Hıdır Sever Anadolu Lisesi

Elazığ / Merkez

Hıdır Sever Anadolu Lisesi
 • Hıdır Sever Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Elazığ
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 70.3304
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hıdır Sever Anadolu Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hıdır Sever Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hıdır Sever Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "70.3304". Hıdır Sever Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hıdır Sever Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
VİZYON Gelecekte toplumda kendi kendine yetebilen,öncelikle duyarlı birer vatandaş,iyi bir anne yada baba olarak sosyal yaşamda öğrencilerimizi görebilmek.Ayrıca yetenekleri doğrultusunda okuyabileceği üniversiteden mezun olup mutluluk duyacağı bir işte çalışıyor olduklarını görmek..

MİSYON Milli Eğitim bakanlığının ilke ve amaçları doğrultusunda; kültürel değerlerine bağlı,evrensel değerleri özümsemiş kendisiyle ve yaşadığı toplumuyla barışık, bireysel ve toplumsal hadiselerden haberdar nesiller yetiştirmek.Öğrencileri bir üst(Üniversite)eğitim kurumuna hazırlamak..

 • Öğretmen Sayısı : 60
 • Öğrenci Sayısı : 740
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00-12.00 12.45-15.05
 • Derslik Sayısı : 30
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Hıdır Sever Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hıdır Sever Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sürsürü Mh. Miss sk . No5 Merkez ELAZIĞ

Tel: 0424 2411048

Fax: 0424 2411163

web: http://hseveralis.meb.k12.tr

Hıdır Sever Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ümmügülsüm yılmaz]

Öğretmenlerinin kalitesi bu kadarı yeterli yönetimini ayni şekilde söyleyemem ama ögretmenler mükemmel

2020-11-12 20:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Metin Koloğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Harput Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hıdır Sever Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hıdır Sever Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hseveralis.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hıdır Sever Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hıdır Sever Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hıdır Sever Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hıdır Sever Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız