Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kayseri / Melikgazi
Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 347.8606
Güncel Yüzdelik Dilimi 20.27
Okulun Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 347.8606 20.27
2019 379.1046 17.71
2018 293.8474 22.71
2017 302.9292 -
2016 273.7751 58.44
2016-2017 Öğretim yılı itibariyle iki eğitim-öğretim binasında (A ve B Blok), (C Blok Kız İmam-Hatip Ortaokulu olarak hizmet vermektedir) binasında 1100 erkek öğrenci yanında, Mesleki Açıköğretim Lisesi Yüz Yüze Eğitim Programında 300 öğrenci olmak üzere 1400 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyeti sürdürülmektedir. Okulumuzda 1 Müdür, 4 Müdür Yardımcısı, 64 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 santral memuru ve 6 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır.

2016-2017 öğretim yılında A Blok 3. Katta mevcut bulunan eski kütüphanemiz yeniden düzenlenerek 127 kişilik konferans salonuna dönüştürülmüştür. Yine aynı yıl, öğretmenler odası ile kütüphanenin yerleri değiştirilerek her iki mekân da daha kullanışlı hale getirilmiştir.

Yıllar içinde okulumuzun isminde de birkaç defa değişiklik olmuştur. 1951 yılında ilk defa "Kayseri İmam-Hatip Okulu" adıyla açılan okulumuz, mezun ettiği öğrencilerinin doğrudan üniversite sınavlarına girme hakkı kazandığı 1974 yılından itibarin "Kayseri İmam-Hatip Lisesi" ismi ile merkez imam-hatip lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlimizin büyükşehir statüsü kazanmasından birkaç yıl sonra ise "Melikgazi İmam-Hatip Lisesi" adını almıştır. Liselerin Anadolu lisesine dönüştürülmesinden sonra "Melikgazi Anadolu İmam-Hatip Lisesi" adını alan okulumuz, 2013-2014 öğretim yılından itibaren "Kayseri Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi" adını almıştır. Aynı sene erkek öğrencilerimiz için "Hacı Hüseyin Aksakal Erkek Anadolu İmam-Hatip Lisesi" faaliyete girmiştir. 2016-2017 öğretim yılında bu iki okul, bütün idareci, öğretmen, memur, hizmetli öğrenci ve binaları ile yer değiştirince merkez okulumuz "Kayseri Anadolu İmam-Hatip Lisesi" adıyla, kız bölümü ise "Kayseri Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi" adıyla eğitim ve öğretime devam etmeye başlamıştır.

Vizyon Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen ve problemlere çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek

Misyon Öğrencilerimizin zihninde; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka, kültürel mirasa ve saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.
 • Öğretmen :70
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :1114
 • Derslik :41
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:15-15:30

Adres: Küçük Mustafa Mahallesi, Osman Kavuncu Blv. No:41, 38050 Melikgazi/Kayseri,

Tel: 03523360100

Fax: 03523360109

web: http://kanadoluihl.meb.k12.tr

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 3
Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Yaman Dede Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yaman Dede Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Arif Molu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Arif Molu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız