Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Sandıklı

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

1945-1946 öğretim yılında 20 si kız 135 öğrenci ile eğitim - öğretime başlayan okulumuz ilk açıldığında Sandıklı ortaokulu iken daha sonra İsmet İnönü Ortaokulu ismini aldı. 1967-1968 eğitim - öğretim yılında Sandıklı Lisesi ismini almıştır. Bir süre Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü de açılan okulumuz, 2010 yılında da Anadolu Lisesine dönüştürülerek Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ismini almıştır.

VİZYON Eğitim ve Öğretim Süreci İçinde; "Yaşadığı Toplumun Değerlerine Saygı Gösteren, Kendisine, Ailesine ve Ülkesine Karşı Sorumluklarını Yerine Getiren, Haklarını Koruyan ve Başkalarının Haklarına Saygı Gösteren, Fikri, Vicdanı ve İrfanı Hür, Sevgi-Saygı ve Hoşgörülü bireylerin yetişmesi için; Demokratik Yönetim Anlayışı İçinde, Kendine Güven Duyan, Teknoloji Araçlarını En Verimli Şekilde Kullanan, Değişim ve Gelişime Açık, Yerel, Ulusal ve Uluslararası Başarılara İmza Atan Örnek Bir Kurum Olabilmektir.

MİSYON Biz, Türk Milli Eğitimin amaç ve İlkeleri doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimseyen Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine bağlı, başkalarının haklarına saygı duyan sorumluluk yüklenebilen birey olma bilincini kazanmış, sosyal, kültürel, eğitsel, bilimsel, sportif ve sanatsal etkinliklerle milli kültürümüzü benimseyen ve yayılmasına yardımcı olan, bireysel ve toplumsal sorunları tanıyan ve bu sorunlara çözüm yolları arama alışkanlığı kazanmış, kişisel sağlığının yanı sıra ailesinin ve toplumun sağlığını koruyan milli ve evrensel kültür değerlerini tanıyan, benimseyen, geliştiren ve bu değerlere saygı duyan, çevre sorunlarına duyarlı, dürüst, erdemli ahlaklı, iyi ve mutlu yurttaşlar yetiştirmek için varız.
 • Öğretmen Sayısı : 18
 • Öğrenci Sayısı : 430
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabah: Ders Başlama: 08:15 Bitiş:11:45 Öğle: Ders Başlama: 13:00 Bitiş:16:30
 • Derslik Sayısı : 17
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Isınma Şekli : Kalorifer-SANJET
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezinde.
 • Ulaşım : Her türlü ulaşım mümkündür.
Üniversite yerleştirme başarısı 2014 yılı %35
 • Tel 272 5125037
 • Fax 2725126426
Çakır Mh. İstasyon Cd. No112 Sandıklı/AFYONKARAHİSAR
  http://syeal.meb.k12.tr
Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
İhsaniye Anadolu Lisesi
 • İhsaniye/Afyonkarahisar
2
Şuhut Zafer Anadolu Lisesi
 • Şuhut/Afyonkarahisar
0
Sinanpaşa Anadolu Lisesi
 • Sinanpaşa/Afyonkarahisar
0
Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Merkez/Afyonkarahisar

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi formaları, Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum