Elbistan Anadolu Lisesi

Elbistan Anadolu Lisesi
 • Elbistan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 180
Okulun Taban Puanı 412.1602
Güncel Yüzdelik Dilimi 10.43
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Elbistan Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Elbistan Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Elbistan Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Elbistan Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Elbistan Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 412.1602 10.43
2018 - -
2017 463.9773 -
Elbistan Anadolu Lisesi 1989/1990 Eğitim Öğretim yılında açıldı. Eğitim öğretim faaliyetleri, okulun binası olmadığı için Kız Meslek Lisesi binasında 4 yıl devam etti. 1993/1994 yılında yapımı tamamlanan binasına taşındı. İlk mezunlarını 1995/1996 eğitim öğretim yılında verdi. Okulun bulunduğu yer 1989 yılına kadar Elbistan Kapalı Cezaevi idi.

Elbistan Anadolu Lisesi'nin bina alanı 1150 m2, bahçe alanı 10029 m2 ve tüm alan 11179 m2'dir. Okul bahçesinde bir voleybol sahası ve futbol sahası mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin sportif faaliyetleri daha rahat yapabilmeleri için 2009 Eylül ayında tamamlanan Kapalı Spor Salonumuz vardır. 2016/2017 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle okulumuza farklı illerden ve uzak ilçelerden gelen kız öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla MEB´e bağlı Pansiyon açılmıştır.

okul

Elbistan Anadolu Lisesi'nin 21 dersliği, 6 idari odası, 2007 yılında modernize edilen 2 labaratuarı,(Fizik ve Kimya,Biyoloji) 1 çok amaçlı salonu, kütüphanesi, kantini bulunmaktadır. Geniş bahçesi, derslik yapısı ve bulunduğu konumu ile ideal bir konumdadır.

Okulumuz, şu anda 3 idareci, 37 öğretmen, 1 memur, 2 hizmetli ile hizmet vermektedir.

Vizyon Eğitimde öncü olmak, Geleceği şekillendirecek nesil yetiştirmek. Sevgiyle yaklaşmak, evrensel bilgiye ulaşmak.

Misyon Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren, insan sevgisiyle yoğrulmuş,sorumlu ve yaratıcı, kendine güvenen, özgür, erdemli, Düşündüklerini özgürce ifade edebilen, yetki ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen :35
 • Öğrenci :567
 • Derslik :21
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Eğitim
 • Saatler Başlama:08:00 Bitiş :14:50

Fizik lab. Öğrenci koridoruSınıf görünüm

Adres

Kızılcaoba mahallesi Kışla Caddesi No84 ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

Telefon

3444153006

Fax

3444153005

web

http://elbistananadolulisesi.meb.k12.tr

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Elbistan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 3
 • Yorum

Elbistan Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş Elbistan

Elbistan Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Elbistan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Elbistan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Elbistan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Elbistan Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Elbistan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız