Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 272 229 34 73
0272 229 34 74
Adres Ali Çağlar Anadolu Lisesi Yeşilyurt Mh., 03030 Afyonkarahisar, Türkiye
MEB logo Afyonkarahisar / Merkez
Ali Çağlar Anadolu Lisesi

http://acal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ali Çağlar Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ali Çağlar Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ali Çağlar Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Çağlar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ali Çağlar Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ali Çağlar Anadolu Lisesi Taban Puanı 477.5202 -
2016 Ali Çağlar Anadolu Lisesi Taban Puanı
461.1203 6.1600

Ali Çağlar Anadolu Lisesi ;Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan bir protokol ile finansmanı Milli Piyango İdaresi tarafından karşılanmak üzere 1994 yılında açılmasına karar verilmiş,dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Maliye Bakanı İsmet Attila tarafından 07.06.1994 tarihinde okul binasının temeli atılmış ve 16.09.1996 tarihinde tamamlanmıştır.

Bu Okulun mensupları,Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İlhan KÜSMENOĞLU, Daire Başkanı hemşehrimiz Şerafettin ERSÖZ ile Okul Koruma Derneği Başkanları,İhsan SOYDAN ,Nursel YABUZ, Hasan Hüseyin TEKİN, Okul Aile Birliği Başkanları Mahmut EMNİYET,Nevzat BALLIPINAR Sibel AKTAŞ Vicdan TURUNÇ İsmail ARPACIOĞLU Mehmet ÖZTABAK ve yönetimlerinde görev alanlar ile maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese şükran borçludur.

1995-1996 öğretim yılında Şemsettin Karahisari Orta Okulu binasında 3 sınıfta toplam 108 öğrencinin ön kayıt sistemi ile hazırlık sınıfına kaydı yapılmış, kurucu müdür olarak görevlendirilen Ahmet Akın ile 3İngilizce,1 Türkçe,1 memur ve 1 hizmetli ile eğitim öğretime başlamıştır. 1996-1997 öğretim yılında kendi binası tamamlanmış 4 hazırlık sınıfında toplam 144 öğrencinin kaydı yapılmış, idareci ,öğretmen ve diğer yardımcı personel ihtiyacı karşılanmaya başlamıştır 1997- 1998 öğretim yılında 3 hazırlık sınıfına toplam 108 öğrencinin kaydı yapılmış,orta kısımdan ilk mezunlarını vermiştir. 1998-1999 öğretim yılında 3 hazırlık sınıfına toplam 108 öğrencinin kaydı yapılmıştır.Bu öğretim yılında zorunlu eğitim 8 yıla çıkarıldığından,hazırlık sınıfına ilköğretim 8.sınıfı bitiren öğrenciler alınmaya başlamıştır. 1999/2000 öğretim yılında yine aynı kaynaktan 3 hazırlık sınıfına toplam 108 öğrencinin kaydı yapılmıştır. 2001/2002 öğretim yılından itibaren Anadolu Liseleri sınıf mevcudu 30 öğrenci olması esası getirildiğinden 4 hazırlık sınıfına toplam 120 öğrencinin kaydı yapılmıştır.

2005/2006 öğretim yılından itibaren Liseler 4 yıla çıkarılmış, Hazırlık sınıfı kaldırılmıştır. Bu gün de aynı usul ve şartlarda öğrenci kaydına devam edilmektedir. 2010/2011 Öğretim yılından itibaren Alanlar kaldırılarak yerine Seçmeli Ders grupları konmuştur. 27.12.2011 Tarih ve 10127 Sayılı Bakanlık onayı ile Ali ÇAĞLAR Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Ali Çağlar Anadolu Lisesi ; Ana bina, Kapalı Spor Salonu ve Pansiyon bloklarından oluşmaktadır.Betonarme karkas yapıdır. 4 katlı olarak İnşa edilmiştir.Okulumuza ait trafo binası ve ısınma merkezi bulunmaktadır.Okulumuzda 24 adet derslik bulunmaktadır. Okulumuzda 1 adet BTS (Bilgi Teknolojisi Sınıfı), 3 adet Fen ilimleri Laboratuarı, 1 adet Konferans Salonu, Bir adet sunum odası bulunmaktadır. Okulumuz kütüphanesinde başta temel eserler olmak üzere yaklaşık 2500 civarında kayıtlı kitap bulunmaktadır. Okulumuzda 1 Müdür 1 Müdür Baş Yardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı 35 öğretmen, 2 memur, 6 personel bulunmaktadır.

Pansiyon Binası Pansiyonumuz 1996 yılından beri hizmet vermektedir. 200 öğrenciye hizmet verecek kapasitededir. Şu anda 150 kişiye hizmet vermektedir. Günde 2 defa etüt yapılmaktadır.

Spor Salonu Okulumuzda çok amaçlı bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. İçinde basketbol, voleybol sahaları ile temsil ve müsamere için sahne yer almaktadır.

VİZYON Afyonkarahisar Ali ÇAĞLAR Anadolu Lisesi olarak gelecekte görmek istediğimiz konum, yani vizyonumuz, okulumuz gerek sosyal ve kültürel faaliyetler konusunda gerek eğitim-öğretim başarısıyla bir üst kuruma nitelikli bireyler yetiştirmede Türkiyenin tanınmış ve kaliteli okulları arasında yer almasını sağlamaktır.

MİSYON Afyonkarahisar Ali ÇAĞLAR Anadolu Lisesi olarak kurumumuzun varoluş sebebi çağdaş, Atattürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, bir yandan sürekli kendini yenileyerek gelişmeleri takip eden, anadili Türkçeye her yönüyle sahip çikarken, diğer yabancı dillere de hakim olan özgüveni yüksek gençleri yetiştirerek, bunları başta topluma ve sonra bir üst eğitim öğretim kurumuna kazandırmaktır.

BAŞARILAR

2015 Başarı Durumu: Öğrencilerimizin Kazandıkları Fakülteler;
 • 6 Tip Fakültesi
 • 7 Diş Hekimliği Fak.
 • 1 Eczacılık Fak.
 • 15 Hukuk Fak.
 • 5 Mimarlık Fak.
 • 19 Mühendislik Fak.
 • 2 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • 3 Beslenme ve diyatetik
 • 10 Pdr
 • 1 Psikoloji
 • 4 İİBF
 • 3 Veterinerlik Fak.
 • 3 Hemşirelik
 • 1 Odyoloji
 • 1 İlahiyat
 • 5 Öğretmenlik
 • 1 Alman Dili ve Edebiyatı
 • 1 Reklamcılık

2015 yılı Ali Çağlar Anadolu Lisesi mezunlarının üniversiteye yerleşme oranı % 80 olarak gerçekleşti.

2011-2012 Yüksek Öğrenime yerleştirme oranı ise %82

Ali Çağlar Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ali Çağlar Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 272 229 34 73
Okulun Faxı: 0272 229 34 74
Okulun Adresi: Ali Çağlar Anadolu Lisesi Yeşilyurt Mh., 03030 Afyonkarahisar, Türkiye

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Afyonkarahisar Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ali Çağlar Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Ali Çağlar Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ali Çağlar Anadolu Lisesi yorumları, Ali Çağlar Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ali Çağlar Anadolu Lisesi nerede?, Ali Çağlar Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ali Çağlar Anadolu Lisesi formaları, Ali Çağlar Anadolu Lisesi adresi, Ali Çağlar Anadolu Lisesi başarıları, Ali Çağlar Anadolu Lisesi Afyonkarahisar, Merkez Ali Çağlar Anadolu Lisesi

google+ google+ google+