Göksun Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Göksun

Göksun Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 9
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.4293
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Göksun Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Göksun Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Göksun Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.4293".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
89.4293
2021
89.4688
2020
86.2274
Göksun Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Göksun Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Göksun Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Göksun Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Göksun Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Göksun Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Göksun Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Göksun Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Göksun Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Göksun Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Göksun Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Anonim]

Ben okul kayıtımı buraya yaptırmak istiyorum. 10. Sınıfım. Bana bilgi verir misiniz? (Yani ben türkoğlu´nda oturuyorum, bu yüzden kayıt islemleri için okula mi gitmem lazım, beni hemen alirlar mi. Bide bu pansiyon isi de aynı şekilde..) lütfen yardım edin...

2022-12-08 21:12
 
0
 
0
[LGS 2022]

Bu okulda okuyanlara soru eğitimi iyimi acaba?

2022-08-01 18:55
 
0
 
0
[Yabancı ]

Ortalamam 92.5 Göksun Anadolu lisesi gelirmi

2022-07-04 22:26
 
0
 
0
[Cansu ceran]

Ortalamam 90 acaba gidebilirmiyim gőksun anadoluya ama kesin olarak

2022-07-02 20:10
 
0
 
0
Reklam
[46delicik]

Sayın bakanım ne olur anadolu liseleri okul ortalamasıyla alınsın fen sosyal yada prohe okulunu istesekte eğer başaramazsak en azından anadolu lisesine gideli yalvarıyorum bizler çalışmayı bırkmıcaz sadece işimizi garantiye almak istiyoruz lütfen Anadolu Liseleri Okul Ortalamalarıyla Alınsın LÜTFENNN

2021-03-16 18:15
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 61

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Abdülhamit Han Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Onikişubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Helete Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Göksun Anadolu Lisesi kaç puan 2023 89.4293
Göksun Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Göksun Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Göksun Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Göksun Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Göksun Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Göksun Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz