İbrahim Çalık Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi
 • İbrahim Çalık Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Onikişubat
Başarı Puanı (OBP) 90.6056
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2000-2001 yılına kadar eğitim ve öğretim faaliyetini iki katlı, on iki derslikli olan eski binasında sürdüren okulumuz, gerek okulun bulunduğu semtin büyümesi, gerekse il genelinde artan başarısı sonucu artan öğrenci sayısına mevcut binanın cevap verememesi nedeniyle okul müdürlüğünce 1995 yılında ek bina yaptırılması isteğinde bulunulmuş ve Milli Eğitim Bakanlığınca uygun görülen bu istek, 735-A tipi okul projesine uygun 16 derslikli fiziki yapılmasıyla 15 Eylül 2001 tarihinde yeni binasında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Ancak, okulun eski binası geçici bir süreyle Hürriyet Pansiyonlu ilköğretim Okuluna tahsis edilmiştir.

Ayrıca, 1998 yılında Yabancı Dil ağırlıklı Lisenin açılış onayı gelmesine rağmen, okulumuzun fiziki yapısı yeterli olmadığından, ancak 2001-2002 öğretim yılında yeni binaya okulumuzun taşınmış olması bu yetersizliği kısmen ortadan kaldırdığından (1) sınıf açılarak eğitim öğretime başlamıştır.

2007-2008 eğitim öğretim yılında okulumuz pansiyonlu hale gelmiştir. Çoğunluğu bizim okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin sayısı 89 erkek, 46 kız öğrencidir. Okulumuzun yurdunda 2009-2010 eğitim öğretim yılında toplam 130 erkek, 125 kız öğrenci kalmıştır. Okulumuz pansiyonu 2010-2011 eğitim öğretim yılında 288 kapasiteli kız pansiyonuna dönüştürülmüştür.

Vizyon Öğrencilerimiz; kendine, çevreye ve topluma karşı duyarlı ve sorumluluklarının bilincinde, her alanda en iyiye ulaşmaya çalışan, bireyler olarak yetişsinler, Yönetici, öğretmen, personel, veli ve öğrencilerimiz mutlu, huzurlu olarak, tüm süreçlerde toplam kalite yönetim anlayışıyla hareket eden, çevrede, bölgede ve ülkede örnek olacak model bir okul toplumu oluşsun,

Misyon Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde; "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller yetiştirmek, öğrencilerimize çağdaş ve demokratik bir ortamda, öncelikli olarak topluma ,kendine ailesine ,çevresine yararlı toplumumuzun maddi manevi değerlerine bağlı bireyler olarak eğitmek ve bir yüksek öğretim programına hazırlamaktır.

Başarılar sportif faaliyetlerde Türkiye Geneli Derecelerimiz vardır

 • Öğretmen :42
 • Öğrenci :712
 • Derslik :20
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :OKULUMUZ NORMAL EĞİTİM YAPMAKTADIR.
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler DERS BAŞLAMA SAATİ 08:00 DERS BİTİŞ SAATİ 15:10
 • Pansiyon Bilgileri 180 KIZ ÖĞRENCİ
2016 Üniversite Başarı Durumunu İncele

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Necip Fazıl Mah. Kadirpaşa Bul. 19. sokak Kahramanmaraş 46050 Türkiye

Tel: (0344) 2150437

Fax: 0344 2152802

web: http://icl.meb.k12.tr

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İbrahim Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://icl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İbrahim Çalık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız