İbrahim Çalık Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 27
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.0123
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.0123".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.0123
2021
92.1250
2020
90.6056
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1988 ? 1989 eğitim ve öğretim yılında faaliyetine başlayan okulumuz, Kahramanmaraş´ın saygın, yardım sever, sanayici ve iş adamı Galip ÇALIK tarafından babası merhum İbrahim ÇALIK adına yaptırılmıştır. Okulumuz 2000 ? 2001 yılına kadar eğitim ve öğretim faaliyetini iki katlı, on iki derslikli olan eski binasında devam etmiştir. Okulumuzun bulunduğu semtin büyümesi, gerekse il genelinde artan başarısı sonucu artan öğrenci sayısına mevcut bina cevap veremez hale gelmiştir. Bu nedenlerle okul müdürlüğümüzce 1995 yılında ek bina yapılması isteğinde bulunulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığınca uygun görülen bu istek, 735-A tipi okul projesine uygun 16 derslikli fiziki yapılmasıyla 15 Eylül 2001 tarihinde yeni binasında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Ancak, okulun eski binası Hürriyet Pansiyonlu İlköğretim Okuluna önce geçici sonra kalıcı olarak tahsis edilmiştir. Ayrıca, 1998 yılında Yabancı Dil ağırlıklı Lisenin açılış onayı gelmesine rağmen, okulumuzun fiziki yapısı yeterli olmadığından, 2001 ? 2002 öğretim yılında yeni binaya okulumuzun taşınmış olması bu yetersizliği kısmen ortadan kaldırdığından bir sınıf açılarak eğitim öğretime başlamıştır. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Necip Fazıl Mah. Kadirpaşa Bul. 19. sokak Kahramanmaraş 46050 Türkiye

Tel: (0344) 2150437

Fax: 0344 2152802

web: http://icl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Hayatı kayan gençlerden ]

Cidden bu okul en son seçeneğiniz olsun neden mi hemen basit bir örnek vereyim 12. Sınıfta bölümüm sayısal inkılap dersi görüyorum ve yazılısından 24 alıyorum matematikten aldığım not 86 bence tercih edilmemesi için yeterli bir sebep gerçekten alakasız derslerde çok zorluyorlar meslea biz din yazılısını ve inkılap yazılısını matematikden daha zor oldunu düşünüyoruz benim yani çalışıp 86 almam hiç bir işe yaramıyor zaten ortalamama bir 24 eklendi ve dibe çekti yani asla acımazlar diğer okullarda sorular veriliyor biz 24 alıyoruz bu yüzden tercih etmeyin

2022-03-28 22:43
 
0
 
0
[Derbeder gençlik]

Okulu tercih etmenizi asla önermem 12.sınıfa geldinizde gerçekten çok pişman olursunuz tecrübeyle sabit, diğer okulların 12.sınıflara gösterdi töleransın 10 da birini görmüyoruz yazılılar da ve devamsızlık konusunda gerçekten çok sıkıntılı bir okul öğretmen kadrosu olarak yardımcı olmak isteyen 1 2 öğretmen var diğerleri asla yardımcı olmuyor her bakımdan en son tercihiniz olsun derim sınav senenizde sizi yıpratmayan bir okul tercih etmenizi öneririm

2022-03-28 22:31
 
0
 
0
[lütfen cevaplayabilirmisi]

arkadaslar bana bu okul çıktı okula gidip kayıt yaptırmamız gerekiyormu belge felan doldurmak gibi

2021-08-06 12:25
 
0
 
0
[???yok]

2021 lgs sinavina girdim ve ibrahim calik cikti obp puanim 93,5... Ama bn sehit serkan yilmazi istiyordum
Sizce sehit serkan yilmaz mi iyi yoksa ibrahim calik mi?? Cevap verirseniz sevinirim😊

2021-07-26 12:43
 
0
 
0
Reklam
[Boşver ]

Arkadaşlar merhaba 2021 lgs tercihlerinde burayi en basa yazdim ortalamam 94 okul beni alirmi bide kayit alanimda

2021-07-07 06:31
 
0
 
0
[Soru sorucam sadece]

Benim puanım 91.5081 alırlar mı lütfen yardım edin birde nasıl bir lise tercihlerimde en üstte yazıcam

2021-07-06 16:17
 
0
 
0
[Lgs öğrencisi ]

Benim ortalamam 88 bu okulu çok istiyorum sizce gelirmi? Lütfen cevaplarmisiniz. En düşük kaçla alıyor.

2021-07-06 12:46
 
0
 
0
[.....]

Okulda 2. Yılım ilk çıktığında üzüldüm fakat eğitimi ve temizliği cidden çok iyi. Zorba insanlar varsa bile bana denk gelmedi sessiz sakin bir yer (ki bir şey olsa rehber servisi ilgilenir.)tercih etmenizi öneririm.

2021-07-01 01:28
 
0
 
0
[Ayşenur]

Öncelikle okulun iyi bor ortalama olmasına bakmayın okul serseri kaynıyor onun yanındaki okul benim okusuğum ortaokul hep okuldan kaçıyorlar yani serserilerle aynı okulda okumak istiyorsanız tercih sizin

2021-05-27 14:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Maarif Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atlas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Cemil Kaçmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Pazarcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pazarcık Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.0123
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İbrahim Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://icl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İbrahim Çalık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İbrahim Çalık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İbrahim Çalık Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız