Kahramanmaraş Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi
 • Kahramanmaraş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Dulkadiroğlu
OBP Puanı (*) 84.8748
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kahramanmaraş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.8748". Kahramanmaraş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kahramanmaraş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1948´de ortaokula ilaveten lise kısmıda açılarak "Maraş Lisesi" adını almıştır. Öğrenci sayısındaki artış sonucu mevcut talebi karşılamayan okul 5 Mayıs 1965 tarihinde Abarabaşındaki Alman Hastanesi binasına taşındı. 15 Ağustos 1967 akşamı çıkan bir yangın sonucu bu bina tamamen yandı. Maraş Lisesi 1965-1966 öğretim yılında Bahçelievler semtindeki şimdiki binasına kavuştu. Şehre Kahramanlık ünvanın verilmesi ile birlikte ismide değiştirilerek "KAHRAMANMARAŞ LİSESİ" adını aldı.

06.06.2013 Tarihinden itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülen okul, KAHRAMANMARAŞ ANADOLU LİSESİ adıyla eğitim öğretime devam etmektedir.

Vizyon Yeniliklere açık, kendini sürekli yenileyen, okuyan, araştıran, inceleyen ve düşünen nesillerin yetiştiği, bütün öğrencilerin hayata ve bir üst eğitime hazırlandığı, idareci, öğretmen, yardımcı personel, öğrenci ve velilerin el birliği ile, çevrede, bölgede, ilde ve ülkede model okul olmak.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI: 583 öğrenciden 217 si üniversiteyi 130 u polis myo, askeri okul ve beden eğitimi öğretmenliğini kazanmıştır.....
 • 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI: 648 öğrenciden 225 i üniversiteyi 150 si polis myo, askeri okul ve beden eğitimi öğretmenliğini kazanmıştır....
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI:%37
 • 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI:%35

Misyon Ülkemizin eğitimdeki bir çiçek bahçesi olarak, ulu önder Atatürk´ün "Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmayı ve büyük Türkiye" idealine ulaşmayı hedefleyen, Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış nesiller yetiştirmek.

Başarılar 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI: 583 öğrenciden 217 si üniversiteyi 130 u polis myo, askeri okul ve beden eğitimi öğretmenliğini kazanmıştır..... 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI: 648 öğrenciden 225 i üniversiteyi 150 si polis myo, askeri okul ve beden eğitimi öğretmenliğini kazanmıştır....
 • Öğretmen :91
 • Rehber Öğretmen :4
 • Öğrenci :1418
 • Derslik :41
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Saatler 08:30-15:30 Başlama-Bitiş
 • Yabancı Dil OKULUMUZDA ALMANCA ve İNGİLİZCE YABANCI DİL DERSİ OLARAK OKUTULMAKTADIR.
 • Pansiyon Bilgileri Kız öğrenciler için yatılı pansiyon bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kahramanmaraş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yenişehir Mahallesi Dayızade Mehmet Efendi Caddesi No 21 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Tel: 0344 223 54 72

Fax: 0344 223 54 73

web: http://kmarasanadolulisesi.meb.k12.tr

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[🕊️@balcı]

Öğretmenler çok iyi eğer ortaokul başarı puanınızı iyiyse zaten iyi bir sınıfa yerleştirilirsiniz.
Arkadaş çevreniz olmasın kimseye uymayın gerekirse yalnız takılın. Her türlü spor vb.faaliyetlerde zaten biz birinciyiz.
Seçme bir okul artık. Evinize yakınsa kesin gelin, niteliksiz liseler arasında bana göre en iyi 3. Lise.

2021-12-18 11:51
 
0
 
0
[isinmsiz]

bence bu okulu seçebilirsiniz ya da siz bilirsiniz karar sizin

2021-07-13 14:30
 
0
 
0
[Tuğba küçük]

Ben seneye bu okla gelmek istiyorum peki 10. Sınıfta LYS puanımıza bakıyormusunuz yoksa boş kontejan varsa alıyormusunuz ?

2019-05-09 16:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 42

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kahramanmaraş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kahramanmaraş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kmarasanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahramanmaraş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahramanmaraş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kahramanmaraş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız