Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi

Isparta / Merkez

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
 • Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Isparta
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 92.9389
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Isparta ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Mülkiyeti hazine adına MEB e ait olan bodrum ve zemin katlar dâhil 4 kat olarak yapılan binada; 21 derslik, 3 laboratuvar, 1 resim odası, idareci odaları, 1 öğretmen odası, 1 Okul Aile Birliği odası, 2 çok amaçlı salon, 150 kişilik konferans salonu, 1 öğrenci kantini, 1 öğrenci kooperatifi ve sığınak bulunmaktadır. Ayrıca okul bahçesi içinde 1116 metrekarelik 300 koltuk kapasiteli, kauçuk zeminli müstakil spor salonu vardır.

1994 yılından beri Isparta Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren pansiyonumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 39 yıllığına okulumuza devredilmiştir. 140 öğrenci kapasiteli, kız ve erkek bölümü ayrı ayrı olmak üzere 1 hizmet binasından oluşan pansiyonumuz Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi içerisinde yer almaktadır. 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında pansiyonumuzda 61 erkek, 61 kız öğrenci olmak üzere toplam 122 öğrencimiz barınmaktadır. Bu öğrencilerin bir bölümü pansiyonumuza sınavla gelen başka okul öğrencilerinden oluşmaktadır.

Okulumuzun ilk mezunlarını verdiği 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılı sonunda mezun olan 128 öğrenciden 98 (% 76,56) öğrencinin lisans düzeyinde bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmesi ile başlayan ÖSS başarımız, 2010da 120 öğrenciden 84 (% 70,83) öğrencimizin yerleşmesi ile devam etmektedir. 2010 yılı itibarı ile mezun ettiğimiz toplam 1293 öğrencinin 1212i (% 90,13) üniversite öğrencisi ya da mezunu durumundadır. Sosyal ve sportif faaliyetlerde de son derece aktif olan okulumuzun resim, halk oyunları, basketbol, masa tenisi, satranç, futbol, badminton dallarında il birincilikleri bulunmaktadır.

Bestesi ve güftesi okulumuz öğretmenlerine ait olan okul marşımız, Türkiye deki diğer Milli Piyango Anadolu Liselerinin de ortak marşı olarak kabul edilmiştir. 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 2 rehber öğretmen ve 38 kadrolu, toplam 45 öğretmen, 2 memur, 1 şoför, 1 teknisyen, 5 hizmetli ve 20 şubedeki 510 öğrencimizle Türk Milli Eğitimine katkı sağlama çabamız sürmektedir.

VİZYON : İdealist, özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmak

MİSYON : Öğrencilerimizin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanıyarak yükseköğretim kurumlarına hazırlanmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR :

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi Antalya Çevre Yolu Merkez /Isparta

Tel: 0 246 218 00 89

Fax: 0 246 232 72 52

web: http://imdal.meb.k12.tr

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Isparta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://imdal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız