Ali Çağlar Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Merkez

Ali Çağlar Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 10
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.4495
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Çağlar Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Çağlar Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.4495".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.4495
2021
92.0512
2020
90.7324
Ali Çağlar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ali Çağlar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi ;Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan bir protokol ile finansmanı Milli Piyango İdaresi tarafından karşılanmak üzere 1994 yılında açılmasına karar verilmiş, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Maliye Bakanı İsmet Attila tarafından 07.06994 tarihinde okul binasının temeli atılmış ve 16.09.1996 tarihinde tamamlanmıştır.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Çağlar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ali Çağlar Anadolu Lisesi
Ali Çağlar Anadolu Lisesi
 • Afyonkarahisar
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: YEŞİLYURT MAH. 1720. SOKAK NO2 PK03030 MERKEZ/AFYONKARAHİSAR

Tel: 0 272 229 34 73

Fax: 0272 229 34 74

web: http://acal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ali Çağlar Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Hilal]

Merhabalar ben şu anda 10. sınıfa geçtim ve şu anki okulumda hem ulaşım sıkıntılı hem de seçmek istediğim bölüm yani sayısal bölüm yok maalesef ve bu yüzden de nakil aldırmak istiyorum fakat şu anda bir kişilik boşluk var. Bu arada puanım da fazlasıyla yetiyor. Ne yapmam gerekiyor acaba ?

2022-08-08 15:10
 
0
 
0
[Hatice ]

Merhabalar 2022 yılında obp kaç olursa alıyorsunuz acaba

2022-06-10 10:46
 
0
 
0
[hayrunnisa]

pansiyon zorunlumu bu okula gidicemde

2022-02-02 23:08
 
0
 
0
[Yokkkk]

10.sınıfım sağlıktan nakil aldırmak istiyorum 9.sınıf ortalaması 84 üstü acaba nakilim olur mu ama ikametim başka ilçede

2021-11-25 03:02
 
0
 
0
Reklam
[İsmilazımdeil]

Aga y- ya abi valla çıldırcam bu sene nasıl bı sene ya puanım tutuyor hemde geçiyor hatta ama konumdan dolayı olmazmış yeter lan biz de insanız

2021-07-16 15:01
 
0
 
0
[Defne]

Ben bu okula gitmeyi düşünüyorum bence güzel bir okul LGS puanım az geldi yani oyle 400 e falan yakın deildi oyuzden ortalama ile alan en iyi liselere baktım ortalamam 93 ve burası tutuyor hemde iyi bir lise yani tavsiye ederim

2021-06-26 09:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Kocatepe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sultandağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Afyonkarahisar Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Osmangazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ali Çağlar Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.4495
Ali Çağlar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ali Çağlar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ali Çağlar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ali Çağlar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Çağlar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://acal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Çağlar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Çağlar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Çağlar Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız