Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
272 5125037
2725126426
Adres Çakır Mh. İstasyon Cd. No112 Sandıklı/AFYONKARAHİSAR
MEB logo Afyonkarahisar / Sandıklı
Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi

http://syeal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Taban Puanı 388.2306 -
2016 Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Taban Puanı
332.1413 38.9800

1945-1946 öğretim yılında 20 si kız 135 öğrenci ile eğitim - öğretime başlayan okulumuz ilk açıldığında Sandıklı ortaokulu iken daha sonra İsmet İnönü Ortaokulu ismini aldı. 1967-1968 eğitim - öğretim yılında Sandıklı Lisesi ismini almıştır. Bir süre Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü de açılan okulumuz, 2010 yılında da Anadolu Lisesine dönüştürülerek Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ismini almıştır.

VİZYON Eğitim ve Öğretim Süreci İçinde; "Yaşadığı Toplumun Değerlerine Saygı Gösteren, Kendisine, Ailesine ve Ülkesine Karşı Sorumluklarını Yerine Getiren, Haklarını Koruyan ve Başkalarının Haklarına Saygı Gösteren, Fikri, Vicdanı ve İrfanı Hür, Sevgi-Saygı ve Hoşgörülü bireylerin yetişmesi için; Demokratik Yönetim Anlayışı İçinde, Kendine Güven Duyan, Teknoloji Araçlarını En Verimli Şekilde Kullanan, Değişim ve Gelişime Açık, Yerel, Ulusal ve Uluslararası Başarılara İmza Atan Örnek Bir Kurum Olabilmektir.

MİSYON Biz, Türk Milli Eğitimin amaç ve İlkeleri doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimseyen Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine bağlı, başkalarının haklarına saygı duyan sorumluluk yüklenebilen birey olma bilincini kazanmış, sosyal, kültürel, eğitsel, bilimsel, sportif ve sanatsal etkinliklerle milli kültürümüzü benimseyen ve yayılmasına yardımcı olan, bireysel ve toplumsal sorunları tanıyan ve bu sorunlara çözüm yolları arama alışkanlığı kazanmış, kişisel sağlığının yanı sıra ailesinin ve toplumun sağlığını koruyan milli ve evrensel kültür değerlerini tanıyan, benimseyen, geliştiren ve bu değerlere saygı duyan, çevre sorunlarına duyarlı, dürüst, erdemli ahlaklı, iyi ve mutlu yurttaşlar yetiştirmek için varız.
  • Öğretmen Sayısı : 18
  • Öğrenci Sayısı : 430
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabah: Ders Başlama: 08:15 Bitiş:11:45 Öğle: Ders Başlama: 13:00 Bitiş:16:30
  • Derslik Sayısı : 17
  • Konferans Salonu : 1
  • Kütüphane : 1
  • Isınma Şekli : Kalorifer-SANJET
  • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezinde.
  • Ulaşım : Her türlü ulaşım mümkündür.
Üniversite yerleştirme başarısı 2014 yılı %35

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 272 5125037
Okulun Faxı: 2725126426
Okulun Adresi: Çakır Mh. İstasyon Cd. No112 Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Afyonkarahisar Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi yorumları, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi nerede?, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi formaları, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi adresi, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi başarıları, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Afyonkarahisar, Sandıklı Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi

google+ google+ google+