yemekhane, laboratuvar, bilgisayar laboratuvarı, çok amaçlı salonları, kütüphane gibi birimler eklenmiş, TV video ve her öğrencinin kullanabileceği dolaplar yerleştirilmiştir. İsteyen öğrenciye Bilgisayar kursu verebilecek laboratuvarımız kurulmuştur.   

Hazırlık sınıflarına deneyimli ve kadrolu kaliteli öğretmenlerimizin yanında pratik geliştirmek için yabancı öğretmen tutulmakta, eğitim ve öğretimi kaliteli hale getirmek için sosyal çalışmalara ağırlık verilmekte, bu alanda Türkiye birincilikleri kazanılmaktadır. 

ÖSYM başarısı üst seviyede olan okullar arasında okulumuz disiplini ile temayüz etmiştir. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaların maddi tarafı %95 siz Sayın veliler tarafından sağlanmıştır. Bu tür desteklerin devam edeceğine inancımız tamdır. Kaldı ki Milli eğitim teşkilat kanunun 59.maddesi: Bu tür okullarda velilerin maddi katkılarını sağlamak üzere yetkiyi Milli Eğitim Bakanlığına vermiştir.

Bağcılar Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan YÖNVER projesi kapsamında Liseler Kategorisinde "Başarı Ödülü" aldı.

Bağcılar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bağcılar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bağcılar Anadolu Lisesi
Bağcılar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe
Bağcılar Anadolu Lisesi
Bağcılar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe

Adres: İNÖNÜ MAHALLESI 424. SOKOK NO3 34203 BAĞCILAR/İSTANBUL

Tel: 02124368470

Fax: 02124343370

web: http://bagcilaranadolulisesi.meb.k12.tr

Bağcılar Anadolu Lisesi ile ilgili 99 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[B.A.L öğrencisi]

Okulda disiplin sadece. Kılık kıyafette var sivil geldiğiniz için tutanak yersiniz ama takma tırnak takıp makyaj yapıp gelirseniz hiç bir sıkıntı olmaz okul göründüğü kadar büyük değil görsel odası falan yok bu kadar gelmemizi tavsiye etmem

2021-12-23 21:00
 
0
 
0
[!:&:&2&.&:]

Niye kimse düzgün anlatmamış kısaca müdür yardımcıları sert biraz okul forması koyu yeşil lacoste altına siyah pantolon ort 60 üstü olan herkes gelmiş çok kalabalık koronadan okulun yarısı kapandı 10 lar öğlenci 12.40 17.40 sanırım küçük bi okul göründüğü gibi onun dışında okula takma tırnakla gelen var ama pantolonu tam siyah değil füme gibi olduğundan öğrencileri kenara çekiyolardı telefon kapalı olucak okulda senle kalabilir spor salonu oda kadar küçük resim atölyesi yok benim için bi önemi yok sanatla çok ilgilenenler varsa tercihini ona göre yapabilir görsel dersi görmüyoruz genelde onun dışında temel derslere önem veren bi okul yks ye iyi hazırlanırsınız

2021-10-20 10:45
 
0
 
0
[Aylin]

Arkadaşlar 9. Sınıf ortalamam 86 nakil aldırmaya çalıştım ama reddedilmiş. Kayıt alanımda değil komşu kayıt alanımda. Kayıt alanında olmayıpta komşu kayıt alanında olanlar var mı? Varsa ortalamaları kaç?

2021-09-10 20:03
 
0
 
0
[B.A.O okuyan biri ]

Eğer hedefiniz ingilizce bölümden gidiyorsa gelin caner hoca çok iyi ama değilse gelmeyin sakın 2700 öğrenci küçücük okulda korona etrafta kol geziyor 9´lara tavsiyem gelmeyin çok kalabalık öğretmenler ilgili değil ve düzgün spor salonu bile yok resim sınıfı da yok etkinlik hiç yok ona göre düşünün derim

2021-09-07 15:55
 
0
 
0
[eski bal öğrencisi]

Okulun eğitim başarısı yok . Öğrenciler fazla olduğu için ilgilenmiyorlar . Başka okullara nakil alın ama GELMEYİN !

2021-09-05 13:26
 
0
 
0
[Yağmur damlası ]

Neden yeni gelen öğrencileri korkutuyorsunuz okumak istiyen heryerde okur okumak istemeyende her türlü bahanesi olur disiplinli okul çok normel degilmi çocuklar iyi arkadaşlar seçin kendinize her okulda illaki düzeni bozucak arkadaş lar olucak bu yıllardır var tabiki de kimseye karışmayın onlarda size karışmasın önemli olan ders kantinmis bahçeymis bunlar bahane tabikide
Önemli olan sizlerin hedefi 😉😃 eğitim şarttt
Ben bir ANNEYIM duygularımı paylaşmak istedim ÇOCUKLAR 😘

2021-09-01 01:52
 
0
 
0
[Nokta]

Tenefüs zamanı bahçede adım atacak yer kalmıyor neredeyse herkes dip dibe. Bu sene 10. Sınıflar çok olduğu için öğlenci yaptılar. Okulun açılmasına 1 hafta kaldı hâlâ saat bilgisi verilmedi. Kaçta gelip kaçta çıkacağız hiçbir bilgimiz yok. Bu arada okul yönetimi çok sert özellikle müdür yardımcıları. Bir ara Okul çıkışı araba girişinin olduğu yerde telefonu elime aldım diye herkesin içinde bağırılıp rencide edildim ama yani öyle böyle değil düşünün ki 9. Sınıfsınız ve daha okula 3-4 defa gelmişsiniz ve herkesin içinde rezil oluyorsunuz. Kaç gün kendime gelemedim daha ilk senemden okuldan soğudum. Yeni gelen 9. Sınıf arkadaşlara sevgiler saygılar.

2021-08-30 03:14
 
0
 
0
[Kadir]

ARKADAŞLAR YORUMLARI OKUYORUM PUANIM 452 GİREBİLİRMİYİM FALAN YAZIYO ARKADAŞLAR DELİMİSİNİZ PUANININ 310 un ÜSTÜNDEYSE ENAYİLİK YAPMIŞ OLURSUNUZ BURAYA GİDEREK OKUL ORTALAMASI 67 BURANIN

2021-05-26 15:02
 
0
 
0
[Biri işte ]

Kısaca okul iyimi yoksa kötü mü onu öğrenmek istiyorum

2021-03-02 12:19
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağcılar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bağcılar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bagcilaranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bağcılar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bağcılar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bağcılar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bağcılar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız