Kocatepe Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Merkez

Kocatepe Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kocatepe Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kocatepe Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kocatepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kocatepe Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Kocatepe Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kocatepe Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

1987-1988 eğitim-öğretim yılı 1. dönem sonunda Ataköydeki okul binasına taşınmış ve 2. öğretim yılı eğitim-öğretimini burada sürdürmüştür.

Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1990-1991 eğitim-öğretim yılı sonunda vermiştir.

Vizyon İstiyoruz ki...! Okulumuzda öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki...! Okulumuzda her veli , öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. İstiyoruz ki...! Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansınlar. İstiyoruz ki...! Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler eşit olduklarını ve kendilerine her türlü fırsatın verildiğini bilsin. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler ilgi, yetenek, ihtiyaç ve değerlerinin farkına varıp tercihlerinde bu noktaları gözetsin. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler çalışma ve başarılı olmanın hazzına erebilsinler. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler birlik ve beraberlik bilinci içerisinde birbirlerini sevsinler ve birbirlerine yardımcı olsunlar

Misyon Biz bütün öğrencilerin, öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Biz bütün öğrencilerin ilgi, ihtiyaç, yetenek değerleri doğrultusunda kişiliklerini bir bütün olarak geliştirmelerine fırsat vermek, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak için varız Biz bütün öğrencilerin, 12. sınıfın sonunda kendi problemlerini çözebilecek, karar verme becerisine sahip bireyler olarak topluma kazandırabilmek için varız.

Başarılar
 • Tel +90 272 216 94 26
 • Fax 90 272 216 94 72
Güvenevler Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Karayolları Arkası No2 03200 AFYONKARAHİSAR
  http://akalafyon.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
1
Kocatepe Anadolu Lisesi
 • Merkez/Afyonkarahisar
2
Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi
 • Sandıklı/Afyonkarahisar
2
İscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi
 • İscehisar/Afyonkarahisar
0
Sinanpaşa Anadolu Lisesi
 • Sinanpaşa/Afyonkarahisar
0
Bolvadin Anadolu Lisesi
 • Bolvadin/Afyonkarahisar

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Kocatepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kocatepe Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Kocatepe Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Kocatepe Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kocatepe Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Kocatepe Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kocatepe Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kocatepe Anadolu Lisesi formaları, Kocatepe Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum