Süha Erler Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Süha Erler Anadolu Lisesi
 • Süha Erler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.7283
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Süha Erler Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Süha Erler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Süha Erler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.7283".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.7283
2020
93.3179
Süha Erler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Süha Erler Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Süha Erler Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Süha Erler Anadolu Lisesi 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında Süha Erler Lisesi adıyla hizmete açılmıştır. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsüne geçerek, Süha Erler Anadolu Lisesi olarak hizmet vermektedir.

Okulun yapılmasını sağlayan Kahramanmaraşlı hayırsever işadamı Süha Erler1930 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Bebek İlkokulu'nda, liseyi Kabataş Erkek Lisesi'nde Yüksek Öğrenimini ise Almanya'da Stuttgard Teknik Üniversitesi'nde yaparak Yüksek Tekstil Mühendisi olarak mezun oldu. 1955-1956 senelerinde yedek subaylık görevini yerine getirdikten sonra Almanya'da Schlafhorst Monforst ve Kleinewefers makine fabrikalarında 1 sene stajyer mühendisi olarak çalıştı. 1958 yılından itibaren bu şirketin yönetimine girdi ve halen aynı şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Yüzme sporunda, yüzme şampiyonlukları kazanarak 10 sene su topu oynamıştır. İstanbul yüzme ihtisas kulübünde (İYİK) 3 devre kulüp başkanlığı yapmıştır.

Süha Erler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Süha Erler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Akif İnan Mh. Mustafa OR Caddesi 46050 Merkez/KAHRAMANMARAŞ

Tel: 0344 215 89 74

Fax: 0344 215 36 68

web: https://kseal.meb.k12.tr

Süha Erler Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Seal öğrencisi ]

Ben başlarda yanındaki şehit serkan yılmaz´daydım sonra seal´a geçtim ama keşke geçmeseydim okul çok küçük hapishane gibi bir yer aşırı rutubet var ve hiç temiz değil. Emin olun pekte iyi bir yer değil ben şuan serkan Yılmaz´a nakil aldırmak için uğraşıyorum

2022-03-21 20:10
 
0
 
0
[İsöimi vermrk isteyorm]

Yabancı dil bölümü var mı. ksbl mi burası mı yojsa Atatürk lisesi mi sizce hangisine gitmeliyim???

2021-07-26 08:10
 
0
 
0
[ÖMERF]

Arkadaşlar ortalamam 87. küsürat süha erlere yerleşmek istiyorum sizce yerleşebilirmiyim?

2021-07-08 22:05
 
0
 
0
[belinay]

ortalamam 96 atatürk ve burayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım

2021-07-08 12:54
 
0
 
0
Reklam
[Rayz1N]

Arkadaşlar Ben Hocamla Konuştum Ortalamam 91,8540 Ve Bu Okula Kesin Gidermişim. Burada Yazan Puan Önceki Senelerin Puanları Yani Gidebilirsiniz Bu Okula 90 Ve 90 den yüksek olanlar.Başarılar Dilerim.

2021-07-07 12:48
 
0
 
0
[girmek istiyom]

okul ortalama puanım 91, bişiler işte. girebilirmiyim sizce

2021-07-04 21:07
 
0
 
0
[.....]

nur kayıt alanındaysa alırlar mesafeye bakmiyolar kayıt alanıdamı değilmi diye bakiyolar sonra obpne bakiyolar

2021-07-02 08:28
 
0
 
0
[nur 129]

obp puanım 94 ancak evim epey uzak alırmı bu okul sizce

2021-06-30 21:00
 
0
 
0
[nur 129]

merhaba benim puanım obp puanım 94 ancak evim çok uzak bu okula yinede girebilir miyim acaba yaşadığım yerdeki lise aşırı kötü ve lgs sonucum iyi değil ... evim epey uzak

2021-06-30 20:56
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 42

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Süha Erler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Süha Erler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kseal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Süha Erler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Süha Erler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Süha Erler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Süha Erler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız