Mükrimin Halil Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Elbistan

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.3800
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.3800".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.3800
2021
90.4738
2020
85.7875
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mükrimin Halil Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

VİZYON : Bütün paydaşlarının, paydaşı olmaktan gurur duyduğu bir okul olmak.

MİSYON : Değişen ve gelişen dünya şartlarında bilim ve teknolojinin önem kazandığı bir çağda, bilgi toplumunu oluşturacak bireylerin kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayarak yeteneklerinin farkına varmasını sağlayan, yüksek öğretim programlarına öğrenci hazırlamayı hedefleyen bir misyon üstlenmekteyiz.Okulumuzun genel amacı pozitif düşünen,insani ve ahlaki değerleri ön planda tutan, edindiği bilgiyi yaşamında en iyi şekilde uygulayabilen kişilikli, kimlikli bireyler yetiştirmektir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında: Lisans Programlarına 31, Önlisans Programlarına 29, Açıköğretim Fakültelerine 3 olmak üzere toplam 63 öğrencimiz yerleştirilmiştir.

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mükrimin Halil Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kızılcaoba Mah. Kışla Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Tel: 3444153010

Fax: 3444154087

web: http://mhal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mehmet ]

Bu okul için diploma notumuz kaç olmalı bilen vamrı

2020-03-09 20:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Helete Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tanır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.3800
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://mhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mükrimin Halil Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mükrimin Halil Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mükrimin Halil Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız