Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Afşin

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İlçemizde ilk defa 1949 yılında Afşin ortaokulu olarak açılmıştır.Daha sonra 1972 yılında ortaokula dayalı aynı binada Afşin lisesine dönüştürülmüştür.Liseye dönüştürülen eski bina yetersiz olduğundan Afşin lisesi adına yapılan yeni binaya 1974-1975 öğretim yılında taşınılmıştır.Artan öğrenci sayısına bu binada cevap veremediğinden hazine adına kayıtlı 1 hektar 700 metre kare arazi Afşin lisesi adına tahsis edilmiştir.1980 yılında yapımı tamamlanan mevcut binaya 1980-1981 öğretim yılının ekim ayında taşınılmıştır. Okulumuz 2011 yılında Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürülmüş ve "Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi" adını almıştır. BİNA DURUMU

A.BİNANIN ÖZELLİKLERİ(ISINMA-AYDINLATMA-SU VE KANALİZASYON Isınma şekli kalorifer(odun ve kömürle yanmaktadır).Aydınlatma şekli elektrik,şehir suyuna bağlı,şehir kanalizastonuna bağlıdır.

B.DERSHANELER. 16 tane kullanılan dershane mevcut olup normal planda 12 tane dershane olarak yapılmıştır.

C.LABORATUARLAR( ARAÇ-GEREÇ DURUMU ) 1 Tane laboratuvarı vardır.Araç ve gereci yeterli olup bazı araç ve gereç ihtiyacı vardır.Ayrıca 1 tane laboratuvar ihtiyaca cevap vermemektedir.

D.OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI Okulu kitaplığı vardır.Ayrıca her sınıfında kitaplığı mevcuttur.Okul kitaplığında 4870 adet kitap vardır.Bu sayıya 2004-2005 yılında okul idaresinin ve okul aile birliğinin çabaları sonucu 100 temel eser dahil edilmiştir.

E.ATÖLYE DURUMU Okulun atölyesi yoktur.

F.DEPO,AMBAR VE ARŞİV Depo vardır,ancak yetersizdir.Ambar olarak ayrı bir oda yoktur.Ambar olarak dolap kullanılmaktadır.Arşiv vardır.

G.SPOR SALONU Spor salonu yoktur.

H.İDARE ODALARI 1 müdür odası,2 müdür yardımcısı odası,1 memur odası,1 öğretmenler odası ve birde rehberlik odası vardır.

I.OKUL BAHÇESİNİN DURUMU Bahçenin alanı 15550 m² ağaçlandırma ve çiçeklendirmesi mevcuttur.

VİZYON Öğrencilerimizi, Milli kimliğini kazanmış, kendisiyle barışık İyi vatandaş, İnsanî değerleri benimsemiş dünya ile barışık iyi insan, Çağın gereklerine uygun, toplumun ve iş hayatının gerektirdiği niteliklere ve yeterliliklere sahip iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek, o Bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlayarak, kendisine güvenen, kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren, işini iyi yapan bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak.

MİSYON o Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her fırsatın verildiğini bilsin o Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirinin öğrenmesine ve gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın. o İyi bir eğitimin uygun, temiz bir çevrede olacağı bilinsin, ve çevre bilinciyle hareket edilsin.

BAŞARILAR Sportif ve kültürel alanlarda birçok başarımız bulunmaktadır. 2008, 2009 ve 2011 yıllarında Hayat Boyu Öğrenme Comenius programına yaptığımız başvurular kabul edilmiştir.
 • Öğretmen Sayısı : 25
 • Öğrenci Sayısı : 420
 • Öğretim Şekli : Normal - Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:35
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • Tel 03445114980
 • Fax 03445114021
Pınarbaşı Mah. Eshabı Kehf Cad. No129 46500 Afşin/KAHRAMANMARAŞ
  http://afsinekal.meb.k12.tr
Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
Mükrimin Halil Anadolu Lisesi
 • Elbistan/Kahramanmaraş
0
Pazarcık Atatürk Anadolu Lisesi
 • Pazarcık/Kahramanmaraş
8
Onikişubat Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi
 • Onikişubat/Kahramanmaraş
1
Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi
 • Onikişubat/Kahramanmaraş
4
Kavlaklı Anadolu Lisesi
 • Onikişubat/Kahramanmaraş

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi formaları, Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum