Süha Erler Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Süha Erler Anadolu Lisesi
 • Süha Erler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Onikişubat
Başarı Puanı (OBP) 93.3179
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Süha Erler Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Süha Erler Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Süha Erler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Süha Erler Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Süha Erler Anadolu Lisesi 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında Süha Erler Lisesi adıyla hizmete açılmıştır. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsüne geçerek, Süha Erler Anadolu Lisesi olarak hizmet vermektedir.

Okulun yapılmasını sağlayan Kahramanmaraşlı hayırsever işadamı Süha Erler1930 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Bebek İlkokulu'nda, liseyi Kabataş Erkek Lisesi'nde Yüksek Öğrenimini ise Almanya'da Stuttgard Teknik Üniversitesi'nde yaparak Yüksek Tekstil Mühendisi olarak mezun oldu. 1955-1956 senelerinde yedek subaylık görevini yerine getirdikten sonra Almanya'da Schlafhorst Monforst ve Kleinewefers makine fabrikalarında 1 sene stajyer mühendisi olarak çalıştı. 1958 yılından itibaren bu şirketin yönetimine girdi ve halen aynı şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Yüzme sporunda, yüzme şampiyonlukları kazanarak 10 sene su topu oynamıştır. İstanbul yüzme ihtisas kulübünde (İYİK) 3 devre kulüp başkanlığı yapmıştır.

Okulumuza 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında 12 derslik Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ilave olarak yapılmasına başlanmış olup 2015 Mart ayında bitirilmesi planlanmaktadır. Ek kontenjan artırımıyla yedi 9. sınıf, üçer de 10-11 ve 12. sınıf olarak 510 öğrenciyle eğitime devam etmakte olan okulumuz 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren kademeli bir şekilde 24 derslik olarak eğitime devam edecektir.

Vizyon Kahramanmaraş ilinde nitelikli eğitim veren bir Anadolu Lisesi haline gelmek.

Misyon Türk Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, toplum içerisinde kendini ifade edebilen, kendine güvenen, toplumsal duyarlılığı ve değerleri olan bireyler yetiştirmek.
 • Öğretmen :36
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :720
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:00-15:15
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 1. 2013-2014 yılı 49 öğrenciden 29 yerleşen
 2. 2014-2015 yılı 62 öğrenciden 35 yerleşen
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 1. 2013-2014 yılı %60
 2. 2014-2015 yılı %56

Süha Erler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Süha Erler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Akif İnan Mh. Mustafa OR Caddesi 46050 Merkez/KAHRAMANMARAŞ

Tel: 0344 215 89 74

Fax: 0344 215 36 68

web: http://kseal.meb.k12.tr

Süha Erler Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Süha Erler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Süha Erler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kseal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Süha Erler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Süha Erler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Süha Erler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Süha Erler Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız