Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 253
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.7304
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.7304".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.7304
2021
90.5715
2020
86.7239
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 1993-1994 eğitim öğretim yılında 360 öğrenci ve 4 öğretmen ile faaliyete geçmiştir. Çevrenin yeni yerleşim merkezi alması ve yoğun göç alması nedeniyle öğrenci sayımız her yıl artmıştır. Açıldığı yıl öğrenci sırasından başka eğitim aracı olmayan okulumuz zaman içinde eksiklerini Bakanlığımız ve çevre desteğiyle kapatmaya başlamıştır.

Okulumuzda halen Kimya, Biyoloji, Fizik laboratuarları, 5000 kitaplık kütüphane bulunmaktadır. Okulumuz bünyesinde 2001-2002 eğitim yılında Yabancı Dil ağırlıklı bölüm açılmıştır.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle bütün sınıflarında bilgisayar, projeksiyon ve interaktif tahta ile eğitim veren bir kurumdur. Sınıflarımızın tamamında internet bağlantısı bulunmaktadır. Günün her saatinde açık ve öğrencilerin yararlandığı bilgi teknolojisi sınıfı vardır. Okulumuz bütün branşlarda öğretmeni tam olan, yardımcı araçlar yönünden oldukça zengin olan bir kurumdur.   

Çevremizden, öğrenci velilerimizden ve eğitimle ilgili kuruluşlardan her alanda sürekli ve kesintisiz destek beklemekteyiz. Biliyoruz ki; ülkemizin aydınlık geleceği ancak iyi eğitim almış ,iyi yetiştirilmiş ,neyi niçin yaptığını bilen, başkalarının yönlendirmesine karşı kendi ayakları üzerinde durabilen, fert olma bilincine erişmiş gençlerle mümkün olacaktır.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe

Adres: Demirkapı Mah. Osmanoğlu Cad. 1677. Sok. No.3 34214 Bağcılar/

Tel: 0212 4465375

Fax: 0212 4465376

web: http://aksemsettinanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi ile ilgili 253 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Melis]

Blok ders var mı?

2023-01-27 00:12
 
0
 
0
[RUHSUZ]

Ben bu okulda 9. sınıf olarak okuyorum. Sınıfımdan ve benim sınıfıma giren hocalardan memnun değilim. Ben bu okula gelirken kötüleyenleri duymuştum ama aldırış etmedim çünkü bu okulu çok istiyordum. Okul iyi ama hocalardan memnun değilim. Ben benim derslerime giren hocalardan sadece 3 tanesinden -kimya hocası, beden hocası ve tarih hocası- memnunum. Diğer hocaları sevmiyorum diyemem yani şimdi sevmediklerim var ama çok az sevdiklerim de var. ** Okul değiştirsem mi tam karar veremedim sınavlar başlamadan değiştireyim diye düşünüyorum. Obp puanım 90.6000 hangi okula gitmeliyim bilmiyorum. Ben aslında Şeyh Edebali Anadolu Lisesini istiyordum ama komşu kayıt alanımda kaldığı için tercihlerime ekleyemedim. Zaten ikinci istediğim okullardan birisi de Akşemsettin Anadolu Lisesi idi benim için o zamanlar. Şeyh Edebali´nin kontenjanına baktım ama yer yoktu. Kuzenim Osmangazi Anadolu Lisesi´nde okuyor ve diyor ki benim okuluma gelmelisin okulum bayağı iyi diyor. Ben bilemiyorum... Gerçekten bu yazıyı okuyanlar bana yardım ederlerse sevinirim. Aklımda ki okullar Şeyh Edebali Anadolu Lisesi ve Osmangazi Anadolu Lisesi (belki). Başka benim için uygun okulları yazabilirseniz sevinirim. Şimdiden yardım edenlere teşekkür ediyorum çok sağ olun. :)

2022-10-09 17:37
 
0
 
0
[İsimsiz2344]

ben nurettin topçudaydım babamla bugün nakil aldırmaya karar verdik nurettin topçuya gittik nakil aldırmak istiyoruz dedik tamam dedi sonra işte akşemsettinde boş kontenjan var dedi tercihimizi oraya yaptık cuma günü açıklancakmış sizce beni alırlarmı 84.8000 ortalama ile

2022-09-12 15:13
 
0
 
0
[sjsjsjsj]

ben nurettin topçuya çıktım ama bu okulu istiyodum okula gittim dedimki nakil yaptırmak istiyorum tamam dediler boş kontenjan var dediler cuma günü sonucu göndercekler dediler benim obp 84.7000 falan 85 e yakın alırlarmı cevap verirmisiniz çok istiyorum bu okulu

2022-09-12 15:07
 
0
 
0
Reklam
[Nolur cevap verin]

Ben bu okula başvurdum Obp 78 çıkarım kontejyanı 1 tane girebilirmiyim

2022-09-10 16:53
 
0
 
0
[baall]

okulun ilk gunu sivil gelsek olur mu ya haftasonu mesguluz formayı okul cıkısı alıcaz

2022-09-09 18:50
 
0
 
0
[baall]

56 kisiydii 44 e dusmus yine iyidir herhalde..

2022-09-07 19:17
 
0
 
0
[Birisi. ]

Şubeler değişmiş

2022-09-07 17:56
 
0
 
0
[isimsiz.]

Sınıf mevcutlari hala aynı değişen bi şey yok

2022-09-06 22:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 444

Kurtköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 201

Yenibosna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Mehmet Şam Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 123

Tuğrul Bey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 160

Başakşehir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.7304
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aksemsettinanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız