75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi

Karabük / Merkez

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi
 • 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Karabük
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 90.3450
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi Karabük ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.3450". 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1998-1999 Öğretim yılı başında zorunlu olarak inşaatı kısmen tamamlanmış olan bugünkü binamıza taşınılmış 24 derslik, laboratuarlar, spor salonu ve idari binadan müteşekkil okul binamız inşaatı devam ederken eğitim ve öğretime devam edilmiş, spor sa lonu bir buçuk yıl sonra 2000 yılı şubat ayında hizmete açılabilmiştir. Çevre düzenlemesi tamamlama çalışmalarına devam edilmiş, ilk olarak okul çevresindeki inşaat artıkları, şantiye binası 1999 yılı yazında kaldırılarak çevre düzeltilmiş, çakıl serilerek bahçe kullanıma devam edilmiştir.

Eğitim öğretim için gerekli olan kimya-biyoloji ve fizik laboratuarları yaptırılarak 2000 yılı 14 Nisanında Valimiz Sayın Nafiz KAYALI tarafından hizmete açılmıştır.

Çevre düzenlemesi kapsamında 2002-2003 eğitim öğretim yılı başında bahçemiz asfalt kaplanmış, okul girişi ve devamındaki tretuvarlar karo ile kaplanarak mümkün olabildiği ölçüde güzelleştirilmeye çalışılmıştır. 2001 yılında öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını sürdürebilmeleri ve ders dışı eğitim öğretim çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kütüphanemiz bugünkü haline getirilerek hizmete sunulmuştur.

2015-2016 Eğitim öğretim yılında okulumuz bahçesinin bir kısmı asfaltlandı, yaklaşık 80 kişilik bir toplantı salonu yapıldı, okulumuz ve spor salonumuz led aydınlatmayla aydınlatılmış ve gece güvenliği de sağlanmıştır. 2015-2019 Stratejik Plan döneminde okulumuzun bahçesi, çevre düzenlemesi ve büyük bir konferans salonu yapılması planlanmıştır.

VİZYON : Okulumuzun vizyonu. Sürekli gelişen ülke ve dünya koşullarının gerektirdiği bilgi donanımına sahip milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip yüceltecek erdemli insanların yetiştiği örnek bir kurum olmak. başarı

MİSYON : Okulumuzun misyonu. Öğrencilerimize, globalleşen dünyada; bireyler,toplumlar ve devletlerarasındaki rekabette, en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları; milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerinikazanabilecekleri yüksek öğretime hazırlamak

 • Öğretmen : 38
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 563
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Kantin: 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 8:30 15:55

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ergenekon mah. Dereevler Mevki Merkez Karabük

Tel: 0370 4121664

Fax: 370 412 64 04

web: http://karabukanadolu.meb.k12.tr

75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yusuf]

2020´ de 87obp ile aldı.

2020-08-14 15:10
 
0
 
0
[ali]

ben oraya gidersem kiraya gideceğim yani oraya girebileceğim demi

2019-09-11 20:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

75.yıl Karabük Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Safranbolu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Prof. Dr. Süheyl Ünver Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Safranbolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karabukanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız