Mükrimin Halil Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Elbistan

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi
 • Mükrimin Halil Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Elbistan
OBP Puanı (*) 90.4738
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.4738". Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
VİZYON : Bütün paydaşlarının, paydaşı olmaktan gurur duyduğu bir okul olmak.

MİSYON : Değişen ve gelişen dünya şartlarında bilim ve teknolojinin önem kazandığı bir çağda, bilgi toplumunu oluşturacak bireylerin kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayarak yeteneklerinin farkına varmasını sağlayan, yüksek öğretim programlarına öğrenci hazırlamayı hedefleyen bir misyon üstlenmekteyiz.Okulumuzun genel amacı pozitif düşünen,insani ve ahlaki değerleri ön planda tutan, edindiği bilgiyi yaşamında en iyi şekilde uygulayabilen kişilikli, kimlikli bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 50
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 886
 • Derslik : 28
 • Kütüphane : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08.00 - 14.50
 • Yerleşim Yeri : Elbistan İlçe Merkezi
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezine Uzaklık : -- İl Merkezine Uzaklık : 160 km
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında: Lisans Programlarına 31, Önlisans Programlarına 29, Açıköğretim Fakültelerine 3 olmak üzere toplam 63 öğrencimiz yerleştirilmiştir.

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mükrimin Halil Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kızılcaoba Mah. Kışla Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN

Tel: 3444153010

Fax: 3444154087

web: http://mhal.meb.k12.tr

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mehmet ]

Bu okul için diploma notumuz kaç olmalı bilen vamrı

2020-03-09 20:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 42

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://mhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mükrimin Halil Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mükrimin Halil Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mükrimin Halil Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mükrimin Halil Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız