Taşoluk Anadolu Lisesi

İstanbul / Arnavutköy

Taşoluk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 78
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.0950
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Taşoluk Anadolu Lisesi İstanbul ili Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Taşoluk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Taşoluk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.0950".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
81.0950
2021
84.7521
2020
82.3875
Taşoluk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Taşoluk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Taşoluk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Taşoluk Anadolu Lisesi olarak 2008-2009 eğitim öğretim yılında hizmete başlamıştır. Arnavutköy ilçe Merkezine 5 km, Esenler Otogarına 29 km,İstanbul Havalimanına 13 km'dir.

Okulumuz önünden geçen İETT otobüsleri ve 10 dk'da bir sefer yapan dolmuşlar ile merkeze ve birçok yere ulaşım sağlanabilir.

Otogar'dan Ulaşım: Otogar yolundan Taşoluk'a gelen Arnavutköy minibüsleri ile gelinebilir.

Arnavutköy Merkezden Ulaşım: İlçeden Taşoluk minibüsleri ve İett hatları ile ulaşım sağlanabilir.Ayrıca Cebeci'den 36HT ve 336T hatlı otobüslerle gelinebilir.

İstanbul Havalimanı'ndan Ulaşım: H6 otobüs hatttı ile ulaşım sağlanabilir.

Taşoluk Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Taşoluk Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Taşoluk Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Taşoluk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Taşoluk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Taşoluk Anadolu Lisesi
Taşoluk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Arnavutköy
  İlçe

Adres: Mehmet Akif Ersoy mah. Çelebi sok. No2 Arnavutköy, İstanbul

Tel: 0212 684 42 10

Fax: 0212 684 42 11

web: http://tasolukanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Taşoluk Anadolu Lisesi ile ilgili 78 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[okul taşoluk anadolu lise]

Okulda çok güzel

2023-01-19 15:47
 
0
 
0
[Öğrencii]

Bu okula gelmek için illaki 81 olması şart mı yoksa 78 faln olsa alırlar mı

2023-01-13 22:07
 
0
 
0
[Bir öğrenci]

Okul güzel. Ön yargılarım vardı ama hepsinin tersini bana yaşattı. Güzel okul helmek isteyen gelsin nakil aldırdığınızda atıyorum pazartesi aldırdınız cuma kabul oluyor eğer puanınız yetiyorsa ve boş kontenjan varsa. Telefonlar sabah toplanım çıkïşta veriliyor. Merak etmeyin kameralar var heryerde çalınmaz. Okul disiplinli. Kavga ederseniz disiplin alırsınız. Okul formasıyla gelin gelmeyeni almıyolar. Hocalar farketmeden sıvışanlar hariç tabi. sınıflar 45 kişilik ama size söyleyim önceden sınıfınnızı bulun. Son dakak ararsanız bulmanız bayağ zorlaşır. Okula gelince her yeri gezin çünkü 2. Hafta ancak kızlar lavabosunu bulabildim 😅. Ona göre yani. Mümkünse her yeri öğrenin sonra hocalar bişey istediğinde alabilesiniz. Servisler var ama aylık fiyatı 800tl bence deymez otobüse binin imkanınız varsa. Okulun kapalı spor salonu var gayet güzel onun dışında sanırım daha söylicek bişey kalmadı gelin derim öneririm bu okulu bb

2022-10-09 10:49
 
0
 
0
[dilci]

okulda bu sene 11dil sınıfı açıldı mı

2022-09-14 20:03
 
0
 
0
Reklam
[Yiğit]

6.SINIFTAA 85 2.SINIFTA 72 YAPTIM BURAYA GITMEK ICIN 8.SINIFTA KAC ORTALAMA YAPMAM LAZIM PLS SOYLEYIN

2022-09-08 17:05
 
0
 
0
[Hshsv]

Okulun öğretmenleri öğrencileri vs nasil

2022-09-08 15:23
 
0
 
0
[Merve ]

Ben 11. Sınıfım boş kontenjan var başvuru yaptım alınma ihtimalim var mı

2022-08-27 13:04
 
0
 
0
[Okulda yeni ogrenci]

Okulun nerelere servisi var

2022-08-07 14:29
 
0
 
0
[Berat]

Eğer nakil versem boş kontenjan olsa obp 88 kayıt alanı dışı alırlarmı

2022-07-28 12:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 395

Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 424

Mustafa Barut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 253

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 47

Kasımpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 153

Nurettin Topçu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Taşoluk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 81.0950
Taşoluk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Taşoluk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Taşoluk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Taşoluk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Taşoluk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Taşoluk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Taşoluk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tasolukanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Taşoluk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Taşoluk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Taşoluk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Taşoluk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız