Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi
 • Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 216
Okulun Taban Puanı 435.0725
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.55
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 435.0725 6.55
2018 - -
2017 476.3497 -
Devlet yatırım programı çerçevesinde 1997 yılında yapımına başlanan okul binamız 2003 yılında tamamlanarak, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12.08.2003 tarihli ve 7528 sayılı onayı ile "Kahramanmaraş Anadolu Lisesi" adıyla 2003-2004 öğretim yılı başında ön kayıtla 120 öğrenci alarak eğitim, öğretime açılmıştır.

Okul ismi konusunda ÖSYM ile yaşanan sorundan dolayı, 27.02.2007 tarihli ve 05700 sayılı Valilik Oluru ile okulumuzun ismi "Kahramanmaraş Merkez Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir. 2006-2007 eğitim-öğretim yılı sonunda okulumuz 105 öğrenci mezun ederek ilk mezunların vermiştir.

Kahramanmaraşın yetiştirdiği şair ve yazar Erdem BAYAZITın 5 Temmuz 2008 tarihinde vefatının ardından isminin bir okula verilerek yaşatılması gündeme gelmiş, 17.09.2008 tarihli ve 29584 sayılı Valilik Oluru ile okulumuzun ismi "Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : Dünyaya öncülük edebilecek bireylerin Türkiyesine, nitelikli, gelişime ve sorgulamaya açık, öz değerleriyle barışık insanlar yetiştirmek

MİSYON : Yüksek öğretime ve hayata hazırlanan, bireysel yeteneklerinin farkında olan, bilgi, beceri ve sorumluluk sahibi, özgüveni gelişmiş, bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR : LYS yerleştirmelerinde Türkiye genelinde TM3 puanında 1300 ve 2000 de iki öğrenci,MF3 puanında 2300 de bir öğrencimiz vardır
Adres

Üngüt Mahallesi. Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN Bulvarı. Nu147 46050 ONİKİŞUBAT/KAHRAMANMARAŞ

Telefon

03442110165

Fax

03442110166

web

http://eba.meb.k12.tr

Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 3
 • Yorum

Elbistan Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş Elbistan

Elbistan Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız