Abdurrahmanpaşa Lisesi

Kastamonu / Merkez

Abdurrahmanpaşa Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 15
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 419.9222
Yüzdelik Dilimi 6.70
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Abdurrahmanpaşa Lisesi bir Proje Okuludur.

Abdurrahmanpaşa Lisesi Kastamonu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abdurrahmanpaşa Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Abdurrahmanpaşa Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 419.9222 6.70
2021 388.8586 7.20
2020 405.4686 6.93
2019 427.9045 7.68
2018 - -
Abdurrahmanpaşa Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
90
2020
136
2019
120
Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunları ve Kastamonulular belirtilen bu durumun haklı kıvancını duymaktadırlar.

Kastamonu ( Abdurrahmanpaşa) Lisesinde yetişen yüzlerce öğrenci çok yüksek sorumluluk mevkilerinde görevler üstlenerek hizmetler ifa etmişlerdir.

1995 yılında Lisemizin okul ve pansiyon binası büyük bir onarımdan geçirilerek restore edilmiş, Bilgisayar, Fizik ve Kimya laboratuvarları, Teknoloji odası çağın normlarına göre hazırlanmış, Pansiyon kısmı günün şartlarına göre donatılmış, Çağdaş bir kütüphanesi Öğrenci ve öğretmenlerin kullanabileceği lokali, Her türlü saha sporlarının yapılabileceği, bir bölümü yeşil alan olan bahçesiyle, modern ve öncü halini almıştır. Okulumuz komşu iller dahil olmak üzere civarın sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin öncüsü olmuştur.

1981-1982 Eğitim Öğretim yılında okul başarımız Üniversite Giriş Sınavında ilimize Türkiye birinciliğini getirmiştir. Bu nedenle zamanın Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlam ilköğretim Haftasını Kastamonu da başlatmıştır.

Okulumuz 1990-1991 yılında Liseler arası Türk Halk Musıkisi koro yarışması alanında Türkiye 2.si,1991-1992 yılında Liseler arası Halk Oyunları yarışmasında Türkiye Şampiyonu olmuş, Ülkemizi ve İlimizi Norveçte temsil etmiştir. (2004-2005)-(2005-2006)-(2006-2007) yıllarında Hentbolde peş peşe üç defa Liseler arası Türkiye şampiyonu olarak kırılması zor bir rekora imza atmıştır. 2004-2005 yılında Macaristanda yapılan Dünya Şampiyonasında 24 Ülke arasında Dünya 11.ncisi ,2006-2007 yılında Fransa´da yapılan Dünya Şampiyonasında 26 Ülke arasında bir mağlubiyetle ( Final Gurubuna Girememiş) dünya dokuzuncusu olmuştur.

Okulumuz Ülkemizi yurt dışında onurlu bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşamaktadır.

Abdurrahmanpaşa Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abdurrahmanpaşa Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Abdurrahmanpaşa Lisesi
Abdurrahmanpaşa Lisesi
 • Kastamonu
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: Cebrail Mahallesi 125.Yıl Atatürk Caddesi No3 37200 Kastamonu

Tel: (0366) 2141065

Fax: 0366 2142330

web: http://abdurrahmanpasalisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Abdurrahmanpaşa Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Liseli]

Uzaktan egitimde beni canimdan bezdirip psikolojimi altust eden okul. Sene bitse de nakil aldirsam diye dort gozle bekliyorum. Eger ben cok koklu, tarihi bir okulda okuyorum demek istiyorsaniz Apl dogru tercih. Ama sadece bununla ovunebilirsiniz. Proje okulu olmasina ragmen sinavsiz alan Mkal´den pek farki oldugunu dusunmuyorum. Cunku kendini yenilemek icin ugrasmayan bir yer. Universite sinavi icin yeterli egitim seviyesinde degil bence cunku genel olarak sadece disariya adini tanitma, biz koklu ve tarihi bir okuluz deyince baska hicbir seye gerek duyulmadigini sanma durumlari var. Dedigim gibi siz de bununla ovunmek istiyorsaniz tercih edebilirsiniz, okulu seven ogrenciler zaten zamanla cok iyi iliskiler kuruyor ve okulun tum ogretmen, idareci ve personeliyle uyum sagliyor. Ama her ogrenci bu iliskiyi sevmeyebilir, ben de onlardan biriydim ve cok ama cok zorlandim. Hem yuz yuze egitimde hem de uzaktan egitimde psikolojik anlamda hasar gordum. Ama bu kisisel bir seydir tabii, Apl hakkinda duydugunuz iyi seylerin sadece %40´ina falan inanirsanız hayal kirikliği yasamazsiniz ve uyum sureciniz kolaylasir. Eger Kastamonu´da yasiyorsaniz ve puaniniz fen lisesini tutmayıp Apl´yi tutacak gibiyse baska pek secenek kalmiyor zaten ama ara ara ozel okullarin bursluluk sinavlarina da girmenizi oneririm, Apl zorunluluk olmaz bu sekilde.

2021-04-22 02:35
 
0
 
0
[abdurrahmanpasa l.]

asla gelmeyin, pişman olacağınızın garantisini veriyorum. övüldüğü kadar bir okul değil, nakil aldırmayı düşünüyorum.

2020-11-23 00:01
 
0
 
0
[Serraa]

Son teogcu olarak geldim bu liseye bu yıl 12yim 2021de mezun olacam. Ağlayarak geldim ağlayarak gideceğim. İlk başta ne kadar nefretle geldim şimdi ise kopamıyorum okulumdan. Her yönü ile mükemmel bir okul. Diğer okullara nazaran katı bir okul olsa da sonuçta lisenin bir adı ve şanı var bunu korumak zorunda. Öğretmenlerimiz çok iyi kesinlikle gelmenizi tavsiye ederim

2020-11-11 15:12
 
0
 
0
[..]

4 yanlış 7 boş ile girdim bu okula. Fen Lisesini kazanamadığımda dünya başıma yıkılmıştı, günlerce çıkmadım odamdan. Ama benim için Apl en iyi seçenekmiş, bunu idrak ettim. Bu sene sınava gireceklere söylüyorum, Fen Lisesini kesinlikle olmazsa olmazınız haline getirmeyin. Benim için böyleydi ve kazanamadığımda hayatımın mahvolduğunu düşündüm. Çevrenizdekilerin olumsuz sözlerine kulak asmayın. Apl bu yıl ilk defa proje öğrencisi aldı ve birkaç sene içinde Fen Lisesiyle çok büyük bir yarış halinde olacak. Öğretmenlerimiz gayet iyiler, söylendiği gibi yaşlı ya da potansiyelinizi fark etmeyecek kişiler değiller. Hepsi de ellerinden gelen en iyi şekilde yardımcı oluyorlar bizlere. Akademik anlamda hiçbir olumsuzluğa sahip olduğunu düşünmüyorum okulun, iyi öğrenci ve öğretmen başarıyı beraberinde getiriyor zaten. Disiplin ve katı kurallara gelecek olursak, beni birkaç hafta kadar zorladı sadece. Bazıları için biraz daha zorlayıcı olabilir belki ama saçma ya da gereksiz olduğu düşünülebilecek hiçbir kuralı yok. Uzun yıllardır uyguladığı bazı gelenekleri devam ettiriyor sadece. Şu üç ay içinde bir tane dahi disiplinsizlik, kavga görmedim okulda. Diğer okullarda neler olduğunu hepimiz duyuyoruz. Eğer Fen Lisesini kazanamamışsanız burası sizin için en doğru yer. Başarılar!

2019-12-18 18:08
 
0
 
0
Reklam
[Apl´li]

Toplam 10 yanlış 4 boş ile girdim bu okula. Ama çevre illerden bir fen lisesine gitmek benim için daha iyi olurdu.

2019-11-28 22:15
 
0
 
0
[2006´lı]

Abdurrahman paşa lisesine gidenlere birşey sorcam da kaç yanlışla girdiniz lütfen cevap yazarmısınız

2019-11-26 21:31
 
0
 
0
[:]

Arkadaşlar gelmeyin. Sırf disiplinli olmak için disiplinli olan bir okul, köklü bir lise olması dışında hiçbir albenisi yok. Bu sene burayı kazanıp nakil aldım. Bu okulda harcanacaktım çünkü. Apl ye puanınız tutuyorsa muhakkak Kastamonu Fen dışında diğer nitelikli liselere puanınız tutar. Sayısalcıysanız gidin Taşköprü Fen e veya Tosya Fen e. Sözelci veya eşit ağırlıkçıysanız gidin Saime İnal´a. Proje imam hatipler bile daha iyidir bu okuldan. Geçen sene adrese göre aldı zaten kalitesi iyice düştü. Sırf Kastamonu Merkez´de ve tarihi bir okul diye tercih edecekseniz etmeyin. Gidin ilçe fenlere veya diğer nitelikli liselere. Öğretmenleri de yaşlı -çok öğretmen görmedim sadece 2 tane gördüm 2´si de yaşlıydı.- Yani bu okulda iyi bir eğitim almayacaksınız, potansiyeliniz fark edilmeyecek, harcanacaksınız.

2019-09-22 10:27
 
0
 
0
[Apl]

Kalitesi abartılan bir okul. Daha güzel okullar var gelmeyin

2019-09-20 20:02
 
0
 
0
[.]

Çevre illerdeki fen liselerinden birine gitmek benim için daha faydalı olabilirdi.

2019-09-20 19:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Abdurrahmanpaşa Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Abdurrahmanpaşa Lisesi kaç puan 2023 419.9222
Abdurrahmanpaşa Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Abdurrahmanpaşa Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Abdurrahmanpaşa Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Abdurrahmanpaşa Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Abdurrahmanpaşa Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Abdurrahmanpaşa Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abdurrahmanpaşa Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Abdurrahmanpaşa Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://abdurrahmanpasalisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdurrahmanpaşa Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdurrahmanpaşa Lisesi yorumları okuyabilir, Abdurrahmanpaşa Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abdurrahmanpaşa Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız