Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi

Van / Tuşba

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi
 • Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 76.5845
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi Van ili Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.5845".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
76.5845
2020
70.6147
Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Eylük 2002 yılında eğitime başlayan okulumuz adını Vatanımızı işgalci Ermeni güçlerinden kurtaran Haydar Bey´den almaktadır.

Okulumuz 26000 metrekarelik bir alanda adeta bir kampus niteliği taşımaktadır. Bu kampüs 28 derslik, bilgisayar, fizik, kimya, biyoloji labaratuvarları müzik resim atölyelerinden oluşan okul binası toplam 304 öğrenciye barınma ortamı sağlayan pansiyon binası, aynı anda 150 kişinin yemek yiyebildiği yemekhane ve konferans salonunu içinde bulunduran sosyal tesisler binası ve 10 dairelik lojmandan oluşmaktadır.

Okulumuz 300 kişilik pansiyonu ile yöremizde eğitim şansı bulamayan kırsal kesimdeki başarılı kız öğrencilermiz için çok büyük bir öneme sahiptir.

Okulumuz 2003 ÖSS ile 2004 ÖSS´de sayısal alanda Türkiye 1.si olmuştur.

VİZYON : o Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen; o Takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; o Geleneksel sanatlarımızın özünü koruyarak çağdaş, kalıcı ve özgün eserler ortaya koyan; o Evrensel değerlere saygılı, sürekli gelişen; bir OKUL olmaktır.

MİSYON : Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir eğitim ve bilimsel kültürü oluşturmak ve özgüveni tam ,toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 78
 • Öğrenci : 1716
 • Derslik : 28
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 2
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08.00-15.20
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz-Merkezi
 • Lojman : Sayısı:1
 • Ulaşım : Altıntepe minübüsleri okulumuzun yakınından geçmektedir. Kampüs-Maraş otobüsleri ile Sivil Savunma durağında inildiğinde 7 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Abdurrahman Gazi Mah. Oto sanayi Karşısı MERKEZ/VAN

Tel: 0 432 222 21 99

Fax: 0 432 228 13 50

web: http://vhbal.meb.k12.tr

Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[,,,,qhk]

küçücük bir okul

2021-08-12 20:59
 
0
 
0
[Mehmet]

Bu okulda kpss sınavına girdim okul berbat lavaboda maşraba bile yoktu

2018-08-11 14:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 49

Van Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mesut Özata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Özen Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vhbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız