Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi
 • Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Onikişubat
Başarı Puanı (OBP) 94.8318
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul binamız; ilk olarak 2005 yılında Ali Galip Çalık İlköğretim okulu olarak açılmış 2011 yılında da Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi açılmıştır.

Okulumuz 2011-2012 Eğitim-öğretim yılında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 10 derslikli olarak kurulmuş; 9/A ve 9/B sınıfları olmak üzere, sınavla aldığı toplam 60 öğrenciyle 2 sınıf olarak eğitim- öğretime başlamıştır. 2012-2013 eğitim - öğretim yılında iki 9.sınıf, iki 10. Sınıf olmak üzere dört sınıf ile eğitimine devam etmektedir. Ayrıca A ve B şubeleri olmak üzere ikide Anasınıfı okulumuz bünyesinde açılmıştır.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında iki 9.sınıf, iki 10. Sınıf ve iki 11. sınıf ile toplamda 6 şube 184 öğrenci ile eğitimine devam etmiştir. 2014- 2015 Eğitim-Öğretim yılında iki 9. sınıf, 2 10. sınıf, 2 11.sınıf ve 2 12.sınıf olmak üzere toplam 8 sınıf ile eğitimine devam etmektedir. Okulumuz bünyesinde: 10 derslik 6 şube, 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 memur odası, 1 Rehberlik servisi odası, 1 öğretmenler odası, laboratuar ve kütüphane vardır. Her katta kız ve erkek öğrenciler için tuvaletler mevcuttur.

Okulumuzun 3800 metrekare kullanım alanının, 576 metrekaresi bina alanı, 3344 metrekaresi bahçe olarak kullanılmaktadır. 2 katlı müstakil bir binaya sahiptir. Kurumumuz çağdaş eğitim- öğretimin gerekleri; uygun fiziksel mekanların temini, eğitim - öğretim araç ve gereçlerinin sağlanması, eğitim - öğretim ve yönetim süreç standartlarının belirlenmesi ve en güzel şekilde yürütülmesi konusunda Kahramanmaraş'ta var olan Anadolu Liseleri içinde örnek teşkil etme azminde ilk adımlarını atmaktadır.

Okulumuzda 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle 9 şubede 304 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

VİZYON : Milli kültürle bezenmiş, başarıda sınır tanımayan, model öğrenciler yetiştiren bir okul olmak.

MİSYON : Okul öncesinden başlayıp öğrencilerimize çağdaş bir eğitimi vererek onları başarılı bireyler olarak yükseköğrenime hazırlayıp, öğrencilerimizi Türk toplumunun değerlerini, ahlakını önemseyen insanlar olarak yetiştirmek ve okul toplumuna severek gelecekleri bir okul ortamı hazırlamak.

BAŞARILAR : Okulumuz Beyaz Bayrak almıştır. TÜBİTAK projelerinde bölge finalinde ilimizi temsil etmiştir. 2016-2017 eğitim öğretim yılında Masa Tenisi Bölge 3.lüğü

 • Öğretmen : 22
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 304
 • Derslik : 9
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:00-15:10
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : 2015-2016: %98,38 LYS\'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2016-2017: %69
 • 2015-2016: %64

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Haydarbey Mahallesi Karasu Bulvarı 32069 Sokak

Tel: 344 216 26 39

Fax: 0

web: http://agcalikal.meb.k12.tr

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://agcalikal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız