Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi

Karabük / Merkez
Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 136
Okulun Taban Puanı 456.9548
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.48
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi Karabük ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 456.9548 3.48
2018 384.4403 3.92
2017 486.3996 3.28
Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi 2005/2006 eğitim öğretim yılında Safranbolu İmkb Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi binasında 2 şubeli(48 öğrenci) yatılı ve birinci yabancı dili ingilizce olarak Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 09/05/2005 tarih ve  B.08.0.ogm.09.03.03/5347 sayılı onayı ile açılmış olan okulumuz 2007-2008 Öğretim Yılında Beşbinevler Mahallesinde eski Anadolu Öğretmen Lisesi binasında hizmet verdi.  2008-2009 eğitim öğretim yılı 1. dönem sonuna kadar hizmet veren binadan Eğitime %100 destek kapsamında İlimiz hayırsever vatandaşlarından merhum  Mehmet Vergili varislerince 16 derslikli olarak inşa edilen okul binamıza 2. dönem başından itibaren taşınılmıştır.       

Okulumuzda 187 kız 210 erkek olmak üzere 397 öğrenci vardır. Okulumuzda  1 müdür 1 müdür başyardımcısı 2 müdür yardımcısı olmak üzere 4 idareci, 26 kadrolu öğretmen, 2 memur, 3 kadrolu hizmetli(biri Vakıfbank Zübeyda Hanım Anadolu Lisesinde geçici görevli) 2 geçici görevli(4C), 1 hizmetli İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosundan olmak üzere 6 hizmetli, 1 teknisyen, 1 hemşire görev yapmaktadır.

      Okulumuz öğrencilerinin 116´si yatılı olup, pansiyon binamız okul binamız ile aynı yerde müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet vermektedir. Pansiyonumuzdan İlimize ilçelerimiz ve başka illerden öğrenim amacıyla gelen Okulumuz haricindeki genellikle Anadolu Liseleri´nde öğrenim gören 42 öğrenci daha faydalanmaktadır. Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi 2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılında hizmete giren okulumuzun öğrencileri 2009 yılında ilk defa 39 son sınıf öğrencimiz Üniversite Sınavına girmişlerdir.  Öğrencilerimizden 11´i Tıp Fakültelerini, 14´ü Mühendislik Fakültelerini, 1 öğrencimiz Mimarlık Bölümünü ve 1 öğrencimiz de Diş Hekimliğini kazanmıştır.  Öğrencilerimizin yerleşme oranı %69,23 olarak gerçekleşmiştir.

2010 üniversite sınavına ise 46 öğrencimiz girmiş, bu öğrencilerimizden 36´ sı yerleşmiştir. Öğrencilerimizin 12´si tıp fakültelerini, 2´si diş hekimliği, 1 eczacılık, 1 hukuk fakültesi, 2 fizyoterapi ve rehabilitasyon, 18 de değişik alanlarda mimarlık mühendislik vb. yerleşmiş olup, yerleştirme oranı %78,2 olmuştur.

2011 üniversite sınavında 48 öğrenci mezun olmuş, 25 tıp fakültesi, 16 mühendislik, 2 hukuk, 4 öğrenci fizik tedavi ve diğer alanlara yerleşmiştir. Tercih kakkını kullanmayan öğrenci sayısı 3 olup yerleştirme oranı %90 üzerinde olmuştur.

2012 yılı üniversite yerleştirmede 70 öğrenci mezun olmuş 24 öğrenci tıp fakültesine yerleşmiş, 29 öğrenci değişik mühendislik alanlara yerleşmiştir. tercih hakkını kullanmayan 17 öğrenci olmuştur.Yerleşemeyen öğrencilerin durumlarına bakıldığında bu öğrencilerimizin istedikleri fakülteler için 1 sene daha hazırlanmak istedikleri tespit edilmiştir.

2014 LYS SONUÇLARINDA BİZLERE BÜYÜK GURUR YAŞATAN GENÇLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ.MF3 PUAN TÜRÜNDE İLK BİNDE 4 ÖĞRENCİMİZ,İLK ONBİNDE 32 ÖĞRENCİMİZ VE İLK YİRMİBİNDE 56 ÖĞRENCİMİZ YER ALMIŞTIR.AYRICA İKİ ÖĞRENCİMİZ DİL SINAVINA GİREREK 427. VE 1020. SIRADA YER ALMIŞTIR.KUTLUYORUZ.

 • Öğretmen :33
 • Öğrenci :454
 • Derslik :16
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 8:30 - 16:30
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (2 Mbit)
 • Ulaşım Şehir merkezinden 5000 Evler ve 100. Yıl Mahalleleri tarafına giden tüm şehir içi ulaşım araçları.
 • Yerleşim Yeri 100. yıl mah. 28 Evler mevkiinde bulunan okulumuzun yakınında Karabük´ün iki büyük mahallesi olan 100. yıl ve 5000 Evler Mahalleleri bulunmaktadır. Okulumuzun yakınında üniversite, lise, ortaokul bulunmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 4 km
 • Tel 3704335242
 • Fax
100 Yıl Mah. 28 Evler Mevkii
  http://mehmetvergilifenlisesi.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl Karabük
İlçe Merkez
Tel 3704335242
Fax
Web http://mehmetvergilifenlisesi.meb.k12.tr
Adres:

100 Yıl Mah. 28 Evler Mevkii

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi yorumları okuayabilir, Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum