Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Edirne / Merkez

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
 • Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Edirne
İlçesi Merkez
Taban Puanı 351.0704
Yüzdelik Dilimi 13.96
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Edirne ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
0
2019
0
2018
0
Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 351.0704 13.96
2020 - -
2019 - -
2018 - -
2017 466.7227 -
Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
3 Kasım 1980 tarihinde o zamanki Kız Öğretmen Lisesinin bodrum katında faaliyete geçen okulumuz, Trakyanın ilk ve tek, Türkiyenin ise 12. Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 30 ar kişilik iki hazırlık sınıfıyla eğitim-Öğretim alanındaki çalışmalarına başlayan EAL, bugün 476 öğrencisiyle başarı zincirinin halkalarına yenilerini eklemektedir.

Son yıllarda eğitim faaliyetlerimiz başarıyla devam ederken; okulun fiziki görünümünde de değişiklikler olmuştur.1996 yılında EAL Eğitim Vakfı okul bahçesini düzenlenmiş ve yaptırılan ´Atatürk Büstü´ Dönemin Valisi Sayın Mehmet Canseven tarafından törenle açılmıştır. 1999 yılında Koruma Derneği tarafından modern bir Kimya Laboratuarı yapılmıştır. 1998 yılında alt donanımı Koruma Derneği tarafından yapılan Bilgisayar Laboratuarı açılmıştır. 3500 i aşan kitap sayısıyla okul kitaplığımız öğrencilerimizin hizmetindedir. Bugün Edirne Anadolu Lisesi geçmişteki başarılarıyla yetinmeyip, büyük hedefler yolunda koşmaya devam ediyor. EAL olarak en büyük hedefimiz Atatürkçü düşünce çizgisinde çağdaş, laik ve başarılı gençler yetiştirmek.

Vizyon Örnek bireyler yetiştiren öncü bir okul olmak.

Misyon Atatürkçü düşünce çizgisinde, bilgiyi kullanan, bilimsel çalışmalara katkı sağlayan, ulusal ve evrensel değerlere bağlı öğrencilerimizi yüksek öğrenime ve geleceğe hazırlamak.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Müdürlüğü Hacısarraf Mah. Taşbahçe Sok. No 12

Tel: 0 284 224 28 44

Fax: 0 284 224 48 86

web: http://eybal.meb.k12.tr

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sorubak]

İlk defa sınavla öğrenci alacak. O nedenle yüzdeliği ve taban puanı yoktur.

2021-07-12 09:40
 
0
 
0
[melek]

Tercihaz yapacağız puan ve yüzeri göremiyoruz

2021-07-12 09:37
 
0
 
0
[ismini vermek istemeyen]

okul puanlı mı?

2021-07-08 22:13
 
0
 
0
[olcay]

Okul iyi mi kadro nasıl

2017-09-06 23:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 60

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Keşan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 82

Tev Orhan Çetin Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Edirne Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://eybal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız