Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
+90 272 216 94 26
90 272 216 94 72
Adres Güvenevler Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Karayolları Arkası No2 03200 AFYONKARAHİSAR
MEB logo Afyonkarahisar / Merkez
Kocatepe Anadolu Lisesi

http://akalafyon.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kocatepe Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kocatepe Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kocatepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kocatepe Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Kocatepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kocatepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kocatepe Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Kocatepe Anadolu Lisesi Taban Puanı 470.2791 -
2016 Kocatepe Anadolu Lisesi Taban Puanı
449.7146 8.6800

1987-1988 eğitim-öğretim yılı 1. dönem sonunda Ataköydeki okul binasına taşınmış ve 2. öğretim yılı eğitim-öğretimini burada sürdürmüştür.

Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1990-1991 eğitim-öğretim yılı sonunda vermiştir.

Vizyon İstiyoruz ki...! Okulumuzda öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki...! Okulumuzda her veli , öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. İstiyoruz ki...! Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansınlar. İstiyoruz ki...! Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler eşit olduklarını ve kendilerine her türlü fırsatın verildiğini bilsin. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler ilgi, yetenek, ihtiyaç ve değerlerinin farkına varıp tercihlerinde bu noktaları gözetsin. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler çalışma ve başarılı olmanın hazzına erebilsinler. İstiyoruz ki...! Bütün öğrenciler birlik ve beraberlik bilinci içerisinde birbirlerini sevsinler ve birbirlerine yardımcı olsunlar

Misyon Biz bütün öğrencilerin, öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Biz bütün öğrencilerin ilgi, ihtiyaç, yetenek değerleri doğrultusunda kişiliklerini bir bütün olarak geliştirmelerine fırsat vermek, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak için varız Biz bütün öğrencilerin, 12. sınıfın sonunda kendi problemlerini çözebilecek, karar verme becerisine sahip bireyler olarak topluma kazandırabilmek için varız.

Başarılar

Kocatepe Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kocatepe Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kocatepe Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kocatepe Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kocatepe Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: +90 272 216 94 26
Okulun Faxı: 90 272 216 94 72
Okulun Adresi: Güvenevler Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Karayolları Arkası No2 03200 AFYONKARAHİSAR

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kocatepe Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kocatepe Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kocatepe Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Kocatepe Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kocatepe Anadolu Lisesi yorumları, Kocatepe Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kocatepe Anadolu Lisesi nerede?, Kocatepe Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kocatepe Anadolu Lisesi formaları, Kocatepe Anadolu Lisesi adresi, Kocatepe Anadolu Lisesi başarıları, Kocatepe Anadolu Lisesi Afyonkarahisar, Merkez Kocatepe Anadolu Lisesi

google+ google+ google+