Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 87
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Bağcılar
OBP Puanı (*) 90.5715
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.5715". Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 1993-1994 eğitim öğretim yılında 360 öğrenci ve 4 öğretmen ile faaliyete geçmiştir. Çevrenin yeni yerleşim merkezi alması ve yoğun göç alması nedeniyle öğrenci sayımız her yıl artmıştır. Açıldığı yıl öğrenci sırasından başka eğitim aracı olmayan okulumuz zaman içinde eksiklerini Bakanlığımız ve çevre desteğiyle kapatmaya başlamıştır.

Okulumuzda halen Kimya, Biyoloji, Fizik laboratuarları, 5000 kitaplık kütüphane bulunmaktadır. Okulumuz bünyesinde 2001-2002 eğitim yılında Yabancı Dil ağırlıklı bölüm açılmıştır.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle bütün sınıflarında bilgisayar, projeksiyon ve interaktif tahta ile eğitim veren bir kurumdur. Sınıflarımızın tamamında internet bağlantısı bulunmaktadır. Günün her saatinde açık ve öğrencilerin yararlandığı bilgi teknolojisi sınıfı vardır. Okulumuz bütün branşlarda öğretmeni tam olan, yardımcı araçlar yönünden oldukça zengin olan bir kurumdur.   

Çevremizden, öğrenci velilerimizden ve eğitimle ilgili kuruluşlardan her alanda sürekli ve kesintisiz destek beklemekteyiz. Biliyoruz ki; ülkemizin aydınlık geleceği ancak iyi eğitim almış ,iyi yetiştirilmiş ,neyi niçin yaptığını bilen, başkalarının yönlendirmesine karşı kendi ayakları üzerinde durabilen, fert olma bilincine erişmiş gençlerle mümkün olacaktır.

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bağcılar
  İlçe

Adres: Demirkapı Mah. Osmanoğlu Cad. 1677. Sok. No.3 34214 Bağcılar/

Tel: 0212 4465375

Fax: 0212 4465376

web: http://aksemsettinanadolulisesi.meb.k12.tr

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi ile ilgili 87 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Nakil]

10.sinif nakille gelmek istiyorum. 9 ortalamam yüksek başka nakil denemek isteyen var mı 10.sinkf

2021-12-06 20:22
 
0
 
0
[okuldan biri]

merhabalar öncelikle okul formalarından bahsedeyim okul formasının üstü gri altı ise siyah pantolon kendi evinizde bulunan herhangi bir pantolonu giyebilirsiniz. formanın yaka kısmı siyah kol kısmıda aynı şekilde beden formamız var iç kısmı gri hırkası kırmızı altı ise siyah bi eşofman ve oldukça rahat öğretmenlerimiz çok iyi ortalamaya dayalı bir lise olmasına rağmen harika bir öğretmen kadromuz var. yaşlı hocalarımız da var genç hocalarımız da ve her biri birbirinden değerli hocalarımız okulda genellikle sayısal ve eşit ağırlık bölümleri tercih ediliyo dil bölümü seçmek isteyenler için söylüyorum dil bölümü de mevcut ancak yeterli talep olmadığından dolayı sözel bölümümüz bulunmamakta aslında telefon serbestti ancak velilere yapılan oylama sonucu verilen kararda artık telefon serbest değil ve bu konuda oldukça dikkatliler. öğrencilerin ortalaması bu sene oldukça yüksek öyle ki sınıfımda 97 ve 98 ortalamalı bir sürü kişi bulunmakta Demirkapı çevresinde olduğu için bir tereddüt oluyor acıkçası ama buraya gelirken asıl amacınız ders olursa çok fazla kötü insanlar ile takılmazsanız oldukça güzel bir okul açıkçası ben bu okulu tavsiye ederim kötü yorumlara fazla aldanmayın derim size

2021-10-24 20:50
 
0
 
0
[BirÖğrenci]

Okul nasıl? Formaları nasıl? Öğretmenleri nasıl? Herkesin sorduğu kesin sorular bunlardır lütfen biri bu sorulara cevap verebilir mi☺

2021-07-26 20:01
 
0
 
0
[????? ]

Obs 90.5 burayı istiyordum ama 72 lik liseyi vermiş.. Benden düşük obs li arkadaşlarım buraya gidiyor ben nasıl gidemiyorum? Nakil döneminde boş kontenjan kalırsa girebilir miyim??

2021-07-26 15:09
 
0
 
0
[Emibe]

Telefon getirmek var mı

2021-07-26 10:26
 
0
 
0
[….. .]

İbni sina güzel bi okul evet ama Akşemsettin de kötü değil burda 93 ortalama ile girende var daha yüksekle de giren de var bu okula ayrıca ibni sinanın çevresi de kötü ne beklersin Bağcılar sonuçta ama altta birinin de dediği gibi diğer okulları zorlayın olmazsa burayı tercih edebilirsiniz geleceği çok sağlam öğrenciler var bizim okulda yüksek hedefi olan öğrenci de gelebilir şahsen gayet ibni sinada ne eğitimi veriyorlarsa burda da aynı şekilde veriyorlar küçümsenecek bi yani yok okulun :))

2021-07-04 12:44
 
0
 
0
[doçent]

İbni Sina Anadolu lisesi buraya bin basar her sene en az 2 tıp 5 hukuk çıkarıyor puanı da buradan yüksek zaten bağcıların en iyi lisesi ibni sina.tabi çok yüksek hedefiniz yoksa sizin gibiler için bu okul. Ateştuğla Demirkapı tarafında çevresi kötü bir okul sonra pişman olmayın :))

2021-07-04 10:56
 
0
 
0
[Bu okulda okuyorum ]

Okulun hocaları mükemmel hepsine tek tek bayılıyorum eğitimi güzel yani içiniz rahat olsun derslerinizde başarılıysanız her türlü rahat edersiniz burdan edebiyatcıma sevgilerimi dile getiriyorum Mesut hocam seviliyorsunuz okuldaki ortam iyi değil öğrencilerde Her okulda olduğu gibi sinir insanlar var baya fazla var üst sınıflar hele ama siz kimseye bulaşmazsanız mis gibi bi şey olmaz kendi halinde sessiz insanları bekliyoruz sayko tipler gelmesin hele “bad girl “ ler hiç gelmesin

2021-07-03 20:20
 
0
 
0
[BAAL lı ]

86 ve üstü obp yi alırlar ama 86 aşağısını sanmıyorum okul da lgs ye ilk sene giren tayfanın dersleri kötü( obp olarakta o dönem herkes yapamadığı için düşük almış okul ) çalışmıyorlar bu yüzden okula zor zor diyorlar öyle bi şey yok o kadar zor değil normal çevresi Bağcılar olduğu için otomatik olarak çok da iyi değil ama hiç gitmeyin tarzı da değil hocalarımız çok tatlı insanlar anlatımları çok iyi tabi ki okulda değişik ergen tipler var öğrenci olarak hiç çekilmiyor valla ulaşım olarak ta okulun hemen önünde (diyebilirim )durak var rahatça gidip gelinebilir klasik bi okul ya vaov kesin gelin gibi bi yer değil ortalamanız 90 üstü ise başka okulları zorlayın derim ben zorlamadım hata yaptım 90 üstü olan Bakırköy Anadolu’yu zorlasın bu okuldan iyidir çevre olarak

2021-07-03 20:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aksemsettinanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız