Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi

Erzincan / Merkez

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi
 • Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Erzincan
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.9179
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi Erzincan ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.9179". Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Liselerin dört yıla çıkarılması ve Süper Liselerin kaldırılması sonucu 2005/2006 Eğitim ve Öğretim Yılında öğretime açılmıştır. Erzincan ATL ve Endüstri Meslek Lisesi ek binasında eğitim ve öğretime başlayan okulumuz 01/04/2007 tarihinde, TOKİ tarafından yapılan ve Erzincan Valiliğince okulumuza tahsis edilen Hocabey Mahallesindeki 24 derslikli yeni binasına taşınmıştır.

Vizyon Kendine yetebilen çağdaş,demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.
  Başarılar
 1. 2009 Üniversite başarı Yüzdesi %54
 2. 2009 Üniversite başarı Yüzdesi %51
 3. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
okul
 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :426
 • Derslik :16
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:00 - 15:30

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mengüceli Mahallesi 1331. Sokak ERZİNCAN

Tel: (0446) 224 34 51

Fax: 4462243368

web: http://erzincanmeal.meb.k12.tr

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Serdar]

GÜZEL BIR OKUL AMA ÖGRENCILERIN SEVIYESI DÜŞÜK OGRETMENLER KALITELI

2021-12-11 16:51
 
0
 
0
[...]

417 puanla bu liseye giremiyorsam bu nasıl eğitim sistemi

2017-08-08 11:50
 
0
 
0
[GÖKHAN AYDIN ]

SAYIN OKUL MÜDÜRÜ ÖĞRETMENLER VE DEĞERLİ ÇALIŞANLARI fazla vaktinizi almak istemiyorum sorumu belirteyim kızımın 400 puanı var ve şuan taban puanı 289 olan erzincan lisesi çıkmış ben bunu haksızlık olarak görüyorum ve çocuğumun şuan piskolojisi çok kötü oldu bunu kiminle nasıl görüşe bilirim lütfen yardımcı olurmusunuz bir baba olarak sizden çok rica ediyorum ve kızımı MİLLİ EGEMENLİK ANADOLU LİSESİNİ HAKKETTİĞİNİ DÜŞÜNÜP BU OKULDA OKUMASINI İSTİYORUM bu konuya duyarlı değerlü müdür ve yardımcılarına arz ederim yurt dışında çalışıyorum vatsabım aktif +905356693184 ÇOK TŞK EDERİM SUDİ ARABİSTAN BAYTUR PERSONEL ŞEFİ GÖKHAN AYDIN

2017-08-07 20:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Erzincan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Erzincan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mustafa Kemal Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gül-Celal Toraman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://erzincanmeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız