Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi
 • Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Dulkadiroğlu
Başarı Puanı (OBP) 92.2091
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Dulkadiroğlu İlçemizin en gözde okullarından bir tanesi olup, Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamada İddialıyız.

Okulumuz dört yıllık Anadolu Lisesi eğitimi veren bir okuldur. Okulumuzda 3 idareci (1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı), 32 öğretmen, 1 memur (1 kütüphane memuru ihtiyacı var), 2 hizmetli görev yapmaktadır (norm ihtiyacı 6 dır). Okulumuzda 1 rehber öğretmen bulunmakta olup rehberlik servisi işleyişine aksatmadan devam etmektedir. 563 öğrencinin öğrenim gördüğü okulumuzda 19 derslik, 3 idare odası,1 öğretmenler odası, 1 Bilgi Teknoloji sınıfı (2004 yılınd Milli Eğitim bakanlığı tarafında okulumuza gönderilen 15+1 bilgisayar yıpranmış ve performansı düşmüştür, buna rağmen %70-80 çalışır durumdadır.), 1 kütüphane, 1 fen laboratuarı, 1 memur odası, 1 rehberlik odası, 1 çok amaçlı salon ve 1 kantin mevcuttur. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 34' tür. Yukarıda belirttiğimiz 19 derslikten 1'i Dil Sınıfı olarak kullanılmaktadır.

Okulumuz 2009 yılında hayırsever Gümüşer Ailesi tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir. Okulumuzda tüm sınıf ve bölümlerde Etkileşimli (akıllı) Tahta mevcuttur. Tüm idari birimlerimizde 1 bilgisayar ve 1 yazıcı, ayrıca memur odasında 2 fotokopi makinesi, 1 baskı makinesi, bulunmaktadır. Okulumuzun arsası 6000 m2 olup okul binası 800 m2 üzerine yapılmıştır. Okul bahçesinde 1 basketbol sahası 1, Badminton sahası ve bir voleybol sahası mevcuttur. Bahçe çevresi ağaçlandırılmış ve ihata duvarı ile çevrilmiştir. Ancak ihata duvarı yüksek olmadığı için üzerine korkuluk eklenmesi faydalı olacaktır.

Okulumuz sosyal ve kültürel ve sportif alanlarda il çapında dereceler almaktadır. Geçmiş yıllardaki ÖSS başarısı Kahramanmaraş Anadolu Liseleri ortalamasındadır. Ancak istenilen düzeyde değildir. Çabamız ve amacımız Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmaktır.

2003-2004 eğitim-öğretim yılında da genel liseye dönüştürülmüştür.

2005-2006 eğitim-öğretim yılında da Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olup; Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretim hizmetine devam etmiş, 2007/2008 Öğretim yılında ise okulumuzun adı Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 30.04.2008 tarih ve 714/13039 sayılı yazılarıyla, okulumuzun yeni binasını yaptıran ailenin babalarının adı verilerek Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğumuz için güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir gelecek hazırlamak, Eğitim - Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak

Misyon Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; çevresine saygılı; hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

Başarılar

YGS Başarısı:

 • 2013-2014 &100
 • 2014-2015 &100
LYS Başarı Durumu:
 • 2013-2014 %58
 • 2014-2015 %64
 • Öğretmen :39
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :607
 • Derslik :19
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Saatler 08:00-15:05
 • Ulaşım 2-4-8 NUMARALI ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ OKULUMUZUN YAKININDAN GEÇMEKTEDİR.
 • Servis Bilgisi 12 Tane özel servis aracı şehrin değişik mahallelerinden okulumuza öğrenci taşımaktadır.

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bahçelievler Mah. 100.Yıl Cad. Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Tel: 03442313045

Fax: 03442313014

web: http://mgal.meb.k12.tr

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mgal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız