Karaman Anadolu Lisesi

Karaman / Merkez

Karaman Anadolu Lisesi
 • Karaman Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Karaman
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.3322
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Karaman Anadolu Lisesi Karaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karaman Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Karaman Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.3322". Karaman Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Karaman Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Anadolu Liseleri, yeni statüleri gereği, 4 yıl süreli lise eğitimi veren ve Ortaokulu bitiren öğrenciler arasından ortaöğretim kurumları sınavı ile öğrenci alan bir eğitim öğretim kurumudur. Karaman Anadolu Lisesi, 1988 yılında başlatılan çalışmalar sonucunda 21 Şubat 1989 tarihinde 2 hazırlık sınıfıyla eğitim öğretime başlamıştır. Aynı yıl içerisinde bir Orta 1. sınıf açılmış ve sınıf sayısı 3e çıkarılmıştır.

O tarihlerde kendine ait bir binanın bulunmaması nedeniyle ilk iki yıl Karaman Ticaret Meslek Lisesi, daha sonraki iki yıl da Karaman anafartalar İlköğretim Okulunda eğitim öğretime devam eden okulumuz, kendi binasına 1993 yılı başlarında kavuşmuştur.

VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Biz..... bütün öğrencilerimizin...Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini,bilgili, becerili,özgüvenli olmalarını.Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini,çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için varız.

Karaman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karaman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ziya Gökalp Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi

Tel: 3382122780

Fax: 3382137719

web: http://karamananadolu.meb.k12.tr

Karaman Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[BİR ÖĞRENCİ ]

KAL ´DA OKUYORUM . BENCE O KADAR GÜZEL DEĞİL NEDEN ? ÖĞRENCİYE HİÇ RAHAT VERMİYORLAR !!
ŞUNU DA SÖYLEYEYİM HİÇ BİR HOCAMI SEVMİYORUM ÇÜNKÜ HİÇ BİRİNİN SEVİLESİ BİR YANI YOK .

2020-01-04 16:05
 
0
 
0
[Heisenberg]

Öncelikle okulun disiplin konusunda hiç sıkıntısı yok. Müdürün hareketlerinden bu anlaşılıyor.
Okulda çok büyük tekniksel sıkıntılar var.Sn.Müdürümüzü çok seviyoruz..Öğretmenler çok zor sınav hazırlıyor.Bu liseye gelecekseniz adam gibi okuyun.Dersinize çalışın halimizi görüyorsunuz sınıfta kaldık.

2019-11-01 15:34
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Karaman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ermenek İmkb Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ermenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Fikriye Ve Mehmet Çakır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karaman Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karaman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karamananadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karaman Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karaman Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Karaman Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karaman Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız