İlhami Ertem Anadolu Lisesi

Edirne / Merkez

İlhami Ertem Anadolu Lisesi
 • İlhami Ertem Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Edirne
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.7694
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İlhami Ertem Anadolu Lisesi Edirne ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İlhami Ertem Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.7694". İlhami Ertem Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İlhami Ertem Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda İlhami Ertem Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak İlhami Ertem Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İlhami Ertem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Osbir]

Ooigi bence 80.ci yıl yaz daha iyi olur benimde 86 puanım var bi liseyi yazıcam inşaallah tutar

2021-07-03 21:30
 
0
 
0
[Enes Al]

Ooigi kardeşim ben bu sene mezun oldum liseden ve öğretmenler desen herkesle kişisel olarak çok ilgileniyorlar ilhami ertem 80. yıldan öğretmen bazında güzel bir lisedir ortamda pek bir fark yok sekseninci yıl ile ilhami ertem arasın da eğer hocalar ile aranı iyi tutarsan hocalardan hediye test kitapları gibi çoğu arıcalıktan yararlanabileceğin bir lise ve eğer 9. sınıfta çalışmaya başlar isen ortalamanı yüksek tutar isen başaramıyacağın hiçbir şey yok önemli olan lise değil önemli olan üniversite şey yapma şimdi ilhamiye gidiyorum havasında olma sanki bir fen lisesi okuyormussun arkadaşların ile sürekli bir yarış içerisinde olman senin için daha ideal olur benim fikrim.

2021-06-30 11:10
 
0
 
0
[Ooigi]

Hocam 90.3 ortalama ile Edirne ilhami ertem mümkün mü, veya 80. Yıl?

2021-06-30 10:13
 
0
 
0
[Simay]

85 ortalamayla girebilirmiyim

2021-06-06 16:04
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Keşan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

80 Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

İlhami Ertem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Süheyl Ünver Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz