Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.0518
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.0518".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
81.0518
2021
81.5722
2020
71.0850
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

VİZYON Öğrencilerimizi; çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir eğitim-öğretim anlayışıyla örnek ve önder bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Okulumuzda etkinlik ve verimliliği sağlayıp, kaliteyi artırmak; öğrencilerimize yönelik, eğitim - öğretimin faaliyetlerinin yanında psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle beraber sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle onların iyi bir vatandaş olarak yetişmelerini sağlamaktır. Okulumuz 2016 LYS sonuçlarına göre kazandırma oranı %48 olmuştur.

Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstiklal Mh. Dr. Sadık Ahmet Cd. 19. Sk. No21

Tel: 03442157545

Fax: 03442153212

web: http://aktasanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Maraş ]

Bölümleri nedir

2022-07-05 20:19
 
0
 
0
[Öğrenci]

Benim ortalamam 80,1614 peki ben bu okula gelebilir miyim hocam lütfen acil yardım 🥺🥺🥺

2022-06-30 19:29
 
0
 
0
[(Maraşlı)]

Obp 81 gelebilir miyim?

2022-06-07 20:32
 
0
 
0
[Kullanıcı]

Okuldaki ortam ve hocalar nasıl zorluyorlar mı lütfen bilgi

2018-10-06 21:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Tanır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Cemil Kaçmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Adem Seyfioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi kaç puan 2023 81.0518
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aktasanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız