Kaya Karakaya Anadolu Lisesi

Elazığ / Merkez

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi
 • Kaya Karakaya Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Elazığ
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 91.3366
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kaya Karakaya Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzun Misyonu : Bütün Öğrencilerimizi bilimsel - teknolojik esaslara ve yeniliklere açık , çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun metotlu çalışan , sürekli gelişen ve kendini yenileyen, kabiliyet ve ilgi alanına göre akademik eğitime hazırlanan, maddi ve manevi bakımlardan donatılmış etkili, nitelikli, çağdaş demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmektir.

Okulumuzun Vizyonu : Bütün öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak bilgi ve özgüvenlerini artırmak çevresi ile olumlu ve uyumlu ilişkiler kuracak davranışlar kazanmalarını sağlamak, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakmalarını sağlayarak çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyler olarak yetiştirmek. Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmasının gereğine inanan bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Okulumuzun Temel Değerleri: Bütün öğrencilerimizi ilgi , istek , yetenek ve başarı durumlarına göre alanlarında akademik eğitime hazırlarken öğrenci merkezli bir okul anlayışında öğrenmeyi öğrenmenin bilgi toplumundaki yeri ve önemini benimsetmek, bilginin yeni bilgi üretmek için bir araç olduğu düşüncesini kavratmak, topluma kolay ve sağlıklı uyum sağlayabilen sosyo - kültürel ve ekonomik kalkınmayı destekleyici davranışlar kazandırmak, duygu ve düşüncelerini yazılı ve sözlü ifade edebilme; evrensel ve ulusal düzeyde bilim ve sanat eserlerinden yararlanma yeteneği kazandırmaktır. Vatan - Millet ve aile sevgisi gelişmiş, Milli kültür değerlerini benimsemiş, Milli birlik ve beraberlik anlayışına sahip beden zihin duygu ve ruh yönünden dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe hür ve bilimsel düşünce gücüne geniş bir dünya görüşüne sahip topluma karşı görev ve sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirmek. Çevre koruma bilincinin geliştirmek, doğal güzelliklere ve sanat eserlerine karşı ilgi ve hayranlık uyandırmak, yönetici , öğretmen ve diğer personel öğrenci, veli ve diğer sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile okulu çevrede ve bölgede bir model yapma çabasında bulunmak.

Bütün öğrencilerimizi Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı görev ve sorumlulukların bilincinde Atatürk ilke ve inkılaplarına ve anayasamızda ifade edilen Atatürk Milliyetçiliğine inanmış Demokratik ve laik davranışları benimsemiş, beceri düzeyleri yüksek Türk Vatandaşları olarak yetiştirmektir.

SEVİYESİ - DERECESİ - ÖĞRENİM ŞEKLİ : İlköğretimden sonra sınavla öğrenci alır ve 4 yıllık öğretim yapar. Öğretim şekli tam gündür.

Kütüphanesindeki Kitap Sayısı : 1700 Kitap mevcut olup Taşınır işlem Fişlerinin düzenlenmesi devam etmektedir.

2007/2008 Eğitim Öğretim yılında 120 öğrenci ile faaliyete başlamıştır. 2010 yılı itibari ile mevcudumuz 348 sayısına ulaşmıştır
 • Öğretmen :35
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :544
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.20-16.05
 • Ulaşım Okulumuza İl Merkezinden Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım Mevcuttur.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz İl Merkezinde Yer Almaktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %99.9
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %49
 • 2014-2015 %48
2013 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kaya Karakaya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mah. Fatih Ahmet Baba Bulvarı No 1 Elazığ

Tel: 0424 2482077

Fax: 0424 2482075

web: http://kayakarakayaanadolu.meb.k12.tr/

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Harput Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Elazığ Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kaya Karakaya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kaya Karakaya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kayakarakayaanadolu.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kaya Karakaya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kaya Karakaya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kaya Karakaya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kaya Karakaya Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız