Taşoluk Anadolu Lisesi

İstanbul / Arnavutköy

Taşoluk Anadolu Lisesi
 • Taşoluk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 32
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Arnavutköy
OBP Puanı (*) 84.7521
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Taşoluk Anadolu Lisesi İstanbul ili Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Taşoluk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Taşoluk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.7521". Taşoluk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Taşoluk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Taşoluk Anadolu Lisesi olarak 2008-2009 eğitim öğretim yılında hizmete başlamıştır. Arnavutköy ilçe Merkezine 5 km, Esenler Otogarına 29 km,İstanbul Havalimanına 13 km'dir.

Okulumuz önünden geçen İETT otobüsleri ve 10 dk'da bir sefer yapan dolmuşlar ile merkeze ve birçok yere ulaşım sağlanabilir.

Otogar'dan Ulaşım: Otogar yolundan Taşoluk'a gelen Arnavutköy minibüsleri ile gelinebilir.

Arnavutköy Merkezden Ulaşım: İlçeden Taşoluk minibüsleri ve İett hatları ile ulaşım sağlanabilir.Ayrıca Cebeci'den 36HT ve 336T hatlı otobüslerle gelinebilir.

İstanbul Havalimanı'ndan Ulaşım: H6 otobüs hatttı ile ulaşım sağlanabilir.

Taşoluk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Taşoluk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Taşoluk Anadolu Lisesi
Taşoluk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Arnavutköy
  İlçe

Adres: Mehmet Akif Ersoy mah. Çelebi sok. No2 Arnavutköy, İstanbul

Tel: 0212 684 42 10

Fax: 0212 684 42 11

web: http://tasolukanadolulisesi.meb.k12.tr

Taşoluk Anadolu Lisesi ile ilgili 32 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Taşoluk anadolu lgs]

Benim puanım 82.0177 taşoluğunda 82.3875 sizce alırlar mı?

2021-07-03 15:30
 
0
 
0
[Enes Peker]

Benim ortalamam 81 acaba alırlar mı belki yer kalır 82 ortalamayla alıyorlar 1 puandan bişey olmaz bence alırlar inşallah, Allah gönlünüze göre versin değerli dostlarım değerli kardeşlerim...

2021-06-30 19:42
 
0
 
0
[Lgs öğrencisi ]

Ya benim puanım 81 acaba alırlar mı ki ya çok istiyorum lütfen ya inşallah alırlar allah herkese gönlüne göre versin unutmayın ki herşey sizin için en hayırlısıdır şansımı deneyeceğim ama sanmıyorum alacaklarını ama güzel okul ya keşke alsalar amin herkesin duası kabul olsun amin inşallah:´)

2021-06-30 15:14
 
0
 
0
[BYCİZ KRALL]

Ben 480 puan yaptim hiç zorlanmadan kazandım okulu 3 senedir bu okuldayım
Ve çok memnunum 👍

2021-06-20 00:24
 
0
 
0
[lgs öğrencisi]

okul çok güzel ama benim puanım 82.1055 sizce kabul ederlermi

2021-06-08 14:18
 
0
 
0
[taşoluk anadolu ]

arkadaşlar okula ben gittim benim obp 79 okulda 82 ile alıyor şuanda okulda boş kontenjan yok ama kımın puanı 82 den fazlaysa o öncelikli oluyo ama ilk onu alıyolar ben bu okulu çok istiyorum Almanca dersi flan varmış yurdışı eresmus projesi varmış tabı ne kadarı doğru bilemem okulun sıtesınde yazıyordu ama çok ümütlenmeyin 82 nın altında bu okula girme şansınız baya az lgs puanına bakmıyolar diye biliyorum

2020-10-21 18:39
 
0
 
0
[Fatih/Akçay İletişim:İnstagra]

Evet Çoğu Demiş Şöyle Kötü Böyle Kötü Değil Ben Daha Yeni Geçtim Hocalarla İletişim Kurdum Canlı Dersten Anlamayan Ben Anlıyorum Okulun Kapalı Spor Salonu 100+ Bisiklet i Var Tüm İmkanlar Var A dan Z ye Anadolu Olması Ayrı Bir Özellik Kocaman Bir Bahçesi Var Market Ve Yanında 2 Camisi Var Okulun Başarıları Zaten Çok İyi Benim Yan Komşum 12.Sınıfa Geçti Sınıfa Geçti Ve Sınıfın Muhabbet Kuşu Var Dışı Yeniden Boyandı İçi Tadilata Sokuldu Spor Malzemeleri Yenilendi Okulun Kupa Turnuva Vs Müsabakalar Düzenleniyor Okul Takımları Var Ümidinizi Kırmayım Ama 82.3875 De Girmeniz Çok Zor Tutturamayanlar E-Devletten Tercih Yapsın Belki Tutar Teog Puanı 400 İstiyor Lgs Puanına Bakmıyorlar Başka Sormak İsterseniz İnstagramdan İleteşime Geçebilirsiniz İyi Günler Dilerim

Okul Öğrencilerinden Muhammed Fatih Akçay:9/A
22Eylül/2020
Bilginize Arz Ederim

2020-09-22 16:18
 
0
 
0
[yasemin]

benim ortalamam 73 te beni alırlarmı?
lütfen alın

2020-08-18 14:26
 
0
 
0
[Liseye geçti yanıt]

Arnavutköy Anadolu´da okuyan arkadaşım var hiç tavsiye etmiyor.Okulda telefon toplanıyor bu sene de öyle olur büyük ihtimalle.Formani kesinlikle giy okula hayli hayli girersin sevgiler.

2020-08-11 17:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Taşoluk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Taşoluk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tasolukanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Taşoluk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Taşoluk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Taşoluk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Taşoluk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız