Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi
 • Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.3909
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.3909".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
94.3909
2020
94.8318
Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okul binamız; ilk olarak 2005 yılında Ali Galip Çalık İlköğretim okulu olarak açılmış 2011 yılında da Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi açılmıştır.

Okulumuz 2011-2012 Eğitim-öğretim yılında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 10 derslikli olarak kurulmuş; 9/A ve 9/B sınıfları olmak üzere, sınavla aldığı toplam 60 öğrenciyle 2 sınıf olarak eğitim- öğretime başlamıştır. 2012-2013 eğitim - öğretim yılında iki 9.sınıf, iki 10. Sınıf olmak üzere dört sınıf ile eğitimine devam etmektedir. Ayrıca A ve B şubeleri olmak üzere ikide Anasınıfı okulumuz bünyesinde açılmıştır.

Okulumuz bünyesinde: 10 derslik 6 şube, 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 memur odası, 1 Rehberlik servisi odası, 1 öğretmenler odası, laboratuar ve kütüphane vardır. Her katta kız ve erkek öğrenciler için tuvaletler mevcuttur.

Okulumuzun 3800 metrekare kullanım alanının, 576 metrekaresi bina alanı, 3344 metrekaresi bahçe olarak kullanılmaktadır. 2 katlı müstakil bir binaya sahiptir. Kurumumuz çağdaş eğitim- öğretimin gerekleri; uygun fiziksel mekanların temini, eğitim - öğretim araç ve gereçlerinin sağlanması, eğitim - öğretim ve yönetim süreç standartlarının belirlenmesi ve en güzel şekilde yürütülmesi konusunda Kahramanmaraş'ta var olan Anadolu Liseleri içinde örnek teşkil etme azminde ilk adımlarını atmaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Haydarbey Mahallesi Karasu Bulvarı 32069 Sokak

Tel: 344 216 26 39

Fax: 0

web: http://agcalikal.meb.k12.tr

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sanane]

Tek bir iyi yönü var az öğrenci ama az öğrenci var diye kavga fln az oluyo değil. Abarttıkları kadar iyi bir okul değil. Tecrübe ettim maalesef

2022-03-21 20:28
 
0
 
0
[Senas]

Arkadaşlar okul 2019 da en az kaç ortlamayla alıyordu?

2021-07-24 14:33
 
0
 
0
[HOCALAR]

Arkadaslar samsem kullanıcı adlı ögrenciimiz dogru söylüyor
okulumoz gayette iyi bir okuldur siz kötü diyenlere aldanmayın

2021-07-23 13:53
 
0
 
0
[saamsem]

VE OKULUN BÖLÜMLERİ FEN LİSESİ BÖLÜMLERİ
SOSYAL LİSESİ BÖLÜMLERİ VE
ANADOLU LİSESİ VAR GAYETTE İYİ BİR OKUL BEN GAYET MEMNUN KALDIM

2021-07-23 11:07
 
0
 
0
Reklam
[saamsem]

ve isterseniz lgs poanıylan gidebiliyorsunuz ben lgs poanıylan gitmistim 10 yıl öncesinden gitmistim 398
poanlan suanki poanıda 475 poan yani kötü lise diyenlere inanmayın gayette iyi bir lise ben memnun kaldım

2021-07-23 11:04
 
0
 
0
[saamsem]

okulun obp poanı 98. 098 ve ben u okuldan mezun oldum ve suandaki meslegim savcılık

2021-07-23 10:59
 
0
 
0
[simay]

arkadaşlar okul hakkında net bilgi bilen varmı? orada okuyan varsa acil bilgi versin lütfen ona göre tercih yapıcam.

2021-07-08 00:28
 
0
 
0
[.....]

okul 2018 de kaç puanla aldı

2021-06-30 16:51
 
0
 
0
[LGS ÖĞRENCİSİ]

lütfen detaylı bi bilgi verebilirmisiniz acaba okulda okuyanlar okulu en iyi yorumlayabilecek olan sizlersiniz

2021-01-27 20:16
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 42

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://agcalikal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız