Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi

Isparta / Merkez

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
 • Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Isparta
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 95.4487
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Isparta ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.4487". Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Mülkiyeti hazine adına MEB e ait olan bodrum ve zemin katlar dâhil 4 kat olarak yapılan binada; 21 derslik, 3 laboratuvar, 1 resim odası, idareci odaları, 1 öğretmen odası, 1 Okul Aile Birliği odası, 2 çok amaçlı salon, 150 kişilik konferans salonu, 1 öğrenci kantini, 1 öğrenci kooperatifi ve sığınak bulunmaktadır. Ayrıca okul bahçesi içinde 1116 metrekarelik 300 koltuk kapasiteli, kauçuk zeminli müstakil spor salonu vardır.

Okulumuz 1994?1995 Eğitim-Öğretim yılında 4 sınıf ve 144 öğrenci ile Gülkent Lisesi binasında Isparta il merkezinde ikinci Anadolu Lisesi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Okulumuz, Milli Piyango Genel Müdürlüğünün yaptırıp donattığı bugünkü binasına 08.03.1995 tarihinde taşınmıştır

Okulumuzun ilk mezunlarını verdiği 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılı sonunda mezun olan 128 öğrenciden 98 (% 76,56) öğrencinin lisans düzeyinde bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmesi ile başlayan ÖSS başarımız, 2010da 120 öğrenciden 84 (% 70,83) öğrencimizin yerleşmesi ile devam etmektedir. 2010 yılı itibarı ile mezun ettiğimiz toplam 1293 öğrencinin 1212i (% 90,13) üniversite öğrencisi ya da mezunu durumundadır.

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
 • Isparta
  İl
 • Merkez
  İlçe
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
 • Isparta
  İl
 • Merkez
  İlçe
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi
 • Isparta
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: DAVRAZ MAH. 142 CAD. AHMET MELIH DOGAN ANADOLU LISESI BLOK NO: 86 İÇ KAPI NO: 1 MERKEZ / ISPARTA

Tel: 0 246 218 00 89

Fax: 0 246 232 72 52

web: https://ahmetmelihdoganal.meb.k12.tr

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[melek]

bu okulda hangi meslekler var acaba ne olabilirim

2021-06-30 14:10
 
0
 
0
[asdas]

hayır giremessin

2021-06-30 09:37
 
0
 
0
[Az kullanılmış öğrenci]

Afyondan 345 puanla girebilir miyim bu okula???

2019-07-08 14:12
 
0
 
0
[Meraklı öğrenci ]

Afyondan 345 puanla girebilir miyim buraya

2019-07-08 14:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Isparta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şarkikaraağaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ahmetmelihdoganal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız