Aytaç Eruz Anadolu Lisesi

Kastamonu / Merkez

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi
 • Aytaç Eruz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kastamonu
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 83.0880
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi Kastamonu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Aytaç Eruz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.0880". Aytaç Eruz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Aytaç Eruz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Aytaç Eruz Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Aytaç Eruz Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aytaç Eruz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tunahan ]

2021 e göre taban puanı aynısı

2021-01-22 04:13
 
0
 
0
[Eskiöğrenci]

İlk kazandığımda büyük önyargılarla gitmiştim bu liseye ama daha sonra çok sevdim. Eğer kendinize inanırsanız zaten her kapı size açılacaktır. Üniversite hedefimi belirlemem için bu lise bana çok büyük fırsatlar yarattı. Belki de daha iyi bir lisede olsaydım bu fırsatları yakalayamazdım. Evet haylaz öğrencilerle dolu ama bir o kadar da inançlı ve azimli öğrencileri de var. Öğretmenler zaten siz onlara saygılı olduğunuz sürece sizinle çok ilgileniyorlar. Bir daha liseye dönecek olsam kesinlikle bu lise olurdu. Unutmayın her şeyi siz seçersiniz. Bulunduğunuz yerin etkisi çok azdır. Umarım katkım olmuştur.

2020-05-30 14:05
 
0
 
0
[stajyer]

Stajım bu liseye çıktığında dışarıdan kötü yorumlar geldiği için önyargılı başlamıştım staja fakat okula gittiğim ilk gün öyle olmadığını gördüm. Okul, öğretmenler,yönetim,personel ve öğrenciler tam anlamıyla müthiş hala unutamıyorum. Öğretmen olarak atanmak isteyeceğim okul..

2019-12-11 19:07
 
0
 
0
[Anonim]

Soyleyeceklerim nakil almayı düşünenleredir.Başka bir şehirden veya başka bir okuldan,yüksek puanlı ve kaliteli bir okuldan geliyorsanız kesinlikle gelmeyin hayatınızda yapacağınız en büyük hatalardan birisi olur.Öğretmenler iyidir belki ön yargılı davranıyorumdur ama dersleri dinleyemezsiniz.Niye dinleyemezsiniz çünkü sınıfta bir o kadar haylaz dersi sürekli sabote eden öğretmenlere saygısızlık yapan öğrenciler dolu.Eğer gerçekten bir hedefiniz varsa ve kafanıza koyduysanız bu okula gelmeyin ne kadar yakın olursa olsun evinize asla gitmeyin.Hedefiniz varsa gidin onun peşinden burada insan deli olur asla yazmayın derim.Dediğim gibi bu dediklerim başka şehirden zorunlı gelenlere geçerlidir.Ama normal olarak gelen 9. Sınıflarında pek farkının olduğunu sanmıyorum.

2019-10-09 13:20
 
0
 
0
[Serkan]

Merhaba arkadaşlar ben bu yıl mezun oldum. 4 yılımı geçirdim aytaç eruzda ve her yılı birbirinden güzeldi. Bende bu okula ilk başlıyacağım zaman dışardan kötü yorumlar almıştım ama okula başladıktan sonra yapılan yorumların hiç biri doğru değildi. Eğer puanınız tutuyorsa bence hiç düşünmeden tercih edilebilecek bir okul. Her türlü imkan var ve sağlanıyor. Öğretmen kadrosu olarakda hic azinsanmiyacak derecede iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer tekrardan lise okuma fırsatım olsaydi Aytaç eruzda bi 4 yil daha okurdum.

2017-08-05 01:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Kastamonu Göl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Mustafa Kaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Taşköprü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Tosya Şehit Mustafa Kaymakcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aytaç Eruz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz