Gülkent Anadolu Lisesi

Isparta / Merkez

Gülkent Anadolu Lisesi
 • Gülkent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Isparta
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 90.6175
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gülkent Anadolu Lisesi Isparta ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gülkent Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gülkent Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.6175". Gülkent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gülkent Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
okulumuz 2005-2006 eğitim - öğretim yılından itibaren Gülkent Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretimine başlamıştır. Kısa bir zaman sürecinde Isparta'nın gözde okullarından birisine dönüşen okulumuz, gelenekten geleceğe edindiği deneyimle eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuz Isparta il merkezindedir ve kurum kodu 964208 olarak belirlenmiştir.

Okulumuzun altyapısı, öğrencilerimize en iyi öğretimi sunmak anlayışıyla kurulmuştur. Dersliklerimiz, kütüphanemiz, laboratuvarlarımız, çalışma salonlarımız, spor salonumuz, geniş bahçemiz, modern pansiyon binamız hep bu anlayışın ürünleridir.

VİZYON : Hayallerini gerçekleştirme coşkusu ve hazzını tüm öğrencilerimize yaşatmaktır.

MİSYON : Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Türk toplumunun örf ve adetlerine saygılı, özgür düşünen, sorgulayan, sosyal becerileri gelişmiş, mutlu ve lider insanlar yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 47
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 679
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 24
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : Dersler 08:15 itibariyle başlar ve 16:10 itibariyle biter.
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil : Birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretimi yapılmaktadır.
 • Isınma : Okulumuz doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır.
 • Pansiyon : Okulumuzun 100 öğrenci kapasiteli kız öğrenci pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyon binamız şehir merkezinde olup okulumuza yürüme mesafesindedir.
 • Lojman : Okulumuzun pansiyonuna ait kullanımda bir adet lojman binası bulunmaktadır. Sayısı:1
 • Servis : Isparta´nın değişik bölgelerinden servisle okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.
 • Ulaşım : Belediye Halk Otobüsü
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz il merkezindedir.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : Okulumuzdan 2014-2015 öğretim yılında 162 öğrenci YGS/LYS sınavlarına katılmıştır. Bunlardan tercihte bulunanlardan 118´i dört yıllık fakültelere, 4´ü ise meslek yüksek okullarına yerleşmiştir.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : Okulumuzun 2014-2015 öğretim yılı LYS yerleştirme yüzdesi %75 olarak gerçekleşmiştir.
 • Sportif Etkinlikler : Okulumuzun kız ve erkek futbol, voleybol, basketbol, hentbol, kros, bocce, masa tenisi, badminton, futsal takımları bulunmaktadır. Ferdi olarak yüzme, kayak, karate, tekvando branşlarında öğrencilerimiz sportif etkinliklere katılmaktadırlar.
 • Bilimsel Etkinlikler : Okulumuzun TÜBİTAK 4006 programı destekli Bilim Fuarı, 2015 yılında sekizinci kez düzenlenmiştir.
 • Proje Çalışmaları : Düzenli olarak yürütülen Laf Ebesi ve FotoGülkent projelerinin yanında TÜBİTAK ve TÜBİTAK 4006 programı çerçevesinde yürütülen çok sayıda projemiz bulunmaktadır.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri : Tarım Bakanlığının desteği ile yürütülen ve Avrupa Birliği ülkelerinin katılımıyla düzenlenen RAİSE projesinin Türkiye ayağında, Burdur ve Antalya ile birlikte Isparta´dan okulumuz proje gerçekleştiricilerinden birisidir.

Okulumuzu kazanan her öğrenci (ailesinin gelir seviyesi o yılki limitin içinde ise) pansiyonumuzda DPY öğrencisi olarak kalma hakkı da elde eder. Ancak yerleştirmeler puan üstünlüğüne göre yapılır.

Pansiyonumuz 7 yatakhane, 5 etüt odası, valiz odası, revir, nöbetçi belletici ve belletici öğretmen odası, müdür yardımcısı odası, mutfak, yemekhane, çamaşırhane, banyo, ambar ve depolardan müteşekkil olup; 1 ambar memuru, 2 aşçı ve 3 temizlik çalışanı ile hizmet vermektedir.
 1. Okul ile ilgili görselleri incelemek için tıklayınız
başarı

Öğrencilere cuma ve cumartesi akşamları hariç mecburi etüt uygulaması yapılmakta olup, etütlerde nöbetçi ve belletici öğretmenler öğrencilere refakat etmekte, öğrencilerimize derslerinde yardımcı olmaktadırlar. Son dört yıldır okul birincisi pansiyonumuz öğrencilerinden çıkmıştır. Pansiyonumuz başarılı öğrencilerinden, 2011 mezunu Yasemin Yılmaz, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmıştır. 2012 yılı okul birincimiz Dilek Sivri de pansiyon öğrencimizdir. Pansiyonumuzda kalan öğrencilerin 4 yıllık lisans programına yerleşme oranı %95'tir. Bu başarı, deneyimli kadromuzun üstün gayreti, pansiyonumuzun düzenli işleyişi ve öğrencilerimizin disiplinli çalışması ile elde edilmiştir.

Pansiyonumuzun şehir merkezinde ve okulumuza yürüme mesafesinde olması da öğrencilerimize zamanı verimli kullanmak bakımından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Pansiyonumuz 2011 yılı itibariyle ciddi bir tadilattan geçirilmiştir. İlk olarak doğalgaz dönüşüm çalışmaları başlatılmış ve okullar açıldığında çalışmalar tamamlanmıştır. Öğrencilerimizin ev ortamının sıcaklığına kavuşması ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri amacıyla öncelikle yatakhaneler ve koridorlar laminant parke kaplatılmış, üzerine de halılar serilmiştir. Öğrencilerin yatakhane katında ayakkabısız olarak dolaşmaları, istedikleri gibi yerlere oturup uzanmaları sağlanmıştır. Soyunma dolapları yenilenmiş, daha şık ve huzurlu bir hava oluşturulmuştur. Tuvaletlerde kullanılan terliklerle yatakhanede dolaşılmaması için gerekli tedbirler alınmış; tamamen bir ev temizliği oluşturulmaya çalışılmıştır. Nöbetçi ve belletici öğretmen odaları yenilenmiş, boyanmış, temizlenmiş ve öğretmenlerimizin gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri, nöbetlerini tutabilecekleri odalar haline getirilmiştir. Tüm depolar pansiyonumuzun bodrum katına indirilmiş, âtıl vaziyetteki odalara işlerlik kazandırılmıştır. Yemekhane ve bodrum kat boyanmış, gerekli yerlere kalebodur ve fayans döşetilmiştir. Temiz ve kullanışlı ortamlar oluşturulmuştur.

Pansiyonumuzda büyük etüt salonu aynı zamanda TV salonu olarak da kullanılmaktadır. Televizyonumuz, 102 ekran LCD TV olarak yenilenmiştir. Hafta sonları ve etüt aralarında nöbetçi öğretmen gözetiminde öğrencilerin sıcak sularını, çay ve kahvelerini temin etmeleri amacıyla etüt salonumuza çay seti konulmuştur. Bu eğitim öğretim yılının başından itibaren ilk kez etüt arası ikramı (çay saati ikramı) uygulaması başlatılmıştır. Etüt arasında topkek, bisküvi, puding, meyve, süt, sandviç, sigara böreği, meyve suyu gibi ikramlar görevli öğrenci tarafından dağıtılmaktadır. Böylece öğrencilerin hem dengeli ve çeşitli beslenmelerine katkıda bulunulmakta hem de gelir durumu düşük öğrencilerin mağduriyeti engellenmektedir.

Pansiyonumuzdaki bu yenilik ve iyileştirmeler eğitim kalitemizin yükseltilmesi için yapılmıştır. Gülkent ailesi olarak tüm bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Gülkent Anadolu Lisesi

Gülkent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gülkent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İskender Mahallesi, Aksu Caddesi, No 66, 32040 Merkez / ISPARTA

Tel: 0246 218 3078

Fax: 0246 218 2197

web: http://gulkentanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Isparta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şarkikaraağaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gülkent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gülkent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gulkentanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gülkent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gülkent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gülkent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gülkent Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız