Gazi Kars Anadolu Lisesi

Kars / Merkez

Gazi Kars Anadolu Lisesi
 • Gazi Kars Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kars
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 86.1923
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gazi Kars Anadolu Lisesi Kars ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gazi Kars Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gazi Kars Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.1923". Gazi Kars Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gazi Kars Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon Çağdaş, laik, Atatürkçü, kendisi ve toplumu ile barışık, bilimsel düşünmeye önem vererek yorumlayabilen, iletişime açık, iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturmak amacına uygun olarak; bilim ve teknolojinin farkında olan değişme ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, çevresine duyarlı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, mezunlarını, kendi değerlerini ortaya çıkarabilecekleri saygın okullara yerleştirebilen, mutlu öğrenme ortamlarında, yaparak yaşayarak öğrenen ve öğreten saygın bir kurum olmaktır.

Misyon Öğrencilerimizin; üreten, sorgulayan, sorumluluk alabilen, evrensel düşünebilen, kendisiyle, çevresiyle ve doğayla barışık, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmaları, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, ahlaken, ruhen ve bedenen olgunlaşmış bireyler olmalarını sağlamaktır.

 • Öğretmen :16
 • Öğrenci :234
 • Derslik :9
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Saatler 08:30 16:40

Gazi Kars Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gazi Kars Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Orta kapı mah. ordu caddesi

Tel: 04742127495

Fax: 0

web: http://gazikarsanadolulisesi.meb.k12.tr

Gazi Kars Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İlhan]

Benim onb puanım 80.6666. Cumhuriyet anadoluya girebilirmiyim

2021-03-07 21:09
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gazi Kars Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kağızman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kazım Karabekir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gazi Kars Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gazi Kars Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gazikarsanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gazi Kars Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gazi Kars Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gazi Kars Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gazi Kars Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız